Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Dlouhodobé diskuze » Encaustika - malování žehličkou (rady, tipy, nápady, návody...)Encaustika - malování žehličkou (rady, tipy, nápady, návody...)
PetraPetra
4.10.2010 v 10:40:26

Jak už jsem psala, článek od pvosy Encaustika – namalujte si obraz mě zaujal natolik, že jsem se rozhodla tuhle zajímavou techniku taky vyzkoušet.
Podle reakcí soudím, že nejsem jediná, kdo zkusil a nestačil se divit, jak krásné obrázky z toho můžou vzniknout a jak je to vlastně jednoduché (tedy pokud nechcete hned napoprvé tvoři veledíla).
A tak si říkám, že třeba přijde k užitku tahle diskuze, ve které bychom mohli shromáždit třeba zajímavé odkazy na návody nebo si navzájem poradit, ukázat obrázky atd.

Doufám, že se přidá i pvosa, která to celé způsobila ;-) … a třeba poradí nebo nadhdí nějaký další tip, co vyzkoušet ;-)

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2 3 4 5 ... nejstarší »
supicesupice
1.6.2014 v 10:19:28

Opravdu nádhera!

…mít to největší štěstí na světě! supice

janaskol
14.2.2012 v 20:18:30

Ještě pro rychlejší komunikaci pro ostatní uvádím svůj email na případné dotazy
janaskol@seznam.cz

janaskol
14.2.2012 v 20:13:56

Milé dámy,náhodou jsem narazila na tuto diskusi a jsem hodně ráda,že tolik lidiček si oblíbilo enkaustiku.Myslím,že jsem ji přečetla skoro celou a dovolím si trošku reagovat.Někdo tu zmiňoval mou diskusi na Dámě a že tam malují dámy profi nářadím.Není to vůbec pravda,je tam plno dam,kteří začínaly s obyčejnou žehličkou a buď s ní pokračují,nebo si nakonec pořídily enkaustickou.V nářadí to vůbec není.Na Facebooku je paní myslím ze Srbska,která tam u nich začala s enkaustikou,maluje úžasně a když zveřejní fotky z jejích kurzů,vidíte na nich že malují s čímkoliv,co se dá ohřát a nanést vosk.A nemají ani originální vosky.Je to jen o šikovnosti a chuti malovat.Také jsem měla ohlas na svá slova v televizi,že se dá malovat Kohinorkami a obyčejnou žehličkou a ten ohlas by se Vám všem určitě nelíbil-jak jsem si já mohla dovolit říci,že se dá malovat obyčejnou žehličkou a Kohinorkama.Jenže já ze svých kurzů vím,že hodně lidiček,kterým bych řekla,že si teď u mně musí koupit vše v originálu,tak by dnes už nemalovalo.Vaše diskuse je tím nejlepším důkazem.A jsem moc ráda,že malujete,to mi věřte.
Dáma existuje již hodně dlouho(myslím asi 7 let) a proto tam můžete vidět hodně moc dobrých obrázků.Dámy,které byly u mně na prvních kurzech a trošku pořád malují,tak jsou už dneska hodně dobré.To ale neznamená,že byste se u nich nemohly inspirovat.Po přečtení celé diskuse bych mohla odpovědět na plno otázek,které jsem si tu přečetla,nebo viděla obrázky.Nerada bych se tu vnucovala do diskuse někomu,kdo to určitě myslí dobře a chce Vás učit této úžasné technice.Pokud ale budete stát o spolupráci,moc ráda pomůžu a poradím.Nebo kdybyste vymyslely místo a termín,kdy by se mohly všechny zájemkyně o enkaustiku sejí a tam bych Vás seznámila se všemi základy a fígly,ráda přijedu a poradím.
Jak my enkaustici říkáme HAPPY WAXING Jana Školaudyová
A omlouvám se za tu délku,ale nedalo mi to nereagovat..
Dík za pozornost…

Anonym
14.2.2012 v 19:21:36

Omlouvám se ,nechci tu být jako anonym a teprve teď jsem si toho všimla.Takže poslední 2 připomínky jsou od Jana Školaudyová,certifikovaná lektorka enkaustiky….
Jana Školaudyová

Anonym
14.2.2012 v 19:19:39

Pozor u přírodních snímků.Není tam moc hezké,když z trávy koukají obrysy žehličky.

Anonym
14.2.2012 v 19:15:12

Škoda,že tato diskuse již dlouho spí.Malování voskem je úžasná technika a zvládne jí naprosto každý.Napařovací žehličku jsem zmiňovala jen jako unikát,protože paní přišla na kurz mimo pořadí a už pro ní nebylo místo,ani žehlička.přinesla si tedy svojí a byla před vyhozením.Pokud se budete chtít inspirovat,na stránkách http://encaustic-jana.ic.cz je plno obrázků na kuk i pro námět.Tak se nebojte a zkuste.A leštění je nejlepší měkkým bavlněným hadříkem.Pozor!!! na voskovky.Kulatá krabička 48 barev už se dováží ze zámoří a nedá se s ní malovat ani se nedá vyleštit.

pvosapvosa
31.1.2011 v 22:13:35

Ahojky…,že by tvořeníčko nějak ustalo?
Já místo voskovek žehlím pomalu věcičky na miminko :-)

…mít smysl života.

keenspeedkeenspeed
23.11.2010 v 20:26:48

spadla mi brada úžasem, moc krásný obrazy, fakt jo, jste šikulky, nádhera

Petra Fej
23.11.2010 v 20:12:08

Je to naprosto úžasné! Čtu o tom poprvé a tiše slintám (myšleno v dobrém :-). Krása.

MatildaMatilda
18.11.2010 v 9:32:03

Já prostě musím reagovat – holky, vy mě štvete s tím malováním – to je taková náááádhera….
Já už dva měsíce sháním starou žehličku a už jsem se ptala asi stovky lidí, všichni mě posílají do někam…
Tak tu jen nakukuju a úplně se pasu pohledem, posílám všem srdečnou pochvalu, jste úžasné:-)

Stránky: [1] 2 3 4 5 ... nejstarší »Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist