Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » MucosolvanMucosolvan
Corina
5.11.2010 v 13:10:26

Ahoj holky, vím, že moc nechodíte do poraden, tak vkládám dotaz tady ;-)

Malý kašle, potřebuje vykašlat hleny, tak jsem našeho taťku poprosila, aby koupil v lékárně sirup. Dostal Mucosolvan junior, kde je psáno, že může malý lék užívat 3x denně. V lékárně mu prý ale lékárnice řekla, že ho má užívat 2x denně a ne před spaním. Jak to tedy je?

Stránky: [1]
Corina
6.11.2010 v 6:31:21

Holky, děkuju moc za napsání….takže od středy, co malý začal kašlat, jsem spala v noci doma, vím, že v noci nekašle. Takže to máme jako Marika. Jen přes den. Normálně nemocný nebývá, myslím nějak extra často, ale teď hleny se mu v krku drží, takže dostal Mucosolvan.

Takže já mu dám sirup třikrát denně, nejpozději v pět.
Mati, taky dávám při snídani a při obědě, ale třetí dávku musím dát ne při večeři, ale při nějakém koláči :-) Líbí se mi, jak všechno detailně napíšeš ;-)
Děkuju moc za přání brzského uzdravení

Paťka
5.11.2010 v 17:08:08

U nás Hedelix nezabírá tak hodně , jako Mucosolvan.
Mari
malý, jak měl v noci ty záchvaty kašle, tak jsem mu ho dala, ten syrup třeas i o půlnoci a za pět minut se přestal dusit a usnul.J
inak ho předtím dostal asi v pět a stejně mi kolem půlnoci kašlal.

MatildaMatilda
5.11.2010 v 15:04:41

Mari, to je ale dobře, že ho to v noci nedráždí ke kašli. Pro mě to taky byla svého času novinka, že se tyhle léky, co podporují vykašlávání, nemají dávat na noc. Ale to jen v případě, že ti prcek kašle hlavně v noci dráždivým kašlem. V tom případě je dobré ten kašlík něčím tlumit. Pokud pokašlává přes den a v noci spí, to je ta lepší varianta, to buď ráda.

No, a k tomu zabírání, nám jak co. Teď nám dvakrát nezabralo nic z bylinek, co vždycky zabírá a Mucosolvan přivezla babička, jinak bych ho ani nekoupila, no a malému pomohl. Minule jsme měli Hedelix a stejně jsme skončili na ACC, které zabralo. Prostě když kašel trvá těch deset dní a dýl, pak je ta léčba už složitější…

marika81
5.11.2010 v 14:53:05

Tak pro mě novina, mucosolvan dávám nyní, malý taky potřebuje dovykašlat hleny, dávám 3x denně a bohužel i před spaním, byl pro něja v lékárně manžel atakové informace mi on nepředá………..ale musím napsat, že malý mi teda v noci nekašle po dávce mucosolvanu, kašle jen přez den, tak kde je chyba???
Jinak požíváme hedelix, i když ho děti nemají rády:-)

Danniella
5.11.2010 v 13:56:04

Cori, nám Mucosolvan nezabírá vůbec ani jednomu. Mnohem líp se osvědčil jitrocelový situp nebo nějaký bylinný s tymiánem. Hlavně vám přeju, ať se brzo malý uzdraví a je zase dobře.

JarmuschkaJarmuschka
5.11.2010 v 13:42:22

Nám už na tlumení Stoptusin nestačí, nám doktorka napsala kapky Zyrtec.
Jinak taky lék na uvolnění hlenu dávám naposled tak kolem čtvrté páté hodiny.

…obavy i radosti až do smrti.

MatildaMatilda
5.11.2010 v 13:35:37

Cori, tak já dávám u prcka jen dvakrát denně, jinak přesně jak píše PaKo. Dám ráno po snídani, odpoledne po obědě, během odpoledne ještě nějaký bylinkový čaj na odkašlávání a na noc tlumím, nejčastěji Stoptussinem. Ten za prvé tlumí dráždění ke kašli, ale i ředí hleny, takže nejsou ráno tak husté. A koupíš ho už i v sirupu pro malé děti. Držím palce, ať je z toho brzy venku, u nás se pořád střídá kašel s rýmou, ach jo…

Anonym
5.11.2010 v 13:24:37

Corino, dávám Mucosolvan vždycky 3x denně a před spaním se nedává proto, aby nedráždil ke kašli v noci. Já poslední dávku dávám asi v 17.00 a pokud i tak kašle v noci tak na noc něco na tlumení kašle. Já používám nejčastěji Dithiaden, mám ho vždycky předepsaný do zásoby. PaKo.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist