Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Radosti » Zase se rozmnožíme:-)Zase se rozmnožíme:-)
MatildaMatilda
14.12.2010 v 10:38:04

Haha, teď jsem vás napálila, co? :-))))
No, nezbývá než tuto zavádějící zprávičku uvést na pravou míru – naše pětiletá labradorka Bára se rozhodla dát nám pod stromeček psího ježíška, no předpokládám, že ne jednoho:-)))

Už jsme ani nedoufali, že by nás to psí štěstíčko mohlo potkat, protože Baruška měla hned po narození jakýsi nepěkný břišní zánět, kdy ani pan doktor nevěřil, že to vůbec přežije, a když se z toho nakonec vylízala, tak jsme čekali na první hárání a ono nic. Nakonec jsme nad tím mávli rukou, Bára prostě nehárala nebo možná hárala skrytě, protože pejsci se nám občas na dvorek sbíhali, ale na ní to poznat nebylo…
Jak roky plynuly, tak už jsme pomalu od myšlenky na štěňátka upouštěli, protože finance na to, abychom ji nechali speciálně vyšetřit a léčit, prostě nebyly…

Jenže člověk míní a příroda mění, že:-)

Takže se letos stávalo, že jediný labrador-pejsek v naší vísce si skoro každý den nacházel únikový východ ze své zahrady a navštěvoval naši psici, jenže ta nijak nehárala a ani nebyla přístupná jeho šarmantním návrhům, tudíž jsme byli v klidu, brali jsme ho už skoro jako vlastního, protože k dětem byl miloučký a vždycky jsme jen poslali majitelům smsku, že kdyby náhodou hledali psa, tak ví, kde je…:-)

No ale… Přišlo září a můj muž, jak dělal na dvorku se dřevem, mi přišel vysmátý oznámit, že “se to konečně podařilo, mamko“:-))) že Baruška vyhověla pesanovu snažení a na chvíli se stalo to nezbytné, co by bylo nutné k nakrytí:-))) Prý až vykvikla, ale stála statečně:-)))

No, holky, mávli jsme nad tím rukou, Bára nehárá, tak to by byl teda zázrak, kdyby se to povedlo. Navíc to bylo v době, kdy jsme měli malinká koťátka a Baruška se jim stala druhou mámou, takže to, že se jí začalo nafukovat bříško, jsme jednak přikládali blížící se zimě, neboť naše fenečka je – slušně řečeno – statně stavěná (tlustá jak bachyně, ale to nesmím říkat před taťuldou:-))) a druhak falešnému březí, neboť péči o malinká koťátka naprosto propadla a nechtěla k nim pustit ani jejich vlastní maminku:-))

No a je to asi dva týdny, kdy za mnou přišel můj drahý a povídá – všimla sis, jak má Baruna nalité cecíky? Takhle obrovské je neměla nikdy… Tak jsme začali přemýšlet, sedli si k internetu a bádali a počítali… Ono to opravdu vychází, i když den nevíme přesně,a je možné, že se ona Věc stala i během dalších pár dní několikrát, neboť Candy si k nám nacházel cestičku skoro každodenně…
No ale i tak jsme pořád nevěřili, že by to opravdu mohlo být ONO, spíš jsme bádali nad myšlenkou falešného březí…

Ale naše Barunka v posledních dvou dnech vypadá na rozpadnutí, břicho už narostlo do nepřehlédnutelných rozměrů (i na ni dost velkých:-)) cecíky tahá skoro po zemi, těžce dýchá, mručí, třese se zimou, a když jdu pro dřevo, tak už mi nedělá společnost jako všechny předchozí časy, jen leží ve stodole na dece a čeká, až si jí teda konečně všimnu a přijdu ji pohladit. Což jsou teda příznaky, které falešné březí moc nepotvrzují, co?

Navíc včera jsem znatelně nahmatala pohyb štěňátek a moje panika dosáhla vrcholu:-)))

Ono se to totiž dobře řekne, no tak jsme to chtěli, přejeme si totiž jedno šťěňátko nechat pro naše děti, jenže co s psicí, která byla celý život zvyklá žít venku celoročně a venku jsou mrazy až praští? Je to pes, který váží jako dospělý chlap a doma je teda docela nepřehlédnutelný, navíc jejím zvykem je neležet na zemi, takže náš gauč by byl rázem jen její:-)))

Proč to příroda vůbec dopustila tak pitomě, aby se štěňata narodila v období vánoc? :-)))
Takže jsme včera seděli a bádali, jak to udělat, aby Barunka s pejsky byla v teplíčku, ale přitom nezničila náš milovaný nový gauč, abych nemusela neustále lítat po celém domě a uklízet, když nemáme dole skoro nikde dveře?

S největší pravděpodobností tedy půjde do našeho vydlážděného sprchového koutu v koupelně, je tam teplíčko, dlažba se mi bude dobře uklízet, ale je mi naprosto jasné, že s čerstvě narozeným štěstíčkem mi přibude obrovská kupa práce navíc, už jen udržet v baráku čistotu a kontrolovat, zda jsou dobře živení, a vůbec zvládnout porod bez problémů, no holky, jsem nervózní jak prvorodička:-)))

A kdoví, kolik jich bude, může jich mít klidně osm i víc, no já padnu…:-)))

Takže s tím jsem se vám chtěla v rychlosti svěřit, protože jinak jsem v takovém časovém presu, že jen pročítám, nikde nepíšu, protože bych se musela rozčtvrtit, ale tuhle zprávičku jsem si nemohla nechat pro sebe:-)

Až to všechno proběhne, čekají vás fotečky těch nádherných kuliček – kéž by aspoň jedno bylo černé, černé labradory naprosto zbožňuju:-)))

Stránky: [1] 2 3 4 5 ... nejstarší »
PeťkaPeťka
15.1.2011 v 14:07:41

Matildo, pokud vám vyhovují, pak není co řešit. :-)
Jak říkám, nejsou nejhorší.

MatildaMatilda
15.1.2011 v 13:31:23

Poznávací znaky krmiva K-9.

Základní surovina – pasta z čerstvého kuřecího masa a kvalitní kuřecí tuk.
Žádná chemická konzervace a nízký obsah kuchyňské soli.
Žádné chemické ochucování.
Žádná sója.
Vysoký obsah přirozených a dobře využitelných vitamínů.
Vysoká využitelnost obsažených minerálních látek z přirozených zdrojů.
Šetrná technologie výroby uchovávající biologické hodnoty.
Garantovaná kompletnost – doplňuje se pouze voda.
Mimořádná chutnost – i pro psy v léčení.
Dietetické účinky – doplněk léčby alergií a potravinových intolerancí.
Vysoká stravitelnost.
Příznivá cena ve vztahu k biologické hodnotě.

Peti, fakt nemůžu najít nic, co bych jim vytkla, navíc, štěňata jsou po nich jak divá a krásně prospívají – ťukám, doufám, že to nezakřiknu.

Nicméně, jsem za tuhle diskuzi ráda, protože díky tvému nakopnutí vím, čeho si mám všímat.

PeťkaPeťka
15.1.2011 v 13:29:41

Matildo, K9 není vyloženě nejhorší krmení, ale v poměru i k ceně taky ne nejlepší.
Je třeba myslet na to, že pes není slepice a základ by mělo být maso. I když žádné 100% granule masové nejsou, to by ani technologicky nešlo vyrobit. :-)

MatildaMatilda
15.1.2011 v 13:09:24

Peťko, možná jsem až příliš důvěřivá, ale kopíruju složení K9:

Krmiva K9 pro psy Kompletní suchá granulovaná krmiva s dietními účinky, vyrobená z kuřecího masa a drobů, stabilizovaného kuřecího tuku, obilného lepku, kukuřičné a pšeničné moučky, sušeného mléka. Hlavními vlastnostmi jsou: vysoký obsah energie, výživná hodnota, lehká stravitelnost vyplývající z použitých surovin. Krmiva jsou velmi chutná, protože jsou vyrobena převážně z masové kaše a jen částečně z mouček.

Dále jsem šla kouknout na pytel a nic takového, jak uvádíš, jsem tam nenašla. Tak fakt nevím. Navíc, nemám čas gůglit, to víš, ale zatím v té rychlosti, co jsem si vyjela, nikde nikdo K9 vyloženě nepomlouval…

Ale samozřejmě se po tom budu pídit, jak jsem už psala, ti, co mají druhé dva pejsky, už budou odebírat jiné krmivo, tak popátrám a možná se kvůli cenové výhodnosti nákupu přes internet k nim přidáme.Teď si ale vůbec nepamatuji na název, jen vím, že psali o nějakém úplně novém krmivu vyráběném u nás nějakou českou firmou. Až se dovím název, hodím sem:-)

PeťkaPeťka
15.1.2011 v 12:56:59

A ještě jsem zapomněla dodat, že dobrým vodítkem je také obsah a velikost toho, co zbyde po vyvenčení. :-)
Pokud pes vyprodukuje větší hromádku, než má v misce granulek, pak je asi něco špatně. :-)

Nebo když namočíte granule do vody a ony nabobtnají příliš, také to neznačí nic dobrého.

PeťkaPeťka
15.1.2011 v 12:53:36

Když se podíváte třeba na tolik veterináři (i obchodníky v prodejnách zverimexů) doporučované granule Royal Canin – uvidíte, že obsahují BHT nebo BHA ( můžete googlovat :-) ). Jedna odbornice na granule o tomto produktu napsala: “Slepice by z toho prospívaly dobře, ale ta vejce by snad ve tmě světýlkovala.“ Což mě pobavilo a dovolila jsem si sem tuto větu citovat. :-)
Tyto granule jsou jen samý obilný šrot a chemie. Maso to nevidělo ani z rychlíku. Opravdu bych to psovi nedala ani omylem.

Dále ve zveráku koupíte např. Pro Plan, Eukanubu atd., což jsou opět předražené produkty nevalné kvality.

U granulek bych vynechala ve složení např.:
sója (i sójový tuk), vajíčka, barviva, mléko (může způsobovat alergie), rostlinné oleje, chem. konzervanty, obiloviny

A nebezpečné např.:
chlorid draselný, methionin, dusitan draselný a další.

Na obalu musí být složky přesně definovány, např. ječmen, oves, pšenice, kukuřice.

Osobně si myslím, že veterinář má jiné “starosti“, než vědět vše o krmivu. Navíc, co si budeme nalhávat. I v joho ordinaci lze zakoupit určité značky krmiva a jde zde opět o peníze, bohužel.

Ano, mnoho lidí klidně koupí v supermarketu krmivo, které obsahuje veškerý odpad, látky nebezpečné zdraví (pesticidy, antibiotika, zbytky hnojiv, kovy atd..)Moučku z vedlejších produktů, jako jsou pařáty, hlava, krev, střeva atd. :-(

Ono je toho víc, na co si dát pozor a co sledovat. A samozřejmě je jiné krmení malého a velkého plemene. :-)

MatildaMatilda
14.1.2011 v 11:32:22

Marysku, to je fakt těžko říct, máme přímo Juniory, je tam psáno jak pro štěňata, tak pro kojící a březí feny, i složení je zajímavé, je tam kuřecí vývar a částečně i sušené sbírané mléko, takže si myslím,že fakt není špatné, granulky jsou voňavé, na rozdíl od granulí, které v posledním roce žrala naše Bára, protože na kvalitnější krmení nezbývaly finance…

Ale jak říkám, vůbec se v tom neorientuji, takže se toho nemíním zastávat, dala jsem na radu veterinářů, komu jinému bych ještě měla víc věřit, že?:-)

MarysekMarysek
14.1.2011 v 11:02:31

Mati to tezko rict, ja si myslim ze K9 jsou pro tyto plemena docela dobre granule, ale je otazkou jestli pro stenata..spise pro vetsi psy…nas retriever je zere uz nekolik let, ale nevim jestli se ta znacka v poslednich letech nezhorsila….staraji se o nej ted rodice:D
treba nasemu ovcakovi musime davat jehneci s ryzi, jelikoz je alergik – a taky nam docela trvalo, nez jsme na to prisli, nebyt kamaradky veterinarky, tak dodneska zere spatne granule a to podotykam, ze jsme dycky kupovali kvalitni granule!!!!
tak hlavne at pejsci rostou!!!a zase casem dej nejake fotecky…

MatildaMatilda
14.1.2011 v 10:48:53

Peťko, díky za upozornění, tu K9 nám doporučili dva veterináři a můj muž si ji pamatuje, když byla Bára ještě malinká, že ji taky kupoval, že byla dobrá, tak proto. Jinak, až to dobereme, tak se kouknu na internet, protože ti známí, co mají naše pejsky, kupují nějakou novou českou značku, teď si nevzpomenu na název, tak bychom se asi s dalším balením přidali k nim, aby to bylo za levnější poštovné. Ale klidně napiš do vzkazíků, nechám se ráda poučit, já prostě nestíhám, abych si sedla k netu a pátrala a hledala.
Díky moc:-)

No ty noviny, to je jasné, já myslím rychleji, než píšu a v tom odstavci už jsem to nedopsala, prostě na noviny jsme to nedávali právě kvůli tomu, že všechno pak slízávají ze země:-)))

PeťkaPeťka
13.1.2011 v 19:55:08

Matildo, jen tak trošku mimo. Pokud budete kupovat granulky příště, tak K9 raději ne. Nepatří mezi extra kvalitní granule, ale jsou samozřejmě i daleko horší. Více třeba v OV. :-)

A pozor na ty noviny. Štěňata to olizují a ta tiskařská barva může vadit. Ale to určitě víte. :-)

Stránky: [1] 2 3 4 5 ... nejstarší »Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist