Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Výživa, vaření, recepty » Malá se odstavila??Malá se odstavila??
LienLien
19.10.2010 v 14:52:15

Píšu s otazníkem, protože nevím, co si mám myslet, jestli už opravdu nebude, nebo je to jen nějaká dočasná “akce“.

Takže malá nechce prs, po dvou letech opravdu obrovského zájmu (byla z těch dětí, které by vydržely viset na mamince stále) si najednou lehne k prsu a jenom na něj kouká, povídá si s ním, sáhne na něj a maximálně mu dá pusu. Trvá to třetí den. V ničem jsem jí nebránila, normálně ráno a večer dostávala už dlouhou dobu a teď nechce. Nevím co se stalo, jestli to může být změnou chuti kvůli těhotenství, ale připadám si nějak divně, jako kdybych jí něco udělala, jakoby už mě neměla tak ráda, nebo nevím, jak vyjádřit ty pocity. Vždycky jsem si přála, aby to proběhlo takhle, abychom nemuseli řešit plačící, dožadující se dítě a nedat, a místo abych teď byla ráda, mám smíšené pocity, vlastně spíše nepříjemné.

Ani nevím, co chci slyšet, proč sem píšu, asi aby se mi ulevilo, tak děkuju za reakce, ráda si přečtu vaše zkušenosti a názory.

Stránky: [1] 2
LienLien
20.10.2010 v 12:07:04

Díky moc, dneska je mi o poznání lépe, asi máš hani pravdu, že špätný pocit brzy pomine, dokonce už se začíná dostavovat ta vámi popisovaná hrdost, že už je tak veliká, šikovná, zkrátka, že zraje. :-) Taky mi pomohlo, že jste napsaly, že už si děcka prso prostě nikdy nevzaly, pořád jsem čekala, že je to jen rozmar, teď je to lepší, když vím, že je to uzavřená záležitost, už jí ho nenabízím, prsa se mi neplní, nijak nepnou, jako bych nikdy nekojila, takže lepší to být nemohlo.

Anonym
20.10.2010 v 8:02:43

Virenko, i já nějak čekala, že to odstavení přijde později. A že přijde z mé strany jsem usuzovala proto, že malý byl naprostý závislák na prsu a lahev nedal do pusy. S ničím. S umělým mlékem, s čajem, vodou, zkoušeli jsme džusíky a nic. Jen mlíko a najednou cvak, prso skončilo a nastoupily džusíky a vody… :-) Ale lahev nikdy na milost nevzal ani potom… :-)
I já byla ráda, že to nebylo drastické odstavování, ale až o mnoho dní později. Nejdřív bylo to rozčarování a smutek. Že naše společné chvilky už skončily…

nepřihlášená babofka

HANINA25
19.10.2010 v 22:02:57

Jo Lin je to těžký.Hanču jsem kojila slabě přes 2roky,strašně jsem šla se svojí váhou dolů,takže doktorka řekla STOP kojení.Bylo mi asi tak jako tobě.Najednou se dostavil takový divný pocit,že se něco ztrácí mezi mnou a jí co bylo jen mezi náma.
Ale to je přirozený a to,že již nechce pít nevadí,vždyť je velká a to tulení k Tobě vše vynahradí.Základ si jí dala svým mlíčkem,jenže nic se nedá zastavit čas strašně letí a než se naděješ budeš zažívat zas ten pocit blízkosti s druhým mimískem.Neboj ten blbej pocit netrvá tak dlouho.Pár dní a bude Ti líp.

VirenkaVirenka
19.10.2010 v 20:47:27

Babofko, já jsem byla na oba pyšná, že to byla JEJICH zralost a a jejich impuls to ukončit, ale myslela jsem, že to přijde později (všude se píše o kojení do 2 let a déle – to by mi vůbec nevadilo, kojit třeba do 2 let), poprvé jsem na to vůbec nebyla připravená a přišel mi tak maličký na to, aby už byl bez mlíčka… A druhý to vyřešil ještě o měsíc dřív, to jsem nečekala taky. Jo, takový je život :))

Lien, jsem ráda, že se už cítíš líp :) Máš velkou a šikovnou slečnu, a bude to velká sestřička :))

Paťka
19.10.2010 v 20:13:22

Lien
tak to vám oběma blahopřeju.Ani já jsem neměla mléko,abych mohla kojit děti, tak dlouho.Jsem někde četla, že se v těhu mění složení mléka, ale možná, že to na malou nemělo vliv.Taky bych jí to nějak vynahradila třebas tou pohádkou.A už nesmutni.

babofka
19.10.2010 v 18:27:24

Jé, Lien, i u nás to proběhlo tak, že se malý odstavil sám a já z toho byla taky špatná. Myslela jsem, že ten, kdo to naplánuje, budu já a ono to bylo jinak. Malý se odstavil pár dní před svými 1. narozeninami…
Je to možné, že má mlíčko jinou chuť…
Nesmutni, je to určitě v pořádku tak, jak to je… ;-)

LienLien
19.10.2010 v 18:06:31

Děkuju moc, jsem ráda, že jsem nakonec napsala, i když jsem si připadala se svými pocity jaksi mimo, vidím, že nejsem sama, kdo nezažíval jen radost. A asi je pravda, že to těhotenství nepřidá. Dneska jsem si pobrečela a je mi líp.

VirenkaVirenka
19.10.2010 v 17:19:43

Hezký způsob odstavení to je, ideální v tom, že dítě k němu bezbolestně došlo samo a že se to stalo v naprosto přiměřeném věku. Pocity jsem ale (hlavně poprvé) měla podobné a vybavuju si to úplně přesně. Člověk až není rád, že má TAK velké a samostatné dítě… Musela jsem si chvilku na tu myšlenku zvykat a taky mi chyběly ty chvilky, kdy bylo dítě tak naprosto spokojené a uspokojené mnou samotnou… Mazlení už to nikdy neudělalo stejně, je to pro mě jiná zkušenost.

Můj první se odstavil v 16 měsících, kojili jsme taky ráno a večer (v noci spal od několika týdnů). Večer normálně pil, ráno se po nabídnutí prsu odtahoval a tak se na mě culil, jako:“no mamko, co to děláš, to už pro mě neee“. A nic se na tom nezměnilo. V té době nepil žádné jiné mléko, musel prostě začít snídat pevnou stravu a byl s tím srozuměn, narozdíl ode mě, s nalévajícími se prsy – dlouho jsem musela trochu odstříkávat, asi jsem byla nastavená na kojení do deseti let… V tomhle je těhu výhoda, mléko většinou mizí rychleji a prsa se rychleji přizpůsobují nekojení.
Druhý se odstavil úplně stejně ještě o měsíc dřív, ten nejen že se stydlivě usmíval, ten mě vyloženě jeden den odstrčil a zůstal u toho. To už jsem byla ale z prvního připravená… Byla jsem na oba trochu i pyšná, že to dokázali takhle bezproblémově, ale ty pocity ztráty si pamatuju. Já mám u dětí nejvíc pod kůží tu miminkovskou fázi, kojení, chování, nošení miminek mě naplňovalo ze všeho nejvíc. Nedivím se proto, že mě ukončení toho období trošku zasáhlo. Nic netrvá věčně, a škoda, tohle by mi nevadilo hodně dlouho :)

Lien, myslím, že to na tebe tak lehlo i proto, že jsi těhu. Bez těhu hormonů by to nemělo takový dopad, teď to prochroustáváš nánosy emocí, které k tomu ani všechny nepatří. Tak uvidíš, jestli si malá ještě v příštích dvou týdnech nevzpomene – za sebe si myslím, že těžko, ale s holčičkou zkušenost nemám :))

bamiskabamiska
19.10.2010 v 15:42:31

jejda nevím co napsat protože já si myslím, že je to ten nejlepší a nejlehčí způsob jak se odstavila, já bych jí asi prsíno už nenabízela, je to bez pláče a moc hladků průběh. prsíno bude ted pro mimi a nebudeš muset řešit nějaké případné potíže s chováním malé, je už veliká mlíčko dostane jinak…tulení a mazlení si užijineš jiným způsobem…chápu jak ti je, také jsem obrečela když kluci končili s kojením, uklízela jsem kojenecké košilky, každý hup kdy skočili do toho většího atd…posílám obejmutí mamino to je asi normální že se tak cítíš a je to podpořené i hormonama

PeťkaPeťka
19.10.2010 v 15:36:19

Lien, naprosto chápu, jak se nyní cítíš. Ano, tvůj mozek to vezme tak, jak je to správné, že je to vlastně v pořádku, takové přirozené odstavení. Ale city s tím pak mají malinko problém.
Změna chuti mléka v těhotenství je možným důvodem. Dále je vysvětlením i fakt, že ti nyní není úplně dobře a ona to z tebe vycítí. A přirozeně se začala chovat jinak, tedy odstavila se. Děje se to poměrně hodně často. U vás už to ale není žádný problém, protože Anička je už velká.
Zkus se nyní malé více věnovat, mazlit se s ní, ale o kojení bych už nemluvila. Nechala bych to být tak, jak to je.
Ono se i tak ještě může stát, že až přijde na svět miminko, starší dítko bude mít najednou o kojení velký zájem taky. To je ale pak už zase jiná otázka a navíc to nemusí být pravidlem.
I pro tebe je toto odstavení velkým plusem, tělo si odpočine a třeba to právě s ohledem na tvůj nynější stav má takto být.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist