Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zkušenosti s výrobky a službami » Prosím poraďte. Koupit tandemový kočárek?Prosím poraďte. Koupit tandemový kočárek?
Jennis
27.11.2010 v 21:10:17

Ahoj maminky! Prosím vás o radu. O prázdninách čekáme další přírůstek do rodiny. Mám již jedno dítě. Děti budou od sebe 1 rok a 9 měsíců. S dětmi jsem doma převážně sama a potřebuju se s nimi samozřejmě pohybovat. Zvažujeme koupi tandemového kočárku pro sourozence. Ale přemýšlíme i nad jiným řešením tj. jak využít náš dosavadní kočárek a kam umístit starší dítě, které toho ještě moc neujde samo. Co vy na to? Už jste některá řešila podobnou situaci? Co se vám osvědčilo?

Stránky: [1] 2
Jennis
3.12.2010 v 16:34:13

Šátek mám…ale nedovedu si přestavit tahat mimčo po venku po porodu a ještě v tom vedru (budu rodit v létě). Kočárek bude asi naše řešení. I manžel je nadšen.

JanaKJanaK
3.12.2010 v 0:02:53

Ahoj, mám ještě jednu možnost, mimčo do šátku a větší do sporťáku :-)

Leenca
2.12.2010 v 23:09:49

Ahoj, potkávala jsem na sídlišti paní, které měly děti brzy po sobě. Jedna měla tandemový kočárek trojkolku Jané, moc spokojená. A jiná měla vedle klasického kočárku přidělané jakoby sedátko s kolem, nevím, jak to lépe popsat. Šlo to složit, když starší chodilo a rozložit, pak kočárek vypadal jako pro dvojčata, jen vedle kočárku bylo jen sedátko.

Anonym
29.11.2010 v 8:47:58

Tady můj mail: kreja@seznam.cz Kdybys měla i fotku bylo by to super. Také se zatím více přikláním k této variantě tj. tandemový kočárek. Už mám jeden vyhlídnutý a netu, tak uvidím, s čím přijdeš ty :-)

JovankaJovanka
28.11.2010 v 21:05:28

Ahoj, my máme děti od sebe více než dva roky, taky jsme řešili, až se maličká narodila. Pořídila jsem si nakonec kočárek – podobný jako od Viktorky – od Mimkys a byla jsem nadšená. Nedala bych ho (tehdy) za nic na světě. Použila jsem ho ještě i letos v létě, když jsem byla na celý den sama s dětmi v ZOO – ani jedna z holek by to neušla, resp. tahat vše na rukách – věci, jídlo, pití, náhradní oblečení atd atd, však to znáte, a k tomu dvě ukňourané děti, to opravdu děkuji, nechci.
Kdyby Ti až tak nezáleželo na tom, jak vypadá (přece jen není nejnovější), můžeme se domluvit. Kdyžtak mi napiš OV, pošlu bližší info.

Jennis
28.11.2010 v 11:44:41

Pvoso, máš pravdu. Ještě to určitě všechno zvážíme. Oni ani ty tandemáky nejsou drahé…cca kolem 5tisíc za nový. Já chodím hodně a každý den a ten dvojkočár se mi líbil. Bylo by to bez starostí. Když je pak člověk ve městě a musel by ještě hlídat v davu pobíhající děcko, tak je to vo nervy. Takhle by starší posadila a bylo by a kdyby se potřebovala proběhnout, tak by si běhala dle gusta :-)

Díky za názory. Zvážím to a nějak to vyřešíme.

pvosapvosa
28.11.2010 v 9:56:38

Jennis, kamarádka má děti po 22 měsících a koupili si tandemový kočárek (snad půjde odkaz: http://www.modrykonik.cz/fotoblog/natty/album/viktorka/2774599/).
Využívá ho ještě teď a to staršímu už budou 3,5 roku.
Zvážila bych i jiné věci kromě chození (syn už jí toho dost nachodil) a to: kde bydlíte – kolik toho najezdíte a kde s kočárkem, zda budeš muset vyjet i v době, kdy chodí jeden z nich spát (doktor, výlety, …).
Z mého pohledu je to dost praktičtější, že jen plošina.

…mít smysl života.

Jennis
28.11.2010 v 9:35:01

Asi máte pravdu. Ještě počkáme do začátku léta a uvidíme,jak bude starší dítko ťapat. Už teď začína slibně pochodovat. Ten skejtím by pak určítě stačil. Takže vyčkáme a pak se uvidí.

marika81
28.11.2010 v 9:23:29

Jennis a co počkat, jak se vyvrbí chůze nejmladšího dítěte???
Já měla taky strach, i když mám rozdíl v dětech tři roky, ale malá se vozila v kočárku dlouho, takže jsem měla obavy, aby chodila pěšky, musím říct, že narozením malého si na kočárek ani nevzpoměla a trandila sama…………třeba, malý má dva roky a strašně by rád chodil sám, než se vozil v kočárku……..je to individuální………asi bych to řešila tím skejtem, dvouleté dítě je všetečné a určitě ti v kočárku neprosedí celou procházku, vím, jsou takové děti, co prosedí, ale má zkušenost je právě opačná:-)

danasidanasi
28.11.2010 v 9:14:50

Jennis, kamarádky, měla děti přesně, jako ty budeš mít. A používala právě ten skejtík. Byla spokojená. O víkendech starší dítě vozil tatínek ve sporťáku a maminka vezla klasický kočárek. Skejtík se nadzvedl a upevnil.
Přes týden skejtík odepnula a trandila s dětmi sama.

…být neskonale šťastný

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist