Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Ukousnutý celý nehet na malíčku u nohyUkousnutý celý nehet na malíčku u nohy
keenspeedkeenspeed
5.12.2010 v 21:01:19

Ahoj, Eli si dneska po obědě v postýlce zřejmě ukousnul ? celý nehtík na malíčku u nohy, prostě tam ted nic nemá, jen červený flíček bez nehtu. Od malička má nehtíky na nohách takové ošklivé, lámavé, a malíčky vyloženě po mně, tvrdá rohovina vystupující, ani nejde stříhat. A už v létě mu na druhé noze nehtík sám odpadnul, ale byl pod ním nový.

Takže ukousnul nebo utrhnul, nevím přesně – ale bylo to živé, já tedy prohlídla, opatrně zalepila a dala do ponožky, aby si to nesundal. Po spánku jsem dala 2kapky Jodisolu a všechno v klidu, byl v pohodě celou dobu, nebrečel bolestí ani před ani po. Teď na noc, znova Jodisol, přelepit, nechat mini otvůrek, ale spí v punčocháčích, jinak by to zkoumal a sundal dolů.

Je mi jasný, že do vody ani náhodou, ale jinak?
Musím s tím k dr.? Co ona udělá víc než já – dezinfekci a převaz?
Spíš mám obavu, když by ťapal venku v botech, že se mu to nějak zapaří?? Mám zkusit genciánku? Ale to zas nebude vidět, jestli se hojí a roste nový nehtík. Doma naboso v sandálkách? Ale co prach?

Teplotu nemá, na prst si nechá šáhnout, červený taky není.

Díky Iv.

Stránky: [1]
keenspeedkeenspeed
5.12.2010 v 22:31:12

mari – děkuju, já se jako nehroutím, jen mi zatrnulo, když mi dával nehtík do ruky :-) a ten pidi malíček a pidi nehtík se blbě ošetřují …

marika81
5.12.2010 v 22:20:21

Ivi, já si myslím, že takovému dítětí za chvilku ten nehtík doroste, pokud je má opravdu tak chatrné/ a to se musím přidat do klubu, malý má pořád takové papírové nehtíky, jaké měl, když se narodil, dokonce mu taky odpadaly některé, neřešila jsem to, ani ostříhat mu to nejde, se bojím, že ho šmiknu, časem mu to určitě zesílí/………takže ta dezinfekce postačí a nebo, aby se tam nevytvořil nějaká zánět, tak bych použila černou mast, ono se to může třeba podebrat, vždycky pomohla i mě, když mi odpadl nehet na noze, jsem na to kadet…………takže se neboj, myslím si, že mu budeš ošetřovat tak, že bude mít za chvilku nehtík nový:-)

keenspeedkeenspeed
5.12.2010 v 22:14:17

Paťko díky, spíš jde o to, že malý je zvědavý a pořád prstík zkoumal a cpal si do pusy i druhý malíček, bych nerada, aby byl ráno bez nehtů :-) .. a vůbec sebou mele před usnutím, tak jsem to radši přelepila na volno a dala punčocháče.

ale vzhledem k tomu, že krev netekla ani u toho nebrečel, tak doufám, že vše bude ok.

Jen chodíme na plavání každý pátek… do nechlorované vody.. ted máme přeposlední a pak další týden poslední lekci před Vánocemi, to radši vypustíme ne?

Paťka
5.12.2010 v 22:07:05

Ahoj keenspeed
já bych to desinfikovala,pokud by tam byla krev.Úplně stačí 1x, když to krvácí,pak už si myslím, že je to zbytečné.Třebas Ajatin děti nepálí a taky desinfikuje.Já bych to vůbec nelepila,aby to dýchalo a dobře se to hojilo.V posteli se mu nic do toho nedostane.Náš malý má po manželovi taky takový ošklivý nehty, ale zatím mu nepadají, ale má spíš pidi nehtíky.Za pár dní vyroste malému určitě nový nehet.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist