Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » logopedielogopedie
Anonym
13.10.2010 v 14:30:25

Mohla bych se zeptat, za jak dlouho se vaše dítě po docházce na logopedii naučilo mluvit? Je to opravdu běh na dlouhou trať? U nás si chválili doktorku na logopedii, že děti rozmluví, ale u nás pořád nic. Kluk má tři roky a tři měsíce a používá jen jednoduchá slova, na internetu se toho moc nedočtu. Pavla

Stránky: [1]
ksanda.1MD
29.9.2012 v 20:46:42

Meggi, to se přeci nevylučuje. Já psala, že pokud neumí dobře tvořit L, tak se R naučí jen velmi těžko, ale nepsala jsem, že říkala, že pokud umí L, R je hračka:-). Šlo o to, že malá jazyk moc neohýbala a v některých slovech měla takové to “otevřené“ L a občas strkala jazyk mezi zuby. A české R se tvoří “za zuby“:-).

Anonym
29.9.2012 v 20:38:31

no,ta tvoje prvni p.logopedka “ kecala“ :-D
nase kvetinka(7r) ,te dlouho trvalo R ,pritom to L rikala daavno :-)
Ca 3 mesice uz R rika kraasne,uplne to znii,da tomu duraz,no zlaticko :-D
netlacim na pilu a vim,ze to pujde, a slo to,podporovala jsem..babicka to nanestesti prehanela,porad ze uz by to ta holka mela daaavno umet a bleble :-D nastesti ji vidime 1x do roka,hihi a deda rekl,hele babii,vzdyt holka je hlavne anglicanka a ty umis jen rusky :-D
Meggi

ksanda.1MD
29.9.2012 v 20:21:53

No, taky jsem si to představovala jednoduší. U nás nebyl problém s kvantitou, ale do dnes (6let) je problém s kvalitou. Na logopedii chodíme přes rok. Šli jsme tam s tím, že neumíme R a Ř. Logopedka nám řekla, že malá špatně vyslovuje L (čehož jsem si do té doby vůbec nevšimla). Bez správně tvořeného L se R učí jen opravdu těžce. No, než se přeučila L, tak byl rok pryč. U nás je problém, že malá je (jak ji nazvala i logopedka) “Lážistka plážiska“ – prostě všechno je pohodička… Teď jsme vyzkoušeli novou paní logopedku, která má úplně jiné metody a malá je z ní nadšená. Během tohoto týdne jí začalo R skákat už téměř všude (navíc se už umí i sama opravit, takže zbývá zautomatizovat), chybí nám tedy R na začátku slov. Logopedka říkala, že pokud dítě zvládne perfektně R, tak že Ř už je maličkost a jde to už rychle. U některých dětí to jde rychle – stačí jen správně ukázat, ale u některých to může být opravdu běh na dlouhou trať, tak buď trpělivá.

Králíček4Králíček4
29.9.2012 v 16:48:10

Každé dítě je jiné,někdo se naučí mluvit rychleji a někomu to trvá déle.Rozmluvení záleží jak na dítěti,tak na logopedce a taky je dobré trénovat i doma.Syn má 6,5 roku,začal mluvit až ve 3,5 letech a na logopedii chodíme asi 2,5-3 roky,rozmluvil se hodně,ale stále to není ono.

johanajohana
23.3.2012 v 18:26:52

Moje vnučka Libuška chodí k logopedovi od června, kdy ji byly tři roky a skoro nemluvila. Teď mluví hodně a není k zastavení, ale výslovnost je je trochu horší. Než půjde do školy, snad se naučí dobře mluvit, nebo to bude dříve :D

Corina
17.10.2010 v 12:58:43

No, my také chodíme na logo, tak něco málo umíme asi po necelém roce.
Malý je nemluva, nějak se mu nechce..

Holkýýý, teď můj z logopedie došel s tím, že se naše dr. zhrozila! Synáček se totiž začal zajímat o číslice a písmenka, některé pozná a prý se paní doktorka zděsila, že nééé! on se naučí první číst a ona potřebuje intonaci!
Tak nevím, jestli se mám radovat, nebo co :-(

JanaKJanaK
14.10.2010 v 0:00:45

Pavlo, záleží s čím tam chodíte. Asi bych se zeptala přímo logopedky.

My chodíme od čtyř let (každé dva týdny nejdřív na hodinku, teď už jen na půl), Vašek téměř nemluvil (jen základní slova). Začínali jsme téměř od začátku a první pokroky jsem já slyšela asi už po měsíci, do půl roku brebentil tak, že jsem vzpomínala na doby, kdy byl “zticha“.

Něco mu jde líp, něco hůř a přimět ho ke kreslení byl nadlidský výkon. Dneska rád maluje, ale jen to, co chce on. Ještě to úplně není ono a asi budem ještě několik let docházet.

Buďte trpěliví, určitě je šikulka šikovný a brzy budete vidět pokroky.

JarmuschkaJarmuschka
13.10.2010 v 17:42:04

Mám dvojčata.
Začala jsem s nimi na logopedii chodit zároveň.
Any měla problém s Ř, stihla to napravit za dvě nebo tři návštěvy.
s Lu chodíme stále – R a Ř už zvládla, teď pilujeme C, S a další sykavky. Už tam chodíme asi půl roku (přes prázdniny jsme měli pauzu).
Do zápisu do školy to snad zvládneme. Doufám.

…obavy i radosti až do smrti.

nuninka
13.10.2010 v 15:53:49

Myslím si, že u každého dítěte je to jinak. U dcery začaly být vidět první úspěchy skoro po roce. Malý ten je větší snaživka, takže mu to jde zase rychleji.
Rozhodně ale nečekej, že po třech, čtyřech sezeních bude znát úspěch.
Dítko se nejdříve musí seznámit s doktorkou a s tím co se bude dít. Důležité také je trénovat doma. Ale nenutit.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist