Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Kašel u 1/2 ročního děckaKašel u 1/2 ročního děcka
Anonym
7.1.2011 v 9:34:37

Dobrý den všem,prosím vás nevíte někdo,zda mohu 1/2 ročnímu prckovi dát jitrocelový sirup na kašel?
Jakmile lehne,tak se rozkašle.Není to ale suchý dráždivý kašel,slyším,jak v ní jakoby bublá,takže kdyby byla větší,tak jistě dobře odkašle.Zaléčený jsme,u lékaře jsme byly,jenže Ditustat a Fenistil pro takhle malé děcko?Nechce se mi jí tím ládovat.Pan doktor ji i poslechl,nikde nic.Možná nějaká alergie na něco,ale vzduch zvlhčuji,mírně zvýšenou polohu má též,myslím,že v pokoji není nic,co by ji dráždilo,vážně nevím.Má první dcera to mívá také,ale jen nyní,v zimním období.Leží v tom samém pokoji.
Myslítze,že jí mohu dát jitrocelový sirup?Ráda bych nějaké bylinky než chemii(která stejně nepomáhá)Děkuji za rady,lenka.

Stránky: [1]
macammacam
17.1.2011 v 9:14:42

Ahoj leni, nepíšeš jestli kojíš.
Já bych Ti nabídla přírodní bylinné přípravky OKG, které jsou zcela bez chemie a mě i mým holčičkám moc pomáhají.
Nejenže mladší dcera už nemá atop. ekzém, ale i já nemám již migrény, které mne trápily 10let, upravila se mi MS, HAK nesmím užívat a jsem za to i ráda, proč do sebe zbytečně cpát chemii, že?
Bylinky mají úžasné účinky, a když je naši čeští odborníci vhodně “namíchají“ s přírodními a živoč. oleji, jsou jedinečné a lecjaké chemické léky strčí do kapsy :-)

Máš-li zájem, písni mi.
maca.lvz@seznam.cz
skype: maca.mi

LussyLussy
7.1.2011 v 16:05:55

Lenko,
já měla s dcerou podobný problém. Zhruba od půli roku kašel, hlavně ve spánku a nic nepomáhalo. Jitrocelový sirup je až od 1 roku:-(.
Taky jsme vyzkoušeli všechny kapky na kašel, podložili jsme postýlku na radiátor a na postýlku dali vlhké pleny a NIC.
Trvalo to rok, kdy jsme se nevyspali a malá byla přes den protivná.
Nakonec jsme šli na alergologii, kde jí byla potvrzena alergie mimo jiné na roztoče (proto kašlala v noci, kdy byla v postýlce) a na domácí plísně (z toho věčného zvlčování se nám udělala v ložnici ve skříni plíseň.
Jak píše cokomandl, nemusí to být alergie, ale podle své zkušenosti zkus zavést protialergická opatření, když běžné léky nepomůžou, protože na alerogologii vás pošlou nejdřív v roce.
Takže každých 14 dní prát povlečení na 60 st.,matraci vždy vysát, nespat s plyšákama, podívat se jestli není v místnosti schovaná plíseň atd.
Přeju ti,ať to alergie není, “jen“ nějaký vleklý normální kašel.

Cokomandl
7.1.2011 v 13:53:57

Mám stejně staré dítě a souhlasím, že lepší je zkusit něco přírodního, než hned chemii. Koukla bych se pořádně na příbalový leták, a podle toho se rozhodla. Nebo bych se zašla poradit do lékárny, tam jsou na to školení a umí poradit, co je pro tak malé dítě vhodné. A taky bych se asi zastavila na alergologii. I s tou starší dcerou, protože tady je pravděpodobné, že se opravdu jedná o alergii. Mívala jsem to taky(kašlala jsem, dusila se a nikdo nevěděl, z čeho – nakonec zjistili přecitlivělost na bakterie, a nakonec ještě astma :-( ) Moje kamarádka taky stále kašlala, poslala jsem ji tam, a byla to též alergie, a pomohli jí. Tím nechci říct, že holky mají určitě alergii, ale raději bych si to ověřila. Janka

mladá maminka v současné době na mateřské dovolené se svým synem Dominikem

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist