Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » ProbiotikaProbiotika
JovankaJovanka
4.1.2011 v 11:13:01

Ahojte milé kamarádky!
Tak jsem zase doma, mám paragraf. Peťka je nemocná…. Už jsem byla přece celé dva měsíce v práci…. :-)
Chtěla bych se zeptat – používáte někdo pro děti probiotika? S jakými máte dobré zkušenosti – účinky i podávání? Já jsem dnes koupila Laktobacílky, má to prý dobrou chuť (holky po vycucání odsouhlasily), ale není to zrovna nejlevnější. Na druhou stranu, pokud to malé pomůže, tak budu jen ráda.
Díky za rady a tipy a všechny zdravím :-)

Stránky: [1] 2
licov.lukas
6.3.2011 v 9:40:25

Milá Jovanko,
probiotika jsou důležitá pro lidské zdraví,nicméně pokud potřebujete rychle uzdravit vaše děti,není to právě úplně to pravé,jak bylo níže popsáno,účinek se dostaví po několika měsících.
Z vlastní zkušenosti vám můžu doporučit Colostrum,které působí okamžitě,podporuje imunitní systém,najde v těle veškeré bakterie a viry a zničí je,navíc obsahuje velké množství vitamínů,minerálů,stopových prvků,růstových faktorů atd..
Ve vašem případě se navíc domnívám že by to pro vás bylo levnější vzhledem k efektu oproti laktobacilům.
Mrkněte na internet na účinky Colostra a budete příjemně překvapena.
Pěkný den.

Rodinný typ,třicetiletý,ženatý,jedno dítě,pracovitý,pozitivní,radostný se zájmem o zdraví.

JovankaJovanka
5.1.2011 v 10:23:37

Díky díky, ještě mi kamarádka dala tento tip – http://www.lekynainternetu.cz/p/pearls-acidophilus/

Piškotka
5.1.2011 v 10:08:44

Petři, tak jsem si ty Medvídky našla a studovala co do nich dali, cukr jsem tam nenašla, přesto fakt dávám přednost takovým, které projdou traktem až do střev a tam se rozloží, ony ani ty živé jogurty těch přeživších bakterií nebudou mít moc (i když ty jíme taky a moc rádi!!!), a ještě jsem si u těch Medvídků všimla, že jsou to nejen probiotika, ale i prebiotika, které jsou vlastně potravou pro probiotika :o))) Tak aspoň nějaké klady ;o)

babofka
4.1.2011 v 20:08:17

Darčo, já si taky říkala, že čokoláda a probiotika moc k sobě nejdou, ale blíž jsem to nestudovala, spíš jsem si říkala, že to bude nějaká “umělá“ příchuť a vzhledem k tomu, že i já je chápu jako nouzovku na cesty , kde nemám možnost uchovat probio v lednici, tak po nich sáhnu :-)
A někdy nedám malému za celý týden ani jediný a někdy každý den, mimořádně i 2 :-)

Piškotka
4.1.2011 v 17:55:04

Hups, jsem tu :o) Jovi, tak jsem s kamarádem mluvila a on mi to dává za téměř nákupní cenu. Můžu ti je poslat, kdybys moc chtěla, ale objednávku dělal jak naschvál včera, takže leda ke konci ledna.

Jinak Babofko, já nechci říct, že ti Medvídci od Biopronu jsou špatní, mě nakonec zklamalo to, že to chutná jak bílá čokoláda, nebo spíš ztužený pokrmový tuk, víš, pokud se opravdu člověk zamyslí, tak čokoláda jako chuťová přísada asi probiotikům moc neprospěje, je-li podávána zároveň. To je prostě na dlouhou debatu, nadarmo se ale neříká, že probiotika se mají brát buď před půl hodiny před jídlem, nebo 2h po. Má to své důvody. Probiotika jsou živé organismy a těžko se budou množit za přítomnosti cukrů a tuků. Spíše vitamínů a zeleniny, ale jak říkám, malé zpočátku celkem chutnaly, jestli zabíraly, nevím, já je brala jako nouzovku když nebyly moje oblíbené probiotika, u kterých jsem nakonec i zůstala.

Jinak k názoru níže: probiotika se opravdu nemají cpát denodenně, já dávám rok a půl, ale s většími přestávkami, mám spoustu informací od léčitelů a účinnost probiotik stejně poznáte nejdřív po několika měsících užívání, pak je třeba vysadit a zas nanovo. Někdo mi dokonce říkal, že je dobré brát 2-3-4 měsíce, pak dva měsíce pauza, a pak zas. To je těžko, určitě i každé dítě má jnou imunitu, o tom nepochybuju.

babofka
4.1.2011 v 17:35:03

Páááni, taky koukám, že jsi vydržela celé 2 měsíce!!! ;-)
A to si to ještě holky navzájem předají a jede to nanovo, viď? :-)

Teď vážně, já používám u malého (ne denně, ale tak nějak podle potřeby) dětské lactobacílky od Swissu, jsou to cucavé bonbóny s třešňovou příchutí a malý je vyloženě vyžaduje. Cenově i účinkem ok. Ale pozor, je nutné je skladovat po prvním otevření v lednici.
http://www.lekarna.cz/swiss-laktobacilky-detske-tresnove-pastilky-60/

A pak na cesty, na dovolenou, atd. beru s sebou medvídky, o kterých píše Piškotka, ale malému chutnaly a evidentně asi zabíraly. Přestože v Bulharsku měli všichni dospělí střevní a žaludeční potíže (i přes žaludeční likéry), tak náš prcek po těchto laktobacílkách naprosto fit a neskutečný apetit! Takže nemůžu říct, že bych byla s nimi nespokojená. Jen ta cena je vyšší a nemusí být v lednici.
http://www.lekarna.cz/biopron-meda-40ks-probiotickych-medvidku/

Měli jsme i vysípací kapsle, vzorek zdarma od MUDr. tuším že taky Swiss, ale malý to odmítal, jakmile viděl, že mu něco přisypávám do jídla :-) Takže jsem to nakonec postupně vyzobala já :-)

PeťkaPeťka
4.1.2011 v 16:44:19

Jovanko, tak my jsme také zkoušely, tedy malá zkoušela, ale nějaký efekt jsem bohužel nezaznamenala.
Bylo to v době, kdy si často stěžovala na bolest bříška a pak když brala antibiotika. Jinak to nedáváme. Spíše hodně pije zakysané výrobky, kefír apod., to je myslím zdravější. :-)

Slyšela jsem názor (od odborníka), že maminky často kupují všelijaké přípravky na podporu imunity apod. a je to prý špatně. Jsou i děti, které imunitu nepotřebují posilovat, ale naopak utlumovat. Až půjdu příště k dr. zkusím se zeptat na názor, sice nic z toho tento rok neužíváme, ale v minulosti jsem kupovala Preventan. To jen tak na okraj. :-)

(No a když jsi v pohodě doma, tak čekám mejlík :-)) )

JovankaJovanka
4.1.2011 v 14:27:34

Jarm, ano, dva měsíce přesně :-)
Holky byly nachlazené už v listopadu, ale to s nimi zůstal doma muž a pracoval z domu, naštěstí se to stalo i před víkendem (neb paní máti pravila, když jsem jí volala, že holky kašlou – “to je ale smůla, co?“ – takže hlídání jaksi nebylo).
Piškotko, děkuji mnohokrát, a prosím Tě, kde se to dá koupit za těch přijatelnějších 500Kč?

Piškotka
4.1.2011 v 13:43:15

Teď se Jovanko dívám na tu cenu, kterou tam uvádějí a není tomu tak, my je berem běžně za 500 Kč, dají se takto sehnat. To jen pro pořádek ;o)

Piškotka
4.1.2011 v 13:41:17

Jovi a to hlavní, posílám kdyžtak odkaz:

http://www.aloeinfo.cz/shop_detail.php?id=54

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist