Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Zprávy » vyhořelí nevidomí manželé (aneb pro ty, do Dannielle nevěřili )vyhořelí nevidomí manželé (aneb pro ty, do Dannielle nevěřili )
kekunkakekunka
13.1.2011 v 11:21:48

Předpokládám, že ke dvěma stejným událostem nedošlo, a že manželé z reportáže jsou ti stejní, o kterých psala Danniella.

Zde je odkaz na článek: http://www.novinky.cz/krimi/222210-nevidomi-manzele-se-chteli-potesit-prskavkou-od-jiskry-vyhoreli.html

Vím, že na netu bývá spousta falešného, že si lidé musí dávat pozor, aby nenaletěli podvodníkům, ale výjimečně se objeví zpráva, která je pravdivá. Tam se vyplatí pomoci. Jako je tomu například u těchto manželů.

A mimochodem – v článku je i odpověď na to, proč si nevidomí zapálili prskavku…

Stránky: [1] 2 3 4 5
Anonym
16.1.2011 v 13:53:05

ta podobnost s prací za pokladnou bylo myšleno jako podobnost ve výši finanční odměny, abych se omylem někoho nedotkla
markittka.p

Anonym
16.1.2011 v 13:50:32

Nevím, jak je to s nevidomými manžely, nic jsem o tom neslyšela, takže k tomuto akorát to, že je mi líto, když se někomu něco takového stane, nepřeju to nikomu.
Co ale nechápu, když jsem jen přelétla diskuzi (nečetla jsem to úplně do mrtě), jak tady někteří kritizujou charitu apod. za to, že tam všichni nedělají zadarmo. Nechápu dost dobře o co jde. Vy ostatní, pokud teda nejste zrovna na mateřské nebo třeba na pracáku, máte taky zaměstnání. Zrovna jako lidi v sociálních službách. Pokud by charitativní činnost byla postavena jen na dobrovolnících, asi by se moc lidí pomoci nedočkalo, ono těch dobrovolníků zas tolik není, a když jo, tak prostě nemohou chodit furt, také potřebují vydělávat peníze a živit rodiny. Pomoc potřebným je ale potřeba zajistit stále. A pokud si někdo myslí, že když přispěje těmto organizacím, platí mzdy zaměstnancům, tak se plete. Ony totiž i neziskovky dostávájí peníze od MPSV, MŠMT, EU, atd.., to financování je trochu složitější. No a když už jsme u těch platů, pracovat v pomáhající profesi, zvláště v přímé péči, není finančně žádné terno(většina těchto lidí, kteří v současných podmínkách ten psych.tlak vydrží dlouhodobě, to musí brát jako svoje poslání), zvlášť pokud nepracujete ve státní sféře. Je to podobné, jako když pracujete za pokladnou v supermarketu. A to nepřeháním, zkušeností mám myslím dost.
Jinak je ještě jedna možnost – pokud o někom, kdo potřebuje pomoc vím, můžu jít a pomoci mu osobně. Pak můžu mít klid na dušičce, jestli náhodou nepodporuju něco nekalého. Rozhodnutí je na každém.
markittka.p

ZavaZava
16.1.2011 v 9:57:19

Ježečku, já se ještě vrátím k těm azylovým domům, např. Vím, že lidi tam nepracují zadarmo. Nemluvím o téhle formě pomoci. Jenže ty azyláky a jim podobné žijí a fungují z příspěvků a darů jiných. Takže vždycky se musí najít někdo, kdo uzná, že na tuhle formu pomoci ty koruny dá. A mluvím o uživatelích těchhle služeb. Psala jsem, že si myslím, že si za situaci, do které se dostali a která je donutila jít si pro pomoc můžou z větší části sami. Včera jsem zaslechla v nějakém pořadu, že to tak není. Z 90% jsou to lidi, kteří se do problémů dostali nešťastnou náhodou. Ale nemohli tu náhodu předvídat? Vyhodili je z práce – měli mít finanční rezervu… vyhořeli – měli dávat bacha…mlátil ji manžel – měla odejít dávno nebo si ho ani nebrat. Omlouvám se za bagatelizování, možná není vhodné, ale já to tak cítím. Skoro vždycky mám na svém problému “vinu“.

Já taky nepřispívám na všechno, nemůžu a ani nechci. Je dobře, že si můžeme vybrat podle svého citu. Ale jsem ráda, že se našli lidi, kteří těm vyhořelým pomohli, protože já ne. A možná jednou já zapomenu nechat udělat revizi elektra nebo komínu a bude zase jen moje vina, že vyhořím.

Sousedů, vyplavených po tom požáru je mi taky líto, ale v článku je psáno, že paní nevidomá počítá s tím, že jim bude muset nahradit vzniklou škodu. Tady teda podle mého finanční či věcné pomoci netřeba.

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

bamiskabamiska
16.1.2011 v 9:20:29

dani jen letem odjíždím s malým do té nemocnice, nechctěla jsem tě nijak rozhodit, já jsem reagovala na poslední příspěvek ostatní jsem díky málo času nečetla, no a chtěla jsem přihodit zkušenost, ač jsem uhnula z tématu…známí manžela bydlí v Traoubkách, první povodně tam byl na povodních jako voják, zrovna Troubky měli vypracovaný plán protipovodnové záchrany..všichni si opravíli baráky a plán se neudělal..no a letos je to vyplavilo znovu…mělo to výt ukázání a povzdechnutí nad tím jak to tu funguje, a ono si to opravdu neumíme představit když v tom člověk není a to platí i na ty tvoje přátele…neumíme si to představit…

Danniella
14.1.2011 v 20:41:20

Nepsala jsem, že barák po povodni, psala jsem v záplavové oblasti. Byli vytopení i třikrát a dalo se to čekat. Ale už sem psát nebudu, tahle diskuze dávno ztrqatila smysl a stejně je z reakcí vidět, že nejde o věcnou debatu, reakce vypadají, jako byste si ani nečetly, co bylo napsáno. Už mě to nebaví.
Nešlo mi o to přinutit někoho k hmotné pomoci, spíš vyjádřit svůj pocit, že je mi líto lidí, kterým se život v jedné chvíli tak nešťastně zvrtne. O žádných chudácích slepých tu nebyla řeč. Ale to zřejmě nikdo nechce slyšet, i když jsem to psala (a nejen já) několikrát. Takže já tímto končím.

bamiskabamiska
14.1.2011 v 19:12:14

no mě nepříjde tak blbé opravovat byrák po povodni…jendak většinou ty lidi nemají peníze na to aby koupili nový, ani nájem ono se to jinak hodnotí když v té pozici nejsme…ale myslím že i to že většinou obce slíbí protipovodnová opatření která pak nedodrží…ono to není tak jednoduché rozseknout.

Anonym
14.1.2011 v 17:48:29

Dani, není na tom nic špatného, ale byla tu řeč o charitě. Tak chci říct, že nic není charita sama o sobě. Je jen špetička těch, co dělají dobrovolně práci a pomáhají. A řádové sestry byly také jen příklad, protože si spousta lidí myslí, že to opravdu dělají zdarma a ono to tak není. ALe jejich peníze, které dostávají jdou zase z velké části jinam a to už je úplně jiné téma. Tam už nebudu brousit.
Kukačko, je to přesně tak, jak píšeš. Děkuji, zřejmě jediná jsi pochopila mé řádky.

A naposledy k povodním. Náš dům tehdy stál 7 km od řeky a voda se takhle vylila opravdu jen jednou, co sahají prameny malé obce, ve které jsme žili. Myslím, že 7 km není zrovna blízko vody:-) *

Kukačka
14.1.2011 v 14:38:09

Jestli jsem dobře četla, tak Ježeček měla nebo má pomáhající profesi. Takže její pohled naprosto chápu, já jsem to pouze vystudovala, ale léta jsem dělala jako dobrovolnice v různých organizacích. Takže mám celkem jasnou představu o tématu “zneužívání pomoci“ atp. Možná je to tím, že bydlím v anonymní Praze, ale já si taky dávám dost pozor, komu přispívám. Například před vánoci stačilo obejít Václavák a Mírák a mohla jsem vyprázdnit peněženku. Tu nějaká sbírka na dětský domov, na nemocné děti, bezdomovci s Novým prostorem (to je časopis)… Není možné přispět všem, a tak se aspoň snažím získat nějaké informace od toho kdo vybírá (jméno organizace, kde sídlí, komu peníze půjdou). Myslím, že zrovna v Praze je toto nutnost. Pokud mi tedy není jedno, že mé peníze půjdou lidem “vychcaným“, kteří se neštítí ničeho. Celý tento článek se mi jeví jako dost zbytečná provokace. Nevím, čeho dotyčná, která diskuzi zakládala, chtěla docílit. Snad jí muselo být jasné, že takovéhle rýpnutí nebude jen tak přehlídnuto. Opravdu se chcete hádat o věc, která vlastně ani za to nestojí?

Danniella
14.1.2011 v 14:19:32

Ježečku, kdyby viděli, stejně by si za to mohli sami, je to blbost zapalovat adventní věnce a jít pryč, ale i tak by mi jich bylo líto.
A co je tak špatného na tom, že řádové sestry berou plat? tomu nerozumím.
Ještě větička k povodním: já pokládám za totální nesmysl opravovat vyplavený barák v záplavové oblasti. Radši bych šla do nájmu než valit peníze do něčeho, co stejně nemá dlouhého trvání.

JežečekJežeček
14.1.2011 v 13:33:00

Opravdu se nedá pomoci každému, jinak by na tu pomoc už nikdo nebyl, nebo v tom případě druhém, jako je v dnešní době častější, jí bude každý zneužívat:-) Jeden soucítí s povodňovými, jiný bezdomovci a další zase s matkou, která se dostala s dětmi na dno. Ale než někomu pošlu, tak zjišťuju, proč a zda tomu tak opravdu je. *

Stránky: [1] 2 3 4 5Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist