Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Podzimní stonání, bylinky, čajíky a léčivé lektvaryPodzimní stonání, bylinky, čajíky a léčivé lektvary
PetraPetra
8.11.2010 v 9:45:21

Nemůžu se zbavit dojmu, že letos na podzim s námi počasí hraje jakousi hru – teplé slunečné dny střídají přízemní mrazíky, teplota se v posledních týdnech pohybuje v v rozmezí 20 stupňů. Minulý týden byl sice hodně příjemným překvapením, na druhou stranu se obávám (a ve svém okolí sleduju), že tyhle výkyvy nahrávají různým nemocem.

Pojďte si tedy povídat o tom, jak se snažíte předcházet podzimnímu stonání a co děláte, když se vám to tak docela nepodaří. Poraďte ostatním, jak se vypořádáváte s nachlazením i virózami.
Máte zaručený recept, který pomůže proti kašli, rýmě nebo škrábání v krku?

Podělit se opět můžete i o různé veselé a neveselé historky související s podzimním stonáním nebo jeho kurýrováním.

—————
Tato diskuze je součástí listopadového Pojďte si povídat… když je venku sychravo a zapojit se do ní můžete i mimo tento týden.

!!! Budete-li mít k tomuto tématu i delší povídání, můžete nám je do pátku (12.11.) poslat i jako článek, bude-li mít hlavu a patu a aspoň nějakých 250 slov, rády ho zveřejníme na hlavní straně.
Přístí týden vybereme jednoho autora článku nebo účastníka této diskuze, který dostane malou odměnu.

…neustrnout ;-)

Stránky: [1]
marika81
8.11.2010 v 18:31:11

To jsi mi připoměla, že bych jím mohla dávat Echinku- jitrocelový sirup, mám tu jeden celý, tak ho asi večer rozbalím a podělím děti notnou dávkou vítamínů:-)
Zkus si koupit třeba ten, není špatný:-)

Jinak ti závidím, ale jen trošičku…….mě malá usíná až kolem půl desáté:-)

suodal
8.11.2010 v 18:00:49

:o))))) Plně s tebou Mariko souhlasím:o) Pak už jen, snad ty dítka nemít…ale to by mě ten svět vůbec nebavil!!!! A nejlepší lék na moje pocuchané nervy, je 20 hod. …..to jdou totiž oba spát!!!! :o)))))

Moje skoro-dcerunka používá na nabuzení imunitního systému před zimou rakytníkový sirup (její syn není vůbce díky tomu nemocný). Domula ho bohužel nemůže kvůli vysokému podílu vitamínu C a Honzík na něho měl trošku reakci….myslím, že jsem mu toho dala asi moooc. Takže jsem ho pro jistotu letos nekoupila.

marika81
8.11.2010 v 17:41:18

Soudal, ruku na srdce, zabere vůbec něco na zlobivé děti??? Já myslím, že nic, to spíš na nás zabere panák na uklidnění a nebo nějaký ten lektvar:-)

suodal
8.11.2010 v 16:53:50

Tak u nás se snažíme léčit všechno česnekem….hlavně dospěláci!!! Přítel k tomu přidá léčkbu slivovičkou a já nějaký ten bylinkový čajík.

A když jsou jaro-léto bylinky na zahrádce, tak z nich milujeme jen tak na chuť čajík….např. mateřídouška, jitrocel, pampeliška, kopřiva, měsíček atd. nechám to vyluhovat, pak přidám citrón a pampeliš. medík nebo když není, tak cukr a to je pak mňamka.

Meduňku na sklidnění popíjím spíš já:o)))…na Domulu teda nezabírá nic:o)

marika81
8.11.2010 v 11:21:00

Opět moc pěkné téma:-)
Hned mě napadl lektvar na mládí, pokud má někdo recepis, čekám na něj, jak na boží smilování:-)

Jinak bylinky, já miluji vůni bylinek, i některé pěstuji, horší je to s jejich zpracováním:-)
Ale jo, letos jsem poprvé udělala meduňkový sirup, je vynikající a voňavý………mám ho v záloze, co kdyby mě děti zlobily??? Tak jím prostě udělám šťávičku a třeba se zázrakem zklidní a nebo v lepším případě usnou:-O

Jinak miluji mátu, z té miluji mojito, no jo, když ono je to tak dobroučké:-)

No a na nachlazení, to já spolehám na hodné paní lékárnice a jejich tipy z přírody…………..a hlavně popíjení bylinkových čajů, to je si myslím nejlepší i jako prevence………….:-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist