Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Konsolidace půjčekKonsolidace půjček
Anonym
16.11.2010 v 13:40:08

Máte někdo zkušenosti s konsolidací? Mám 3 děti, razantně se mi snížil plat, sice platím pořád jak mám, ale na živobytí nám už moc nezbývá :-(. Žádala jsem o konsolidaci u GE kde mám vedený i účet, ale bylo mi řečeno,že mám nízký příjem takže i smůlu..myslela jsem,že konsolidace se provádí právě proto,že někdo nemá na splácení a potřebuje splátky snížit .No ale asi to tak není…

Stránky: [1] 2
zuzina
18.11.2010 v 9:06:36

Ovečko tím oddlužením myslíš osobní bankrot?Teď to nemířím přímo na zakladatelku,ale nechápu,proč se to povoluje.Pokud si beru půjčku musím mít na placení.to už mi přijde jako férovější řešení konsolidace.A napsat,však oni dají pokoj mi zní…vybodni se na to,co bys vracela co sis půjčila:-(

…láska na celý život :-)

ovečka
18.11.2010 v 8:39:17

konsolidace není řešení, jen se zalepí dluh dluhem, ještě vyšším, sice s nízkou splátkou, ale taky na delší dobu a s vyšším úrokem.
Jsme ve stejné situaci jako vy a rozhodně už další půjčku nechceme, ikdyž víme, že by konsolidace byla řešení, ale jen teď, ne do budoucna.
Spíš zkuste dluhy řešit komplexně oddlužením, domluvit se s věřiteli na dočasné snížení splátky, oni Vám to věřitelé neusnadní, a budou Vás bombardovat dál, ale Vy budete mít nižší splátku a budete jim platit, čili exekutora na váš nepošlou a za půl roku je to přestane bavit a dají vám pokoj.
Nebo je ještě možnost pověřit vyjednáváním s věřiteli společnost která se tím zabývá,poskytne vám i právní zastoupení v případě soudu, je to zdarma. Jeslti byste k oddlužení chtěla víc informací, tak mi napište na emial kbravencova@gmail.com, něco o tom vím, z vlastní zkušenosti.

Anonym
17.11.2010 v 10:55:38

barák je dvougenerační, já s dětma mám jen jednu polovinu :-(, celkem tedy 3+1

radka2
17.11.2010 v 9:17:44

a nemáš ten barák velkej? kamarádka to vyřešila tak, že část domku pronajala a měla hned na hypotéku.

HANINA25
16.11.2010 v 22:14:09

Není co závidět holka zlatá.No zkus nahodit řeč v bance.Nevím jak u Vás,ale v GE na karlovarsu a i tu v Pardubkách byly ženský pohodový a ochotný.Když jsem šla poprvé poplkat u nás jak to vyřešit, samy mi to daly do kupy a poradily co a jak.
Držím pěsti pro štěstí a ať Ti to vyjde.

Anonym
16.11.2010 v 21:57:53

ano, momentálně jsem na tom dost bledě..jenže dluhy mi zůstaly ještě z dob manželství,kdy jsme předělávali barák..zůstal mi dům i doplatit půjčky..dokud jsem měla příjem vyšší,tak to bylo v poho,jenže pak jsem dostala výpověď pro nadbytečnost a bylo to..práci jsem si našla hned,ale téměř o půlku nižší plat..takže asi tak..

HANINA25
16.11.2010 v 21:47:47

jo Radko, někdy se to semele a najednou se nestačíš divit.Je fakt,že pár jich bylo vlastně zbytečných,ale stalo se.
Jak se říká: chybama se člověk učí a v tomhle případě je to pro někoho krutá chyba,když neví pak kudy kam.
Zaplať pámbůch,že já osobně z toho vyvázla celkem se zdravou kůží.
Jen nechápu,že když je člověk zadlužený,že mu pořád banka nabízí další zadlužení,když má úplný přehled o Tvých příjmech.

radka2
16.11.2010 v 21:35:41

já vám ženský nevím, ale proč vůbec do těch půjček lezete? chápu jednu půjčku na důležitou věc, ledničku, nebo pračku, ale sakra proč si jich berete víc?

HANINA25
16.11.2010 v 21:33:18

Já Vám ženský nevím,ale mě GE při stejným průměru příjmů normálně tu konsolidaci udělala.Platila jsem pomalu 8tis.a potom necelý 4tis.Uhradilo se vše okolo a teď mám jen tohle a k tomu světe div se mi pořád posílají pozdravy,že mám k dispozici zažádat o další a debet k účtu k tomu.Jak víte evidoval se jen můj příjem.Je fakt,že už dospělé děti,ikdyž v domáctnosti společné šli mimo a vlastním soukromý byt.

LussyLussy
16.11.2010 v 16:26:19

Anonymní,
jak píše Zuzana, konsolidace je taky půjčka.

Takže když sis brala ty předchozí, příjmy ti stačily a to jsi splácela např. 5 000,-. Kdyby se provedla konsolidace, budeš platit např. 3 000,-, ale pokud se ti snížily příjmy, pak prostě na novou půjčku, byť s menší splátkou než dosud platíš, nemáš podle banky nárok.

Zkus jinou banku nebo se domluvit s věřiteli na snížení splátek. Důležitý je, že zatím řádně splácíš, jakmile bys začala konsolidaci řešit v momentě, kdy bys už byla se splátkama pozadu, bylo by získání další půjčky u banky ještě těžší, ne-li nemožný.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist