Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Vztahy + ženské otázky ;-) » AlimentyAlimenty
LenkaZ
8.12.2010 v 11:16:27

ahoj už před časem jsem jsem sem psal o tom jak mi vypočítali alimenty.Myslela jsem si že do rosudku co mi přišel nebylo napsáno kdo semnou bydlí v domácnosti a kolik bere,ale všechno je to tam napsané. Tak že oni to berou v potaz že přítel semnou bydlí a nezájem kolik platíme. prostě podle tabulek a věku se to bere a ne kolik platíte a kolik máte nákladů. A bere se v potaz plat vašeho přítele. Tak že by měli brát v potaz i plat od ex přítelkyně.ale to ne. Ona nemá vyživovací povinost. Ale můj přítel také ne.
Tak že jiný kraj jiný mrav a počítání.

Stránky: [1]
LenkaZ
8.12.2010 v 18:32:29

Ahoj tak mě do očí soudkyně řekla že podle tabulek můžu být ráda že dostanu tolik kolik dostanu a jsem na to dva.To že platim svému otci 8000,- za byt a 3000,- elektriku.plyn pojištění klukovi a spoření.a jiné poplatky. tak nezajem.začí na to : výpovědi matky …. a že bydlím z přítelem a jaký máme náklady a kolik beru já a Martin. Akorát ty náklady tam nejsou všechny.
Že náklady na dítě se zatim zvíšil jen o jidlo,zábavu. Že je zdráv. Ale už tam nenapsali ty náklady co jsem měli v nemocnici co jsem byli. za Léky co potřeboval a nebyli levny. Ani ty jak jsou podle ní asi zbytečné.
Ale to je jedno. Šlo jen o to že soudkyně to prostě v potaz brala i když to doslova do rosudku neneapsala. A to že platí on rodičům 3000,- a přitom bydlí ze svou přítelkyní.
Ted se 5 měsíců neoběvil občas ho vidí když jdem pro Martina do práce. Kluk ex už neříká táto,ale strejdo. za necelý 4 měsíce budeme mít druhého chlapečka.
19 má ted malej narozeniny paak jsou vánoce. A v lednu jde do školky. Tak že se vlastně nenudíme a máme se konečně dobře.

keenspeedkeenspeed
8.12.2010 v 13:25:25

Leni, je to tam doslova uvedené, že přihlíží i k platu přítele? Páč v rozsudku jsou prostě napsaný všechny věci, na který se soudce ptal. U nás ex docela slušně blábolil o práci a příjmu, to tam všechno je, ale jinak nám soud schválil naši dohodu o alíkách. Pokud ti přijde částka na prcka malá, můžeš se přeci odvolat, nebo se i zeptej, jak to určovali, a pokud nesouhlasíš, odvolej se.

Anonym
8.12.2010 v 12:32:19

Ahoj Leni, co se týká alimentů tak žádné tabulky neexistují. Vím, že v jiných zemích ano, např. v Německu, ale u nás to výhradně závisí na soudci a na tom, jak to posoudí. Bere se v potaz kolik si otec dítěte vydělá a zda má ještě nějakou jinou vyživovací povinnost. To, že vy bydlíte s přítelem a kolik si on vydělá by podle mě nikoho nemuselo zajímat. Lenka

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist