Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zkušenosti s výrobky a službami » náhrada poštovného při nevyzvednutí balíkunáhrada poštovného při nevyzvednutí balíku
Anonym
9.11.2010 v 16:37:39

prosím o radu,
mám bazárek s dětským oblečením, posílám zboží i na dobírku, protože někteří nakupující mají obavu, aby předem neposlali peníze a pak nic neobdrželi, což v dnešním světě chápu. Ale nastane problém, když si balík nevyzvednou, ten se vrátí zpět a já jsem chudší o poštovné což je kolem 100 Kč. Mohu požadovat zaplacení poštovného a jaké jsou donucovací prostředky? Mám od nich potvrzenou objednávku s adresou a pokyny o zaslání na dobírku, což by jako podklad pro obchod mělo stačit.Na tuto činnost mám živnost. Má s tím někdo zkušenost? Oblečení mám za symbolické ceny a tak mě tyto případné vícenáklady zatěžují finančně.
dík za radu Erika

Stránky: [1]
berulinka1
11.11.2010 v 8:13:47

Eriko,přidávám se k ostatním,na dobírku neposílat..jak už holky psaly,na MMB mají i ověření obchodníci,že na dobírku neposílají a přesto u nich maminky nakupujou..nevezme jedna,vezme jiná a pokud máš symbolický ceny,tak je to ještě lepší..prostě si dej do prodejních podmínek,že po špatných zkušenostech na dobírku neposíláš a děkuješ za pochopení..a kdo bude o určitou věc stát,tak zaplatí bez problémů předem na účet..držím pěsti:)

nuninka
11.11.2010 v 8:07:08

Eriko, tak já bych na dobírku teda neposílala. Je mi jasné, že chceš lidem vyjít vstříc, ale doplatíš na to jenom ty. Lehce se totiž stane, že zrovna v tu chvíli ty penízky nemám a balíček prostě nevyzvednu. Platba z účtu na účet je nejlepší.
Vymáhat poštovné nejde. Jak to chceš dokázat? A kdo by se tím zabýval?
Je to smutné, ale být tebou posílání na dobírku zruším.

VirenkaVirenka
9.11.2010 v 19:05:24

Eriko, tak možná tahle zkušenost se pro tebe stane důvodem, proč nakupujícím na dobírku opravdu nepřistoupíš… Ono je tohle celkem časté, maminky na MMB kupují právě proto, že nemají peněz nazbyt a když se vyskytne nečekaný výdaj, snadno se oželí balík, k němuž nemají žádnou vazbu… Bojím se, že vymáhat poštovné není nic snadného, dotyčná může argumentovat čímkoliv včetně toho, že oznámení o balíku vůbec nedostala.

Myslím jako Marika, že když nenakoupí ty s touhou po dobírce, nakoupí jiné. On opravdu skoro každý má na MMB v podmínkách, že na dobírku nezasílá a myslím, že i tak má zákazníků přiměřeně.

marika81
9.11.2010 v 18:20:24

Eriko, chodím na MMB a marně tápu, která maminka má v podmnínkách, že zašle zboží na dobírku, možná jsem na takovou maminku ještě nenarazila……..pokud máš takovou špatnou zkušenost, dej si do podmínek, že na dobírku nezasíláš a nebo až po nějakých pár nákupech……….nebo žádej poštovné předem………..víš, nenakoupí maminky, které chtějí dobírku, nakoupí jiné:-)

Anonym
9.11.2010 v 18:10:21

Tak naposledy se mi to stalo u paní, která u mne nakupovala potřetí a před tím bez problémů vyzvedla. Většina maminek mi napíše, že buď na dobírku nebo nic……Tak se snažím vyhovět, abych něco vydělala :-))
Erika

marika81
9.11.2010 v 17:17:19

Eriko, určitě bych na dobírku neposílala nebo aspon těm, co u tebe nakoupí poprvé……..třeba kdyby už to byl třetí obchod s jednou a tou samou paní, tak prosím, ale na dobírku prostě ne:-)
Nejlepší je bezhotovostní převod:-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist