Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » Návštěvy a návštěvníciNávštěvy a návštěvníci
PetraPetra
22.11.2010 v 10:03:48

Pojďte si povídat o návštěvách, navštěvování, hostech i hostitelích…

Chodíte se svými dětmi často na návštěvy? Nebo raději zvete hosty k sobě domů? Jste rádi, když si vaše děti zvou domů své kamarády, nebo máte raději svůj klid? Děláte rozdíl mazi svými dětmi a jejich návštěvou, nebo u vás pro všechny platí stejná pravidla?
Užíváte si roli hostitelky (hostitele) nebo jste radši sami na návštěvě?

… možná i vás napadne spousta otázek souvisejících s návštěvami a navštěvováním. Neváhejte a zeptejte se ostatních!

Tato diskuze je součástí listopadového Pojďte si povídat… když je venku sychravo a zapojit se do ní můžete i mimo tento týden.

!!! Budete-li mít k tomuto tématu i delší povídání, můžete nám je poslat i jako článek, bude-li mít hlavu a patu a aspoň nějakých 250 slov, rády ho zveřejníme na hlavní straně.
Přístí týden vybereme jednoho autora článku nebo účastníka této diskuze, který dostane malou odměnu.

…neustrnout ;-)

Stránky: [1]
valaskavalaska
2.12.2010 v 21:19:33

Nevím jestli jsem se nerozhoupala pět minut po dvanácté,ale narazila jsem na tuto diskuzi náhodně.Z domova jsem naučená každou návštěvu s potenciálním hostitelem domlouvat předem.Jiná situace je,když má přijít návštěva k nám.Manžel je horolezec a u nich se jen velmi těžce dá nějaká návštěva naplánovat dopředu.Takže na situace,kdy se k nám po otevření dveří nahrne parta chlapů s ruksakama a cepínama jsem zvyklá.S občerstvením si neděláme těžkou hlavu.Kafe je doma vždycky a valašská slivovička taky.Takže stačí přidat dobrou náladu a je to.Spaní na zemi v obýváku na kalimatce ve spacáku má taky svoje kouzlo.Občas mi to připomíná skautské tábory,kam jsem jezdívala jako školačka.

pařez
24.11.2010 v 13:51:27

Milá Petro,Vaše téma,je moc zajímavé,reaguji až teď,protože mi přišla jedna nečekaná návštěva(ve 12 hod.) a ještě jsem musela přesvědčit dceru(2 roky),aby snědla trošku polévky.Reagovala “fuj,ba..“ a pliváním.Už konečně spí,ze spaní křičí“fuj..“,tak můžu psát.Já mám návštěvy moc ráda,zejména lidí mně blízkých a milých(rodinu nevyjímaje),k nám ovšem nechodí tak často.Manžel má rád hosty,protože si může dát slivovičku,aniž bych ho okřikovala a děti je milují,protože jim nosí dárky a hrají si s nimi.Co máme děti,raději je vítáme u nás,doma jsou prcci ovladatelnější a nemusím je tolik hlídat.S občerstvením to nijak nepřeháním,v komůrce je pořád nějaká laskomina,vínečko,pivečko…v lednici salámek..Neohlášená návštěva mi tolik nevadí,musí se ovšem smířit s tím,že není naklizeno(což ovšem znervozňuje i mě)a pak s případným omezením zásob.Vadí mi hlavně “nesoudná návštěva“,která přijde nevhod (v době oběda a pod.) a ketrá se cpe dál,i když jí otevřu v pyžamu,nebo vyměňujeme okna a pak se nemá k odchdu.Jeden můj známý naznačoval hostům,že je čas odejít tak,že se svlékl do trenek.Jednou mi řekl “..a divila by ses,někomu to stejně nedošlo a seděl dál….a to jsem někdy i usnul“.Takže navštěvujme se,scházejme se (ani nevíte kolik lidí je opuštěných),…ale večer “alou domů!!!“

Jana

Piškotka
24.11.2010 v 13:33:21

Jéé Petři, pro mě teda zajímavé téma :o) Já jsem asi exot, ale já jsem radši na návštěvách než si je zvát, jednoduše proto, že na návštěvě se kdykoliv můžu sebrat a jít už domů, kdežto mám bohužel zkušenosti, že někteří lidé si stojí na vedení a neberou se k odchodu :o) Možná divné, ale taky názor. Jinak já se Sárou měla na návštěvách spíše jen stresy, ona je hodná, ale nelíbí se jí každý a stresovala jsem se tím hlavně já, prostě jsem si to moc brala, když se ona nechtěla s někým kamarádit. Vím, že je to špatný přístup už nikam nejít a taky neříkám, že jsem přestala, ale někdy mám takhle klid. Teď je to naopak, chce sourozence (jsem zvědavá, kde ho vykouzlím :o))) a chce si pořád hrát, tak mám někdy chuť ji někam strčit. Jinak já jsem myslím hodně pohostinný typ, ale raději než si zvát návštěvy domů, s nima někam chodím, nebo k nim, návštěvy ale samozřejmě přijímám a mívám, ale ono taky záleží jak je člověk vytížený, já se z práce a školky vracím kolem 16.h a co do večera uděláš, že…..

;o)

marika81
24.11.2010 v 11:27:59

Petruš, na návštěvy moc nechodím, návštěva občas příjde k nám……..to je holá věta, ne, zkusím souvětí………je fakt, že návštěvy moc nechodí, kromě mých kamarádek a nebo chodí kamarádky za dcerou……….extra vychystávání není, jen kafíčko, něco na zakousnutí, stejně pořád jen brebentíme, tak aby nám nezaskočilo:-)
Jinak jezdí za mnou tetička, které teda už nachystám hubky, které vždycky poctivě zbouchne, ale mám radost, že jí chutná:)

Jinak nečekané návštěvy nemusím, mám ráda, když se někdo ohlásí předem, aspon stačím vždycky trochu poklidit:-)

A víš, co, že by jsi napsala ty, jak to chodí u vás???

PetraPetra
24.11.2010 v 9:31:47

A ještě mě napadá – co nečekané návštěvy? Potěší vás, nebo jsou vaší noční můrou?

…neustrnout ;-)

PetraPetra
24.11.2010 v 9:29:33

Tak koukám, že s tímto tématem jsem se vám vůbec netrefila do nálady :-(
Napsat můžete třeba i to, že na návštěvy nechodíte a domů si nikoho nezvete :-)
Nebo je to obráceně a vy chodíte po návštěvách, chystáte speciality pro ty, kteří přijdou, a na psaní o tom nemáte čas?

Jak jsou na tom s návštěvami vaše děti? Chodí za nimi jejich kamarádi domů?

…neustrnout ;-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist