Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Solná jeskyněSolná jeskyně
Anonym
19.10.2010 v 15:34:02

Dobrý den, dcera má možnost jezdit se školkou do Solné jeskyně. Co si o tom myslíte? Já si myslím, že tam jezdí děti s rýmou a vůbec nemocné děti a že to není dobré ne? že to tam pak vše zůstává a bojím se aby spíš nebyla z toho nemocná.
Hana

Stránky: [1]
Anonym
20.10.2010 v 23:33:42

Ájíku, prosím, mjak rozeznám pravou a uměle vytvořenou? Mají to někde napsané, nebo spíše “musí“ to mít vyvěšené? Díky *

makinea
20.10.2010 v 22:54:03

Ahoj, tak já myslím, že solná jeskyně je super. Chodila jsem tam jednu dobu kvůli sobě, měla jsem pořád nějaké virozy, chytla jsem kdeco. Tak mám pocit, že i toto přispělo k posílení imunity. Chodila jsem tam tehdy i s dcerou, ona si tam vyhrála, bylo to fajn. Musím říct, že někdy jsem třeba odpoledne po návštěvě cítila takovou únavu nebo mi teklo z nosu, ale bylo to třeba jen do večera, brala jsem to jako že se to tělo tak pročišťuje a regeneruje. Dcera v tu dobu žádné problémy neměla a měla období, kdy byla docela dlouho zdravá. Samozřejmě nemůžu říct, jestli to bylo tím. Ale i ekzém měla lepší.

Na druhou stranu, když chodila později do solné jeskyně se školkou, tak často po návštěvě onemocněla.
Jenže já si myslím, že to není tou jeskyní, ale tím, že je to menší prostor než ve školce a tak si tam děti ty bacily víc nafuní a nadýchají… Všichni víme, jak to přes zimu ve školce je. Půlka dětí má rýmu, kašel nebo je regulerně nemocná.
Takže si spíš myslím, že je to tím, že nemocné děti jsou na moc malém prostoru se zdravýma.

berulinka1
20.10.2010 v 19:33:15

tak já přidám opačný názor..malá chodila se školkou v lednu do solné jeskyně a po 4 návštěvě omarodila-vysoký teploty,zvracení,hnusnej kašel a rýma,to se neustále opakovalo..pak nesměla 3 měsíce do školky..v listopadu mají zase chodit,ale nevím,mám obavy,aby zase takhle nedopadla..přitom malý se tam líbilo,vyprávěla mi,jak je to tam krásný,jako v pohádce.

Ájík
20.10.2010 v 19:25:31

Hani, taky jsem slyšela, že je to výborné, mí synové měli dokonce návštěvu solné jeskyně jako jeden z bodů léčebného procesu v lázních, doporučovala nám to i doktorka – na astma, posílení imunity, ekzémy. Nicméně – je prý rozdíl mezi pravou a uměle vytvořenou solnou jeskyní – v té umělé prý opravdu bacily spíše cirkulují a efekt může být opačný. Takže jedině pravou solnou jeskyni. Tak jsem to slyšela od naší doktorky.

Alisha
20.10.2010 v 15:41:19

dobrý den,
synovi budou 2roky a do solné jeskyně chodíme už skoro rok a moc se nám tam líbí. Synovi se i zlepšila alergie a ekzém. Je to velmi přínosné nejenou pro děti ,které mají už nějaké problémy , a posiluje se tím i imunita. Syn skoro vůbec nemarodí i když je téměř denně v kontaktu s dětmi.Takže pokud máte tu možnost ,tak toho rozhodně využijte.

PeťkaPeťka
19.10.2010 v 15:39:15

Hani, je to přesně naopak. Do solné jeskyně nechodí nemocní. Pokud je dítě nastydlé, ani ho tam nepustí. Opravdu se není čeho bát, je to velmi přínosné a pokud máte možnost chodit v rámci školky, neváhala bych.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist