Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » Devět let starý bumerangDevět let starý bumerang
Horempádem
29.11.2010 v 23:30:33

I to se stává. Něco uděláte, zapomenete na to a ono se to pěkně, třeba i po devíti letech vrátí.

Není to tak dlouho, co jsem tu psala, že v našich finančních strastech jsem zapluli do klidnějších vod, a když už jsem tak nějak v domnění, že v nejbližších dnech či týdnech mě nemůže nic překvapit a na další strasti jsem připravená, tak se vyplní to co už se stává pravidlem, že prostě příjde další jobovka.

Nepíšu to proto, aby si tu vylila srdce, že už z tak prázdného účtu budu muset vysypat nemalé finance, ale spíš proto, aby jste třeba i vy popátrali v paměti a nedostali se do podobné situace. I když věřím, že většina z vás tyto věci má pod kontrolou.

Co že nás to vlastně potkalo. No tak částečně jsme dojeli na to, že se čas od času stěhujeme. To že sem tam v životě narazíme na příliš aktivní pojišťováky, no a ve finále že jsme narazili na nebývale nevybíravého právníka.

Zkrátka přišel nám takový krásný dopis, týkající se rozhodnutí soudu. Když se nám to dostalo do ruky, tak jsme s manželem na to “vejrali“, jak tele na nová vrata. Potom, když jsme se vzpamatovali ze šoku, tak jsme se snažili dopátrat, co že jsme to vlastně vyvedli.

Z papírů jsme se toho moc nedozvěděli, tedy ne alespoň to, jak jsme, tedy spíš manžel, k tomu přišel. Jednalo se o jakousi založenou a neplacenou pojistku v roce 2001. Vůbec jsme netušili, proč by si ji manžel zakládal. Na tu dobu to byla dost vysoká pojistná částka cca 700 Kč měsíčně a tehdy jsme měli dost hluboko do kapsy. Dál jsme se dozvěděli, že samozřejmě po třech měsících nezaplacení se pojistka automaticky zrušila. Tak nám logicky vytanulo na mysli, kde máme od toho smlouvy a kde je upomínka. Víte já jsem hrozný papírový maniak, takže já skladuji kde co, právě pro tyto případy, ale převrátila jsem šanony vzhůru nohama a nic. Takže jsme byli tam kde předtím.
Věc mi ale pomalu dávala smysl, když jsem se dál dočetla, že v březnu roku 2002 nám posílali první a poslední upomínku a výpověď smlouvy na adresu , kterou tam uvedli. Jenže bohužel my už tehdy jsme na této adrese nebydleli a to necelé dva měsíce. Tudíž smůla.

Protože jsme to nechtěli nechat jen tak, tak manžel zašel dnes na soud a vyžádal si podklady k onomu řízení a z nich nám pak už vše bylo jasné. Onu pojistku jim tehdy zřídili v práci, tedy respektive nasmlouvali si nějakého pojišťovacího agenta, který zaměstnance pojistil a to s tím, že to bude hradit firma, jako bonus pro zaměstnance. No a manžel na to zapomněl.

No a pak už je to taková ta klasická pohádka o nenažraném vlkovi. Po devíti letech tuto pohledávku Česká spořitelna odprodala právní firmě, která se zabývá dobýváním pohledávek. Právník se nás neobtěžoval o tom, co se na nás chystá uvědomit, no a rovnou to lupnul k soudu. Tudíž dlužná pojistka, plus 300 Kč soudu, plus nemalé palmáre právníkovi dělají krásných předvánočních deset tis.

Co z toho pro nás vyplývá. Že asi obešleme všechny známé bankovní a pojišťovací instituce a laskavě se přeptáme, jestli třeba u nich nevisí nějaká ta pohledávka, aby jsme zase třeba za rok za dva nebyli krásně nemile překvapeni.

Takže bacha na sklerozu, pojišťováky a právníky :-)

Stránky: [1] 2 3
HANINA25
4.12.2010 v 20:51:21

Já vím ženský,ale asi to bude dobrý.Hanča malá / o hlavu větší pomálu než já:)/ mi dneska řekla,že ten dopis zní,že mi byla provedena změna smlouvy na Hradeckou dráhu a že mi ho pošle.
Tak mě vlastně napadlo,že sem blbka,protože mám ještě důchodový / s tím problémy nejsou/a měla bych napsat změnu adresy.
Hned se do toho příští týden pustím.
No hlavně,aby HP to dopadlo co nejlíp to půjde.

keenspeedkeenspeed
4.12.2010 v 19:19:00

souhlas s Virenkou Hani…co je psáno ,to je dáno…paní tam nemusí sedět na zadku donekonečna a co pak?
Nevíš jakou má praxi, zkušenosti, zodpovědnost..takže ofiko papír je tutovka.

Anonym
4.12.2010 v 8:02:58

Tedy Hani, já ti nevím, ale možná by bylo lepší spíš si to nechat napsat na papír? S podpisem a razítkem… Já to teď už dělám u všeho podobného a světe div se, přes nějaké to protestování z jejich strany často dojde i k úplné změně postoje, protože když to mají napsat a podepsat, najednou: “no, já to vlastně nevím jistě, počkejte, dojdu se zeptat kolegyně… tak je to jinak, bude to tak a tak….“ Tvrzení dneska nic není a pokud dojde ke změně podmínek (stěhování, změna kraje atd.), určitě je dobré mít přímou kontrolu, že si to někdo někam zapsal a ne jen odkývl v hlavě a potom zapomněl… Já jsem v hodně věcech až přepečlivá, ale zatím se mi to vždycky vyplatilo a parkrát jsem už na hraně podobné situace byla. Ale díky papírům i pečlivě hlídajícímu manželovi, který má pořád neuvěřitelný přehled, jsme zatím měli štěstí…

nepřihlášená a prchající Virenka

HANINA25
4.12.2010 v 0:11:41

HP,až teď jsem se ktomu dostala…. To je teda šílený:(((
Pro útěchu aspoň malou posílám /snad/zkráceně moje pořízení.

Pojistka děti + já=800kč.Pár měsíců platila a pak se rozhodla stáhnout splátky.Na pobočce České pojišťovny baba sepsala papír po dlouhém okecávání proč nenechám a mým vymyšleným kecům,že v práci se propouští,takže nevíme den ani hodinu kdo bude další / v době,kdy dráha opravdu propouštěla a nám dělali bubu,že skončí naše stanice,sem moc nekecala/.
No otráveně sepsala papír,že od 1.se platí 200kč.Za pár měsíců došel papír z Pardubický centrály:),že dlužím peníze do těch 800kč a změna smlouvy není platná.S papírem jsem vlítla na pobočku a ona : neplaťte,je to v pořádku.
Za pár měsíců další upomínka a hned pozdrav dostavte se k soudu.Právník pojišťovny se ani nedostavil a rozsudek zaplatit dlužnou částku,výlohy právníka pojišťovny a soudní poplatky formou splátkového kalendáře na uvedený účty.
Soudkyně mi jen řekla,že je zbytečné se odvolávat a já bych si dala pár facek,že jsem se na to vykašlala a dala na pracovnici pojišťovny.Ta sranda stála 10tisíc a pár stovek.Dneska už přesně nevím je to už tak 6let.

No a od tý doby jsem alergická na pojišťovnu českou,ikdyž podnik nám založil u ní životní pojištění a platí a já dávám taky stovku.A už zas začínají problémy.K dětem došel papír,že dlužím ,asi podnik neplatí.Naosobním se tam volalo,že jsem byla převedena na jinou stanici a kraj a baba,že už je to v pořádku.Mladá mi volala začátkem týdne,že došel druhý dopis : dlužíte,zaplaťte ajá trnu co z toho bude.Jenže dneska mám už jméno tý baby co řekla:nic paní platit nebude,už je to v pořádku.

JarmuschkaJarmuschka
3.12.2010 v 9:21:40

Máme asi štěstí, že u nás zaměstnavatel různé pojišťováky vyhazuje – a přesně, jak je vyhodí dveřmi, už lezou oknem.
Zkoušejí zaměstnavatele i obejít – obvolávají zaměstnance přímo (náš jmenný telefonní seznam je volně přístupný).
U nás je to tak, že zaměstnavatel přispívá na důchodové připojištění – a to ve výši dle odpracovaných let u něj, s tím, že pracovník si musí platit minimálně tuto částku.
Takže platí jen tomu, kdo si sám zřídí toto připojištění.

No jo, žádná komerční “výhoda“ není zadarmo….

…obavy i radosti až do smrti.

nadi
3.12.2010 v 9:08:47

A když už jsem v tom vyprávění,písnu ti náš příběh..jen pro uklidnění,abys věděla,že existují lidé,kteří jsou na tom podobně../prostě se nám nedaří,ať děláme co děláme/
nemáme vlastní bydlení,žijeme v drahém podnájmu a tak jsme se rozhodly,že si postavíme domek,vzali jsme si hypotéku 1,5milionu /víc nám nedaly/a vybrali projekt na malej domeček.To jsme byli já+manžel+malé dítě.
vše bylo růžové,manžel měl pomalu stavět,já na mateřské+práce na půl úvazku,prostě by to šlo.
Jenže..v tom fofru a těšení se nám zadařila dvojčata…a vše bylo jinak,malý domeček byl najednou fakt malý a stěhovat se z malého do malého byl nesmysl.Tak jsme si domeček nechali projektantem předělat na větší,ale výše hypotéky zvětšit nešla.Tak jsme si říkali,uděláme to nejnutnější aby se dalo bydlet a pak to budeme řešit z výplat.jenže dvojčata navíc jsou pěkný záhul na peníze a tak manžel místo aby stavěl,přestoupil do práce,kde víc vydělá,aby nás vůbec uživil a zaplatili jsme hypotéku+nájem.Tím pádem nestaví..taky kdy,když je v práci od nevidim do nevidím..a tak stavím já!beru ty nejlevnější zedníky,střechaře,topenáře,které seženu a taky to podle toho vypadá,dělají nebo nedělají,peníze chtějí pořád nehorázné a z hypotéky mi zbývá už jen chlup a bydlet??ha ha
Pokud se z toho nezblázním a doděláme to,bude to náš největší životní úspěch,protože takové galeje,na které jsme si sami zadělali,to se jen tak nevidí!
Ale byla to naše volba a tak nám nezbývá,než zatnout zuby a bojovat.Tobě přeji hodně síly a když ti bude ouvej,tak si na mě vzpomeň a klidně písni.pa pa

nadi
3.12.2010 v 8:46:08

Musím také reagovat,přesně tohle se mi stalo!měla jsem pojistku od zaměstnavatele,když jsem od něj odcházela,šla jsem ji na pojišťovnu zrušit,přemlouvali mě,že tam mám už dost peněz a bylo by dobré si ji na čas platit sama a pak ji dát novému zaměstnavateli.Jenže shodou okolností jsem se také stěhovala a práci hned nenašla a tak jsem volala na pojišťovnu podruhé,že ji chci opravdu zrušit!!zase mě ukecali,prý pošlou na novou adresu dodatek o dočasném snížení na 200Kč..prostě mi nedovolili to zrušit!a když jsem to nakonec písemně řešila přímo na centrále,řekli mi,že je pro neplacení pojistka už měsíc zrušená…a že mám vše doplatit a ztrácím nárok na vyplacení peněz.A kde byl háček?můj zaměstnavatel přestal tuto pojistku platit hned jak mi začala běžet 3měsíční výpovědní lhůta..ha ha a měla jsem to.Nikdo mi to neřekl po celou tu dobu,kdy jsem jim volala,psala,mluvila z očí do očí…
a perlička nakonec?!potkala jsem známou z práce,néé moc milou,ale i tak jsem měla radost,že zase po dlouhé době v jiném městě vidím známou tvář..hned jsem ji vysypala moji zkušenost a tak když ona odcházela z tohoto zaměstnání,hned si to ošéfovala a bylo ji vyplaceno 35 tisíc.A hned mi to volala..asi abych měla radost:((
Takže nebuď smutná,jen ti dám radu,ty papíry od soudu ulož někam hooodně hluboko,já také nic nevyhodím a když něco hledám a narazím na složku,,pojistka generali,,ještě dnes bych vraždila!
Nééé kvůli penězům,ale proto že ze mě udělali debila!
a s penězma válčíme pořád..stavíme domeček a už fakt nevím co dělám špatně,že jsme na tom tak špatně :))))))drž se pa pa

JanaKJanaK
1.12.2010 v 22:28:03

Tak mě tak napadlo, že existují bezplatné právní poradny, zkus zapátrat, třeba vy věděli jak pomoct.
Držím palce, je to fakt strašný :-(

PeťkaPeťka
1.12.2010 v 21:26:39

Horempádem, tak to jsou teda “radosti“. :-(
Snad se to povede nějak rozumně vyřešit!

zuzina
1.12.2010 v 12:00:27

HP to jsou fakt “radosti“:-(
ale i ze svých zkušeností vím,že stát se může cokoliv a ti právníci jsou fakt šikovní..bamisko to je tak,že ty musíš zaplatit za služby právníka od toho poškozeného,protože pokud je chyba na tvé straně,tak to hradíš ty.není to tak,že sis ho najala.Bohužel mám s tímto podobnou zkušenost z doby ranného mládí a našli si mě i přes to,že jsem byla už vdaná a přestěhovaná/a bylo to pěti letech od té doby co jsem něco zapoměla zaplatit/ akorát já teda nešla po upomínkách,údajně je posílali na bývalou adresu,ale ta byla u rodičů a pochybuju,že by mě je mamka tenkrát nepředala:-(
poučení z toho bylo i neplatit to před vypršením zákonné lhůty na odvolání,protože mi potom přišlo ještě že mám zaplatit za právní úkon stažení něčeho,protože ty dané peníze přišly moc brzy:-((
Snad to nějak HP vyřešíte,pokud možno co nejméně bolestně a souhlasím s tvou radou ohledně pojištění,výhodných nabídek a podobně.

…láska na celý život :-)

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist