Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » mimibazar-to mi hlava neberemimibazar-to mi hlava nebere
Anonym
9.12.2010 v 12:04:19

Dobrý den,nedávno jsem zabrouzdala na inzerci mimibazaru. Ale někdy jsem se ani nestačila divit.Lidé tam prodávají , někteří teda, věci příliš draho. Napíší tam třeba že je to nové zboží, ale stejně, za tu cenu si ho můžu koupit i v obchodě co jsem se tak dívala, tak proč bych kupovala zbytečně poštou? to mi hlava nebere. ale dotyčná měla hodně moc kladných hodnocení tzn.že určitě prodává. Ale nechápu,že lidé kupují. Jsem asi divná. Nebo někdo kabelku za 14 000kč,samozřejmě že značková,ale stejně hlava mi to nebere. No úplně na ty ceny jsem zírala!!!!!
Jsem sama divná? A nejlépe právě tito lidé měli asi největší odbyt.
Zdena

Stránky: [1] 2
LussyLussy
4.4.2011 v 21:36:40

Makineo,
neboj já myslím, že prodáš.
Já teda zase považuju za nepřehledný mimibazar a mimiaukce, ale to je tím, že jsem začla Aukrem a jsem na něj prostě zvyklá.
Ono to sice vypadá co tam je věcí, ale když pak sháním něco konkrétního, zas takový výběr není. Teď jsem třeba na aukru hledala dupačky pro chlapečka vel. 74. Když zadám dupačky vyjelo mi přes 1 000 odkazů,ale nakonec pro kluka v této velikosti jich bylo kolem 20.

Jinak já prodávám všechno od 5,- a měsíčně prodám věci tak za 500 – 1000 + poštovný samozřejmě. Někdy se ta věc prodá jen za tu pětikačku , pak si říkám, že má aspoň někdo radost jak výhodně nakoupil (jako třeba marika), vždy´t já jsem taky ráda, když nakoupím za pár korun. A někdy jsem překvapená, jak ta cena vyleze. Teď jsem prodávala i těhotenské věci, šátek na nošení a koupací kbelík a když si vezmu že to bylo všechno nošené a použité, tak mě překvapilo, že se to prodalo za cca polovinu pořizovací ceny.

marika81
4.4.2011 v 16:49:26

Makieno, to jsou přijatelné podmínky, pokud to máš v podmínkách, tak určitě po tobě žádná mamina nevyjede, že jsi to neposlala po platbě ihned :-)

Jinak já právě mám hodně zkušenosti z mimiaukcí jako nakupující, já tam vyhrála už tolik krásných věci a za pár kaček, že už mimibazar navštěvuji minimálně, mám prostě štěstí, třeba na balík oblečení za 6korun :-)

makinea
4.4.2011 v 15:50:00

Mariko, Lussy, díky za reakce.

Tak já to udělám tak, že budu dávat víc věciček k sobě – třeba ta tři body stejné velikosti, pokud to jen trochu půjde – ale ne moc a do podmínek si dám, že budu posílat jen jednou týdne a pokud bude nákup větší nebo se mi sejde víc, tak častěji.
To je snad přijatelné.

Stejně jsem zvědavá, jestli a kolik toho prodám. Já vždycky když vidím, kolik toho na mmb je, tak si říkám, že v té záplavě nemůžu nic prodat, ale uvidíme.

na aukro nejsem moc zvyklá, tak mi to tak nepřijde tak přehledné, ale uvidím, třeba bych to pak taky zkusila.
No a aukce jsem zatím nezkoušela ani jako kupující,tak spíš prvně zkusím ten bazárek.
Včera už jsem začla fotit a nevěřila bych ani, kolik toho máme.

marika81
3.4.2011 v 8:41:54

Jo, ale pokud to je přímo napsané na mimibazaru v podmínkách prodeje, tak to ani ty maminy neodradí………..když už, tak bych posílala balíčky 2x týdně, aby byli spokojení všichni.

Jo na aukru je výhoda, dáš v jeden čas, v jeden čas to i skončí, ale zas nevíme, jestli to bude dávat Makiena na aukci, či do bazárku.

LussyLussy
3.4.2011 v 8:20:50

Makineo,
já teda prodávám věci po dětech na aukru, ale podle mě je lepší prodávat jednotlivé věci, jen když vím, že bych za jednu věc dostala jen pár korun, pak udělám sadu třeba 4 bodýček stejné velikosti.
Je nesmysl pořád běhat na poštu, v tomto mi vyhovuje aukro, vystavím 25 věcí, všechny aukce za týden skončí, tudíž všichni lidi +- stejně zaplatí, takže na poštu jdu max. 2x s tolika věcma. Ono to není 25 balíčků, teď jich bylo 9, protože lidi nakoupí za jedno poštovný víc věcí.

A nebo jak píše Marika, napiš, že balíčky posíláš 1x týdně. Ale na druhou stranu to může někoho odradit. Mě teď uháněla paní, která v pondělí věc koupila, ve středu mi přišly peníze a já šla v pátek na poštu, tak v pátek večer volala, že už to chtěla mít doma na víkend… A podle sebe, když něco sháním, chci to taky mít co nejdřív doma.

marika81
3.4.2011 v 0:05:51

Makieno, víš, co je lepší a taky se s tím tam setkávám, že posílají balíčky jen v určité dny, když třeba napíšeš balíčky odesílám jen pondělí, tak ty maminy to pochopí :-)

makinea
2.4.2011 v 23:57:18

Ahoj holky, zkouším oživit diskuzi… nechce se mi zakládat nová… Poradíte prosím?

Na mimibazaru občas nakupuju, prodala jsem jen pár větších – dražších věcí, ale teď už se mi doma hrozně hromadí oblečení po holkách a říkala jsem si, že to po Amálce už začnu rozprodávat… No ale váhám jak na to. Když např. dám bodyčko za 40 Kč, tak se mi nebude kvůli těm pár korunám chtít letět na poštu – mám ji z ruky.
Myslíte, že by nebylo blbý, kdybych si tam napsala, že prodávám jen pokud si vyberou věci za min. třeba 150 – 200 Kč?
Nebo mám udělat takové sady? Ale to si zas říkám, že lepší si povybírat co chci.
Co myslíte, jak to řešíte?

Piškotka
10.12.2010 v 9:15:47

Tak já se hlásím jako jedna ze závislaček na MMB :o) Pro mě jde o jednoznačně nejpohodlnější formu nakupování “všeho“, co potřebuji. MMB je úžasný v tom, že je jen na nás, jaké limity si nastavíme, já nejsem z těch, co vyhledávají značkové věci, né tak kabelku za 14 tisíc, na to fakt nemám a ani nemám potřebu. Určuji si cenu, do které jsem schopná jít, velikost, můžete i barvu, materiál, stačí to vepsat do NÁZVU, např. jsem sháněla sametovou teplákovku pro Sáru. Abych se vyvarovala nekonečného prohlížení, zadala jsem do názvu kořen slova “samet“ nebo rovnou “sametová“ a vyjely mi jen takové teplákovičky. Prostě myslím, že kdo s tím umí dělat, je to k nezaplacení. Přesně jak píše myslím Matilda, některé maminky nemají šanci jezdit daleko do velkých měst, takže volí tuto cestu. Mnohdy za jedno poštovné nakoupí rovnou více věciček.

Mně osobně vadí jen to, jak některé maminky brutálně vydělávají na závislačkách obchodního domu IKEA, který je pro některé absolutně nedostižný :o((( Díky Bohu já mám IKEU kousek, ale jak někdy vidím ty 100% přirážky, je mi kupujících maminek líto. Chápu, že ty, co to nabízejí, s tím mají pěkné lítání a ježdění, ale i tak, někdy jsou ceny opravdu přestřelené.

Pavca31Pavca31
9.12.2010 v 23:26:18

Na MB nakupuju běžně a prodávám a bud s cenou souhlasím a nebo ne a vyberu něco jiného.
Vlastně převážně nakupuju jenom tam a i kolikrát na sebe seženu hezký kousky.
Mě přijde MB úžasný.

LienLien
9.12.2010 v 20:42:39

tak já na MMB poprvé zabrousila v době mé finanční krize, asi před rokem, do té doby jsem kupovala normálně v obchodě, nějak jsem to neřešila, ale teď už nakupuji na malou věci spíše takto. Najdu paní, kde vezmu věcí víc za jedno poštovné, většinou jsou to věci na doma a na ven, takové to lepší koupím buď v normálním obchodě, nebo od známých nebo v sekáči, když stojí za to a zbytek právě na MMb nebo MMA, věci za 14000, chacha, to ani nevím, že tam je, asi nemám na to, neregistruju.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist