Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zkušenosti s výrobky a službami » příkrmy od 9 měšíce jogurty atd?příkrmy od 9 měšíce jogurty atd?
bamiskabamiska
5.11.2010 v 18:10:43

Holčiny utíkám pro rady, vy jste tu skrz to zdravé papání…dok požaduje aby malej měl odpo mléčnou svačinku a ke smetánku se nepřiklání, ale já po celém městě nemůžu sehnat hami jogurty v jedné lékárně mi slíbili, že je objednají, ale prý tam volala a nemají je a mít nebudou tak nevím…ráda bych nasadila něco jiného protože to mlíko má ode mě od kojení přes noc a přes den si dá tak dvakrát, no a toho není tak moc tak jestli můžu dávat smetánky nebo jestli jste dávali nějaké druhy jogurtů, jestli máte zmáknuté éčka tak jestli by jste poradily…..

za druhé vůbec nevím jak ho naučit polykat, zní to blbě ale jak je někde kousínek tak se dáví…snažím se mu tam sem tam něco nechat ale polívky mixujem a přesnídávka a kaše je hladká…no a já mám pocit, že kluci mi už touhle dobou krásně jedli jen rozmačkané vidličkou, tak nevím jak toho mého prdolu to naučit…máte nějakou radu či trik…

jinak bych vítala tipy na obídky nebo svačinky… budu ráda… náš jídelníček je dopo přesnídávka v poledne polívečka, odpo jogurtíky (to jsem sehnala ale ve městě 20km) večer kaše…..zkoušela jsem banán a snědl ho půlku sice moc nechtěl ale příště to snad bude lepší ….jablíčko jsem krouhala na pyré a dáví se bych se picla…tak šup sem rady at mu to trochu oživím…jo piškot jsem mu dala do ruky a hraje si s ním…na jídlo mu nepřipadá :-d

Stránky: [1] 2 3
ctiradkactiradka
6.11.2010 v 15:31:04

Vidíš…skvělé… Někdy vůči jídlům mají blok spíše rodiče, než děti… Třeba i ve školce, ale to asi znáš.. Když rodič řekne na droždovou nebo cizrnovou pomazánku “to je hnus“, tak se potom není čemu divit, když to dítko nechce jíst…

bamiskabamiska
6.11.2010 v 15:28:53

tak hlásím radostnou novinu….selskej holandia nám chutná ted ho spapkal…neochucenej..překvapilo mě to a mile potěšilo

ctiradkactiradka
6.11.2010 v 8:46:07

Jenom jsem v rychlosti přeletěla – Barmi,my se synek taky dlouho dávil, ještě před rokem trval na tom, že vše musí být mixlé a potom najednou, během týdne ejdl normální kusiska… Prostě na to přijde, ejnom se to musí zkoušet pořád…

A s tím tukem v jogurtu – dle mě a mé mudry je nejlpší “střed“. Nízkotučné NEJSOU vhodné, protože mají málo vitamínů rozspustné v tucích a hlavně jsou to taky “řídké hnusy“, tučné nejsou vhodné z toho důvodu, že není nutné ani do malého dítka rvát za každou cenu takové množství tuku. NEjlépe tuk tak kolem 3-4 procent…
Ta Hollandie má tuším 3,5 procenta.

Smetánky bhodné nejsou právě kvli tomu tvarohu, dkyrý obsahuje velké množství bílkovin a doporučuje se až po roce… taky teda kvůli velkému množství tuků, které je zbytečné, taky kvůli velkého množství cukrů a taky povětšinou (kromě Lipánka) jsou plné želatin, aromat, barviv a jiných chemických sejrajtů….

Pro mě dost důvodů k zamyšlení, že mu to nemusím dávat, dokud je prcek… Ještě setakových věcí v životě nají dost, nic mu neuteče.. A já jako mám ajsem udělal vše proto, aby měl v rámci možností dobrou stravu. V tomlhetom věku to ještě jde, až bude starší, bude si vymýšlet a ptoom přijdou na řadu ústupky… Ale pokud to ještě jako máma mám možnost ovlivnit, tak to dělám… to je moje zkušenost.

ctiradkactiradka
6.11.2010 v 8:37:17

Nečetal jsem komentáře, možná večer..ale:

Já kupovala a kupuji synovi jogurt (a vlastně i sobě) od Hollandie – Selský jogurt bílý, ten velký 500g nevychází ani tak draho.
POkud dítě odmítá bílý jogurt, tak dochucovat ovocem, třeba banán je sladký, jogurt potom dobrý. První synek jedl bílý jogurt, nebo s ovocem, druhý synek zase zásadne s trochou ovocené přesnídávky ve skleničce…. POzději i ovocné Hollandie jsem koupila občas, je to pro mě rychlovka bez krájení ovoce, ty kupuju většinou, když jsou v akci.

Kostíky, ovocné aktivie, dobré mámy a jiné podobné já s prominutím považuju za “hnusy“.

Co se týká “smetánků“, tak nejlepší bez éček je Lipánek, takže když už něco takového, tak jedině toho. Pribiňáky nesnáším (stačí kouknout na složení), Bobík a podobné jsou na tom stejně, jako Pribiňák. takovéto smetanové krémy nejsou dle mne vhodné pro tak malé děti, takže bych rozhodně upřednostnila jogurt. Smetanové krémy bych kupovala až později (dost později) jenom “na chuť občas, rpo zpestření – ale nutné to není. Ono totiž dětem tohle většinou moc chutná (mým teda nechutná…) a když něco takového často vyzkoušejí, k jogurtu se vracet nechtějí.

Paťka
5.11.2010 v 22:23:22

Se taky musím přiznat, že u malé jsem to taky nějak moc nesledovala a snědla jaký jsem jí dala, ale kupovala jsem jí ty lepší.Pak jsem jí asi přejogurtovala a dlouho mi jogurty nechtěla a pak začali kostíci a zase je baští.No a jiný jí moc nechutnají.
Malý měl asi od 7-8 měsíců probio jogurty s mix. banánem,broskví, jablko a pak i piškoty a nesladím mu to dodnes, páč je to sladký dost.Jinak asi od 15 měsíců mu dávám i ochucené smetanové jogurty od Olmy a ani nevím, jestli tam ty éčka jsou.
bami je to tak dva měsíce co konečně náš malý milost pán začal kousat.Taky mu rostly zuby nějak opožděně oproti malému Mariky.
bami tak zkus ten probio jogurt a mixnout do toho čerstvé ovoce, třebas ten banán.

pvosapvosa
5.11.2010 v 22:21:03

Další recepty:
http://verunka.szm.com/rec/~_rec3.htm
http://gkobelkova.webgarden.cz/od-ukonceneho-8-mesice
http://www.receptyonline.cz/recepty–pro-deti-mladsi-jednoho-roku–jidlo–25–1–0.html

…mít smysl života.

pvosapvosa
5.11.2010 v 22:17:08

Asi lepší hodnocení bílých jogurtů:
http://www.mezdravi.cz/zdrava-strava/bile-jogurty-recenze.html
Diskuze:http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/novep_tree.asp?all=yes&id=14142504&typ=0

…mít smysl života.

pvosapvosa
5.11.2010 v 22:11:41

Recepty z netu:
http://www.varime-detem.cz/recepty?p=0&evt=recipes.pager.page

…mít smysl života.

marika81
5.11.2010 v 22:07:19

Tak jsem koukla na ty testy, tak safari nedopadlo zle, to občas ještě nyní dětem koupím, zott srdíčko jsme svého času kupovali hodně a pudink od dobré mámy taky, i dnes ho ještě kupuji………..nebyla jsem překvapená z kostíků, to vím už dávno, ale zarazil mě teda pribinák:-)

Ty bílé jogurty dejme tomu, brala jsem valašku a nyní kupuji tesco bílý jogurt:-)

bamiskabamiska
5.11.2010 v 21:57:51

tak ze sebe udělám hlupěčku, koukala jsem na ty testíky. po dobře, ale jeětě mi písněte na co se mám kouknout třeba u těch bílých asi aby tuku tam bylo málo?

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist