Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Dlouhodobé diskuze » Jak jste na tom teď ekzematici?Jak jste na tom teď ekzematici?
keenspeedkeenspeed
19.12.2010 v 20:38:24

Ahoj, tak už měsíc zase bojuju s ekzémem co má prcek na nohách… předtím byl tak měsíc,dva čistej a zase se to rozjelo, před týdnem už byl celkem zahojený, ale znova nástup.
Má fleky pod koleníma jamkama, cca 5x5cm, sem tam flíčky na lýtkách, a 1cm fleky na stehnech, zepředu i zezadu nožiček, ruce a zbytek těla v pořádku.

Nějak mi dochází nápady, čím to může být.
Prací prášek pořád stejný. Je pravda, že začal víc mlsat, ale snažím se to korigovat a vyvažovat , ale jinak jí normálně.
Taky chodíme 1xtýdně na plavčo do nechlor.vody, doma zas jen rychlá večerní sprcha.
Punčochy má 100% BA, ponožky na doma měl taky,ale nedržely, tak jsem zase koupila s příměsí.
PLíny má už rok ty samé.

Naštěstí si ekzém nikdy neškrábal, nesvědí ho. Nemokvá, je suchý. Když se hojí, zesvětlá a je souvisle s pokožkou, jinak hodně zarudlý a kousek vystupuje nad ní.

Ze začátku jsme měli kortikoidy, pak už jen Lipobasi, koupala jsem a mazala Hippem, teď zas Lipobasi. Sprch. gel dětský, od Alverde Bio sedmikráska.

Napadlo mě, že zřejmě nasadím nějakou “dietu“ vyřadit potencionální škodiče – jenže mi přijde, že pokud na něco reaguje, tak třeba až za pár dní, a to už je zase zkreslující.
A hl. mi docházejí nápady na jídlo, svačinky atd.

A myslela jsem na nějakou vnitřní očistu? Ale je mu 21měsíců, tak vůbec nevím co.

Děkuju za tipy a nápady.

Vím, je to běh na dlouho trať, a při představě, že zas budu rodině vysvětlovat, co, proč a jak :-(
a bůhví jestli se tím budou řídit.

Stránky: [1] 2 3
Elena F.Elena F.
10.3.2012 v 20:10:25

“Žádná taková nemoc nevznikne z jedné příčiny, ale jedná se o celý soubor příčin, z nichž žádná nemívá takovou silu, aby sama příslušnou nemoc způsobila, až kombinace a souběh příčin vede k propuknutí onemocnění. To, že příčiny trvají, je pak příčinou chronického průběhu. Proto je v tomto případě nezbytné objevit a odstranit co nejvíce těchto příčin a tím dát prostor přirozené imunitě na znovuobnovení a nastolení rovnováhy. U chronických nemocí v dětském věku hraje velmi často významnou roli dědičná dispozice a zdravotní stav matky v průběhu těhotenství a kojení. Je však třeba si uvědomit, že malý, i jakoby zanedbatelný problém matky může být pro dítě závažným oslabením jeho organismu v období, kdy se rozhoduje o celém dalším zdravotním stavu. Ale ani vrozená slabost zde většinou není tím jediným kamínkem v mozaice příčin toho kterého konkrétního onemocnění, a proto i když nemůžeme odstranit vrozenou dispozici, můžeme odstranit ostatní příčiny, které mohou vést ke zhoršování celého stavu. Například pokud má dítě chronické kožní problémy, může být soubor příčin této nemoci následující:

Dítě má vrozeně oslabený systém plíce, střeva a kůže (což je jeden energetický okruh)
Matka dítěte má špatnou sliznici střeva v důsledku zátěže na mléčnou bílkovinu,

neví to a konzumuje mléčné výrobky po dobu těhotenství a kojení. Takto zatížené dítě z počátku nemá žádný problém, ale do imunitního systému například nešetrně zasáhne očkování a vzápětí je mu podáno místo kojení kravské mléko, na které
má po mamince zátěž. K tomu přistoupí lehký stres, například nástup do školky, a problém je hotový a ekzém propukne velkou silou. Je to jen jeden z nepřeberného množství případů, z nichž každý je originál, a soubor příčin u toho kterého dítěte je jiný a jemu specifický“

Citováno z knihy “Radost ze zdravých děti“:http://www.ulozto.cz/xUdfA23/radost-ze-zdravych-deti-ocr-pdf

Anonym
10.2.2012 v 19:40:12

Lussy – kupodivu až do ledna, února byl klid. Pak najednou osypaný zadek.. ale spíš jako pupínky, ne ekzém, to jsem přisoudila, že jsem třeba na přeprání slipeček, do kterých si je trochu cvrnknul, použila obyčejné tekuté mýdlu – takže se asi osypal z něj – jenže dle mýho by byl po celý ploše slipů, a on měl jen hodně moc pupínků na zadečku. Pak má jeden suchý flíček nad kotníkem, a trošku sušší nožky, sprchuju obden, promáznu. Ale řekla bych, že je to tou zimou a punčocháčema.

I já mám v zimě problémy s vlasy a pletí v obličeji.

keen

LussyLussy
10.2.2012 v 19:20:12

halino,
děkuji, o tvé dceři jsem četla.
Heřmánek mě nenapadl a to pije od Lerosu spoustu bylinkových čajů, jdu nastudovat složení. Díky.

halinahalina
10.2.2012 v 18:19:41

Lussy, když byla Hanča malá, měla taky atopický ekzém – naštěstí z něj vyrostla (ale je astmatička, i když víceméně bez problémů – popisovala jsem v jiné diskusi). Ale kromě toho, co jsi vypsala, že Vašemu malému vadí, jsme přišli na další – heřmánek v jakékoliv podobě. Jako bylinka, jakákoliv kosmetika – prostě cokoliv, co se dotklo heřmánku. Jiné bylinky nevadily.

…starosti, ale hlavně fůru radostí.

LussyLussy
10.2.2012 v 16:24:55

Ahoj keen,

vytahuju tuhle tvoji diskuzi.
Jak je na tom El teď?

Malému je 14 měsíců a přesně od roku bojujeme taky.
Nejdřív se mu udělal maličkatý flíček na koleni, bral v tu dobu ATB, tak jsem myslela, jestli to není nějaká reakce. Všichni říkali, že to je odřené jak leze. Během měsíce se mu udělal další na zadní straně stehna a kousek od třísel. Flíček zrudnul, vystoupnul a zvětšil se asi na 1,5 cm.
Dle pediatra máme mazat a mazat, zatím mažu bambuckým máslem, ale jak to tu čtu koupím modrou indulonu :-).
Malý je alergický na kravské mléko, alergoložka taky říkala jen mazat a mazat.
Sama jsem vypozorovala, že nemůže vůbec citrusy a med (ty jsem mu začla po roce dávat). Ale přesto se mu to teď zhoršuje, je pravda že před 14 dny prodělal šestou nemoc a teď je hodně nastydlý a bere ATB, protože má v krku hemofila, tak asi i tím oslabením organismu.

Má to na obou kolenou, lokti, zezadu na stehnu a pod krkem (tam mám podezření na ručně pletený svetr – rolák).
Jde mi o to, že ho to asi hodně svědí :-(.
Je takový neklidný, když ho přebaluju, tak si hned začne drápat kolínka a během dne si hrozně škrábe hlavu, tak bych brala i nějaký tip na šampon. Zkoušela jsem mu hlavičku taky mazat, ale hodně vlásků, tak to moc nejde.
Někdy slyším i v noci, jak si ze spaní škrábe hlavu.

Jinak od narození asi do půl roku jsem prala v mýdlových ořechách, od té doby Persil Sensitive + ocet + 2 máchání.

Tak budu ráda za každou zkušenost.

babofka
1.11.2011 v 11:14:27

Milá Martino, mazání olejem vynechej jednou pro vždy. Já na naléhání své maminky namazala malého dětským olejíčkem, protože “vždycky se přeci děti mazaly olejíčky, no ne?“ a prásk, druhý den byl v jednom ohni, kůže rudá, napjatá, po dalším koupání jsem to zopakovala, s hrůzou pak telefonovala dětské doktorce a ta mi to při návštěvě potvrdila. Atopický ekzém ještě v šestinedělí. Olej letěl a nesmí mi do baráku.

Držím pěstičky, ať zvítězíte!

Anonym
1.11.2011 v 7:32:20

Ahoj

nám zjistili atopický ekzém včera. Sice zatím dost klidová fáze, ale neléčený se může rozjet, radši ani nechci myslet v co… můj bratr tím odmala trpěl, tak vím, co to je..

Co vím, je důležité koupat ob den, hodně promazávat.. koupat v olejové lázni, promazávat krémem, slabá vrstva, klidně třikrát denně.

My jsme teď jídelníček omezili maximálně. Malému je osm měsíců, od třetího měsíce má HA mléko (máme alergii v rodině), a teď jí jen přesnídávky jablko nebo banán a masozeleninový příkrm jeden druh. Postupně budeme opatrně přidávat. Také jsem vysadila mazání mandlovým bio olejem, mám podezření, jestli to nemůže být reakce na něj, mandle jsou totiž velký alergen.

Jinak nám byla doporučena kosmetika Linola, z drogerie asi jedině Sebamed, jinak bych to nepokoušela…

Je to běh na dlouhou trať, musíme s tím seznámit naše okolí a připravit naše ratolesti, aby to nikdo ze jmenovaných nebral jako omezování, ale jako součást života, že se prostě tohle nejí a tamto nemůže….

Zvládneme to!

Martina a Matěj

keenspeedkeenspeed
4.1.2011 v 19:27:17

Díky za postřehy, zakoupila jsem modrou indulonu, a přestalo i denní , byť jen krátké sprchování. Jen malého otřu a mažu a dost se zlepšil. Teď nám ale začne plavání, tož jsem zvědavá.

slepenina
4.1.2011 v 18:36:43

Poradila bych mýdlo oliatum nebo jak se to přesně jmenuje, prodává se v lékárně a promašťuje pokožku. Je to asi za sto korun, mě to museli objednat, nemají ho běžně na skladě. Také prodávají tento přípravek do koupele a to je už dražší. Dcera měla malou velmi po porodu vysušenou a také ji to pomohlo a to zkoušela všechny možné rady, drahé přípravky od různých značkových firem.

LienLien
4.1.2011 v 18:20:43

Jsme bez ekzémů, ale jak je zima, udělá se malé suchý flíček u pusinky, ona se pořád olizuje. Zkusila jsem všechno možné, ale modrá indulona působí skutečně jako zázrak, v tom souhlasím a nic dalšího už nehledám.

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist