Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Dlouhodobé diskuze » stavíme domečekstavíme domeček
nadi
27.12.2010 v 23:34:19

Ahoj holky,nejsem mezi váma dlouho a už si troufnu založit nové téma,to jsem ale odvaha!Bohužel mě k tomu nutí okolnosti.
Před dvěma lety jsme si s manželem vyběhali hypotéku,našli pozemek a že začneme stavět domeček.Něco malého,jen pro nás dva a prcka.Hypotéka byla přiměřená našim možnostem,manžel měl po práci stavět a tak nějak pomalounku by jsme to dávali dohromady.Jenže ouha,já přišla neočekávaně do jiného stavu a ještě čekala dvojčata,vše bylo tím pádem jinak,manžel musel nastoupit do jiné práce,kde vydělá víc,aby tu naši početnou rodinku uživil,ale je pořád pryč a stavba stojí..tedy stojí,já se snažím postavit barák sama,s pomocí těch největších lumpů pod sluncem a už nemůžu…nenajde se tady někdo,kdo je na takovouhle starost sám,nebo vydatně pomáhá manželovi?asi blbost co,která ženská bude stavět barák..to jen já musím,protože mi nic jiného nezbývá.
Jsem tak utahaná starostí o tři malé děti,tak vyčerpaná těma neustále se opakujícíma chybama,které na baráku dělám,že mám úplnou hrůzu z Nového roku,protože vím,co vše špatné mi asi přinese,když nezměním přístup.
je tu někdo takový?

Stránky: [1]
marika81
28.12.2010 v 10:45:28

Nadi, věřím, že ti ubývá sil a díky za osvětu, je mi jasné, že se chcete zbavit jedné platby a bydlet už ve svém……..ale myslíš, že se jí zbavíte, když všechno leží na tvých bedrech???
Jsou lidé, co snesou hodně, udělají první poslední, ale za jakou cenu??? Vždyt i váš vztah musí jít každopádně do kytek, určitě se bavíte jen o domečku, řešíte vše kolem něho…………a takový vzath nemá dlouhé trvání……..pokud manželovi opravdu na tom záleží, tak připojí ruku k dílu…………opravdu na tu hypotéku byli dva.
Je krásné, že vydělává peníze, ale připadá mi to jako útěk před realitou………tady bych dala asi nůž na krk, bud přestane tolik pracovat, uskrovníte se, dodělate aspon domeček do fáze, kde budou třeba dvě tři místnosti obyvatelné a pak po kousíčkách dodělávat………….na takovém domečku je stejně práce na celý život, pokud nemáte na kontě miliony, tak to nikdy neuděláte za půl roku jako někteří.

Jinak je pravda, jak jsou peníze, tak všichni dělají, to je mi jasné, ale zase bez peněz ti nikdo nic neudělá, ted v zimě se můžou dělat práce vevnitř, venku určitě ne………..ale opravdu to chce nějakou kačku na zaplacení fušérů.

nadi
28.12.2010 v 9:59:00

Soudal,ty jsi zlatíčko,ty mě znáš a vůbec a celkově :)),kolikrát jsem si u vás stěžovala ale teď už fakt nemůžu,při představě co mě čeká,už dopředu rezignuji.Nechci vás holky z ADHD neustále otravovat s barákem a tak nějak si uvědomuji že bych mohla přispívat a hledat radu ve 4 kategoriích..děti,manžel,stavba a rodiče..o všechny a o všechno se starám,ještě do toho dělám účto,aby byli peníze ale vděk a pomoc nedostanu od nikoho.
nevím jak to změnit,jsem až moc zodpovědná a hodná/spíš blbá/ a sil mi ubývá,občas mám pocit,že už ráno nevstanu.pa pa a díky za hezká slova.

nadi
28.12.2010 v 9:41:25

Mariko,máš naprostou pravdu,zastávám se manžela a dělám si vše špatné vlastně sama.
Ale popořadě,bydlíme se 4dětma v podnájmu,platíme nehorázný peníze a prostoru tu máme směšně málo-2kk.Mohli jsme stavbu odložit na později,ale hypotéka se musí začít čerpat do určité doby,také kolaudace musí být a protože jsme měli vlastně rok zpoždění-moje rizikové těhu-tak už jsem na jaře nevydržela a začala.Narazila jsem na šikovného zedníka,který mi tam jezdil o víkendech a stavba rostla.Já vše zařídila a on stavěl.Jenže neřídím auto /barák je od nás 20km/ a tak měl vlastně volnou ruku,když došlo na stavbu střechy,zjistlilo se,že spousta věcí je špatně a začal kolotoč starostí nad starostí.
A manžel?dělá 6dní a pak má 2 dny volno,to co se děje na baráku ani neví,nic ho netankuje,maximálně dojede tam kam ho pošlu ale ruku k dílu nepřiloží.Volné dva dny tráví buď v posteli-záhadně mu je vždy zle- nebo jede na barák ale stejně nic neudělá-zamrla voda,není tam cement atd…a stejně,co prý udělá za jeden den,když ten druhý den musí jít brzo spát,vstává totiž kolem 2ráno.
Kolikrát jsem už všeho nechala a řekla mu že končím,že už jsem udělala dost a teď je řada na něm,ale bez účinku,spíš nadělal ještě větší paseku.
Kdybych mohla odpískala bych to,ale platíme nájem+hypotéku a to dělá už 16tisíc měsíčně za bydlení,našetřit při takovém vydání nejde.Jediné řešení je,dostavět a zbavit se jedné platby.
A tak musím bojovat ať chci nebo ne,nejhorší je,že každá firma když zjistí že jedná se ženskou,tak to má na háku,vezmou mě na hůl,protože vědí,že já nevím..jen střechu mi dělali 4 měsíce..teď mám po celém baráku okna za 100tisíc a nemám dveře..kdokoliv si může přijít dovnitř a odmontovat je.Celé noci nespím strachem ale nikdo je tam nenandá,je přeci -10stupňů a to se paninko nezdí!!Kdybych jim zamávala dvoutisícovkou tak by šupačili hned,mráz nemráz,ale já nemám ani korunu na vyhození.
jsi hodná,že jsi mi odepsala,jen to,že se můžu vypsat mi pomáhá a třebas někoho něco napadne,nebo mi poradí jak jednat s chlapama.Díky moc a posílám velkou pochvalu za to jaká jsi šikulka.pa pa

suodal
28.12.2010 v 9:23:19

Mariko napsala jsi to velmi výstižně, nemůžu s tebou nic jiného, než souhlasit….“s jídlem roste chuť“. Vím to ze své zkušenosti. Taky si tím doma procházím.

suodal
28.12.2010 v 9:17:28

Nadi, beruško…nedívej se na to takhle.

Taky stavíme spíš opravujeme. Mnohokrát jsem si vyslechla slova…no, to je přece logický!!! No, pro mě teda není!!!!!…nejsem žádný zedník, instalatér, pokrývač, topenář atd. Není problém objednat cement, palubky atd. Ale dohlížet na to jestli to napenetroval dostatečně nebo jestli je všechno daný v dobrým sledu a jestli náhodou něco nevynechal, tak to už nezvládám…prostě to neumím. Nejsi sama….takových nás po světě chodí…troufala bych si říct, že je nás většina. A v žádném případě nejsi špatná!!!!!

Ať si tvůj muž sedne k účetnictví jako ty a zkusí si to. Vždyť je to přece tak jednoduchý a logický!!!!! Posaď ho před hromadu papírů a ať si poradí.

Všechny maminky co mají dvojčátka mají můj veliky obdiv!!!!! Starání se o jedno dítko bývá někdy dosti náročný, na tož, když máš prdelky malý hned dvě. Radeček je taky ještě hodně malej a ještě je to dítko mnohem náročnější na výchovu.

Zkrátka jsi skvělá a nenech si nic namluvit. Nejsi přece vystudovaná stavařka, aby jsi věděla co a jak.

marika81
28.12.2010 v 8:58:58

a v poslední větě “ne zednický přidavač.“

marika81
28.12.2010 v 8:58:04

Ahoj Nadi:-)
Víš, celkem tě chápu, ale ne, že bych stavěla dům samat a bez manžela.
Tady vystávají otázky……manžel ti pomáhá nebo jen chodí do zaměstnání??? to mu je jedno, že ty na domečku děláš??? bydlíte v domečku a nebo někde jinde???………mě připadá, jak kdyby jsi se manžela zastávala, že on musí vydělávat penízky na uživení rodiny a tobě nechal na bedrech starost o děti, domáctnost a dokonce i stavbu.
Není to trochu tak sobecké řešení??? Hypotéku na domeček jste si totiž brali spolu……..takže za mě, bud by se na stavbě i z velké části podílel manžel anebo si pořádně našetřit, nechat na chvilku domeček domečkem a po našetření si zaplatit nějaké ty zedníky.

Jinak ti můžu napsat………já mám manžela zedníka…….pustili jsme se do rekonstrukce našeho domečku, který dostal od rodičů, takže stav byl na zbourání všeho a všechno znova…………mám manžela na tuhle práci hodně šikovného, naučil se všechno, co mohl, obkládat, elektriku…..tím pádem získával kšeftíky jinde a práce stála u nás………..já dobrá ochotná duše, i pracovitá jsem se od manžela naučila spoustu zednické práce, takže jsem fakčila sama anebo s ním………..co jsme se natahala materiálů, písků, cihel, porothermu a hlavně suti……….zničená, jak něco a ještě do toho dvě děti………..dokonce v podstatě ode mě tu práci manžel očekával………takže tady si klidně řeknu, že jsem byla hloupá, že jsem vůbec něco takového dělala a učila se to……..proč????? Copak chlap za mě udělá všechno kolem domáctnosti??? Uvaří, vypere, vyžehlí, zašije, poklidí…….u nás ne, takže tady jsme to začala řešit odsud podsud……..ráda pomůžu, ale jen pokud mám hlídání dětí, pokud vyloženě to není chlapská práce jako vyzdívání…….proč bych se měla lopotit, budu to dělat běžně a bude to bráno za samozřejmost…..kolikrát manželovi řeknu, že může být rád, že mě v podstatě má, která jiná by tohle dělala, vždyt je to vyloženě mužská činnost…………takže zamysli se nad tím, ukazovat, že vše umíš, děláš a ještě k tomu sama je hloupost……..s takovou ti za chvilku příjdou nabídky na další tři domečky…………………radši si odpočin, věnuj se dětem, ty tě potřebují, zkuste našetřit nějakou tu kačku na zedníky a třeba vám zbyde na nějakou lepší večeři v restauraci, aby jsi manželovi ukázala, že jsi přece jen dáma a zednický přidavač.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist