Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Trhání mandlí.Trhání mandlí.
SCHOLL
26.11.2010 v 11:21:53

Ahojky Kačka s malýma přestávkama už od počátku října trpí rýmou.Teď má neštovice tak jsem to říkala doktorce.Po neštovicích nás pošle na ORL a trhání mandlí nás asi nemine.Jak ten zákrok probíhá?Jak dlouho trvá hospitalizace?Je tam dítě samo?

Stránky: [1] 2
Anonym
4.12.2010 v 15:41:16

Katek, ono záleží, jak prkovi bude. Nám třeby ty jogurty nevadili, kromě nich může ještě pudingy, piškoty (zpočátku namáčené) nebo různé přesnídávky. Až bude líp, tak taky třeba toustový chléb bez okrajů namazaný lehce máslem. Dobrý je třeba banán – je pěkně měkký a neškrábe.
A neboj, nosní mandle je většinou dobře snášena, jen hned po probuzení děti dost “vyváděj“.
Držím palečky :-)

katek78
4.12.2010 v 10:43:47

Dobré dopolende, prosím o radu. V pondělí jdeme se 4 letým synem na edenotomii, v pondělí má nástup, v úterý zákrok a ve středu ráno by ho měli propustit. V nemocnici bude s manželem (máme druhé mimi) a vzhledem k tomu, že Mudr. nás upozorňovala, že následně několik dní nebude moci ven (navíc v tomhle počasí), tak bych si ráda “nadskočila“ s nákupy. Můžete mi poradit, co jste po operaci vařily? ORL mi říkala kašovitou stravu, a že nás lépe poučí v nemocnici, ale mám strach, že náš táta to nějak moc řešit nebude a prakticky se od něj nic nedovím. Počítala jsem převážně s jogurty a tak (malý je baští rád), ale našla jsem na netu, že mléčné výrobky nejsou kvůli zahlenění vhodné. Co teď? Husté polévky? Tak k obědu a večeři dejme tomu, ale co mezi tím? Díky za Vaše zkušenosti. Katka

pařez
3.12.2010 v 13:12:58

Ve Svitavách se počítá automaticky,že je tam jeden rodič,máte svůj pokoj,propouští se druhý den po zákroku.

Jana

pařez
3.12.2010 v 13:09:45

Se synem jsem byla na trhání začátkem listopadu,byli jsme ve Svitavách,tam jsou spesialisti,je-li to možné doporučuji tam!!!Zákrok probíhá v den příjmu(na lačno),po nárkóze to není moc příjemné,je tam riziko krvácení,ale ve Svitavách s tím mají zkušenost a zvládnou i komplikované případy,šli jsme tam s infektem na nosní mandli a problémy jsme měli min 2-3 roky.Pokud máte rýmu od října,není to důvod jít na trhání,pdle mě je ještě brzy,na zvětšenou mandli bych doporučila homeopatii.Rozhodně nezanedbejte pooperační klid(déle než týden),syn byl brzy fit a pak hned dostal angínu a nyní má už druhou a jsem z toho nešťastná.

Jana

JanaKJanaK
26.11.2010 v 20:47:48

Jo a ještě, vždy měl narkózu a vždycky jsem s ním byla normálně na pokoji, takže ne nadstandart (to ani na Bulovce nejde, mají jen dva pokoje pro děti na dospěláckém ORL), ale normálně jsem si platila 60 Kč na den.

PeťkaPeťka
26.11.2010 v 16:37:56

Osobně jsem byla na trhání jako dítě, bez narkozy. Rozhodně už nikdy více!

Starší dcera byla v narkoze, ale měla komplikace. V nemocnici jsme byly spolu, taky nadstandart. Ráno operace, druhý den domů.

Piškotka
26.11.2010 v 13:27:24

Nuninko, tak to mě opravdu překvapilo, já myslela, že tak u těch větších, ale 5-leté dítě, to si nedokážu představit :o(

JanaKJanaK
26.11.2010 v 13:22:20

Scholl, my byli dvakrát na nosní a jednou na krčních. Nosní je v pohodě, poslední dobou je příjem den před operací, přičemž se teď často pouští domů na propustku (nástup buď večer nebo v den operace ráno – od půlnoci nic nejíst ani nepít).
Operace trvá 30-45 minut, dítě přivezou zbuzelé a většinou brečící – nic se neděje, ani nemá bolesti (většinou), je to reakce na narkózu. Takové ubrečené období trvá asi 1-2 hodiny a pak prcek usne. Asi po 2-3 hodinách smí pomalinku pít, kdy může jíst si už nepamatuju, ale je to ten samý den.
Když jde všechno dobře, tak pouští večer, pokud to máš daleko do nemocnice, tak druhý den ráno (nebo podle potřeby v případě komplikací – zvracení, špatné pití a baštění, teplota, krvácení, apod.)
Co jsem tak zažila, tak malé děti to snášejí dobře a často večer už nejsou k udržení :-)

Anonym
26.11.2010 v 13:12:41

Piškotko, právě,že bez narkozy to trhaly v NJ. Terezka měla tenkrát asi 4 nebo 5let. Už je to nějaká doba, ale i doktorka mi říkala, že to tak ještě někdy dělají a je to jediná nemocnice co to dělá bez narkozy. proto jsme šli raději do FM.
nuninka

Piškotka
26.11.2010 v 12:47:26

SCHOLL, my byli na nosní mandličku před 2 lety v Novém Jičíně, postup stejný, jako příspěvek nuninky, první den příjem, druhý den zákrok, třetí den ráno domů, pokud nejsou komplikace, u nás samozřejmě byly, ale ne v souvislosti s mandlí, ale s intubační trubičkou, která malé poškodila krk. Zákrok ale trval max. 30 min, i když mně ji dovezli asi za 40min, ale to právě kvůli té intubaci. Malým dětem se to dělá vždy v plné narkóze, divila bych se, kdyby ne, tu spolupráci si nedokážu představit.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist