Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » jak na špínujak na špínu
Corina
30.10.2010 v 13:02:58

Ahojky holky moje, poraďte mi prosím, jak vyprát rukávy u světlé bundy…mám ji prát naruby, jěště před praním okraje rukávů přeperu v ruce, se s tím morduju :-( , ale stejně nejsou dostatečně vyprané. Mám prát na 4Ost, zdá se ale, že to nestačí. Tak vám nevím. Stála mě hodně peněz, je značková, proto se bojím experimentovat. Ty rukávy mě ale trápí, poradíte, co na to? Už jsem ale ze světlých barev vyléčená. Děkuju.

Stránky: [1]
Corina
7.11.2010 v 13:23:04

Paťko, dííky :-) já zkusím ariel profesionál, i když přesně nevím, co to je :-) asi na skvrny, žejo…savo bych rozhodně nepoužila, je agresivní, i když je určené na prádlo (jen na bílé)

Paťka
6.11.2010 v 22:03:25

Cori
já tu bundu mám taky bílou a světle modrou a tedy já jí peru docela často a i Bonux mi jí vypral.S Arielem na bundu zkušenost nemám, ale Loni jsem měla autosedačku malého v garáži a chytla mi plíseň a já to dostala dolů s tím Arielem.Savo jsem tam dávat nechtěla, aby mi nevyžralo barvy a pustilo to.Mamka mi teď říkala, že ve vlaku si obarvila od nějaký barvy koženou bílou bundu na modro a taky jí to pusilo v tom Arielu profesionál.

Corina
6.11.2010 v 13:22:28

Mari, Paťko, já na tento dotaz zapomněla! :-D

Děkuju, že jste napsaly ;-)

Mari, já to také dělám ve vaně, drbu kartáčkem a mýdlem, ale není to dostatečné :-(
Paťko, moje bunda je světlemodrá, s bílou bych určo problém neměla :-) Jěště jsem ji neprala, je fakt na tuhé zimy, ale už bych si ji chtěla nachystat…co Ariel na skvrny? Ten tekutý?
Jinak, na praní používám Ariel prášek a na ruční praní Persil gel…

Paťka
31.10.2010 v 6:43:44

Cori
já takovou zkušenost nemám, že by mi nešla moje bílá bunda vyprat.Já jí v automatce vyprala .Jestli se ti to nechce drbat kartáčkem a mýdlem což je taky dobrá rada, tak si kup malou krabičku Tidu.Už garantujou i bělost a mě vybělil všechno.Dej plnou odměrku a určo ti to pustí, jestli je to jenom běžné zašpinění.No a nebo jádrové mýdlo,Lanza mýdlo a nebo to žlučové.Nebo bych zkusila Ariel profesionál.Snad ti poradí někdo, kdo měl zkušenost.Pak dej vědět, jak se ti to povedlo.

Paťka
30.10.2010 v 17:06:35

V čem jsi to Cori prala?

marika81
30.10.2010 v 15:05:46

Cori, já na takové věci beru mýdlo kartáček na ruce, rukávy trochu namočím nebo jen ty lemy u nich, nanesu třeba tekuté mýdlo, vezmu kartáček a drbu, prostě s ním tu špínu vyčesávám ven, nejlép se mi to dělá na rantlu u vany, tahy v podstatě jezdím po rukávu i po vaně:-)

Hodně štěstí a dej když tak vědět, jak ti to jde:-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist