Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Dlouhodobé diskuze » Perthesova chorobaPerthesova choroba
Anonym
29.9.2010 v 20:58:41

Zdravím maminky (možná i tatínky) a chci se zeptat, zda někdo z vás nemá dítě s touto diagnozou? Ráda bych byla v kontaktu s rodiči, kteří řeší stejný problém. V mém okolí jsem jediná, nemám s kým porovnávat, předávat si rady a zkušenosti. Za informacea kontakty předem díky!

Stránky: [1]
pivatkopivatko
13.1.2015 v 6:50:45

slyším o této chorobě poprvé a přeji vám všem pevné zdraví

bamiskabamiska
11.11.2013 v 8:31:32

milá anonymní koukám že poslední příspěvek před tím tvým je rok starý, tak si nejsem jistá jestli se někdo ozve, ale třeba někdo nakoukne, přeju hodně štěstí musí to být asi náročné a pokud čas dovolí nakoukni a písni i jinam…

Anonym
10.11.2013 v 22:53:56

Dobrý den.
Mohla byste se mi prosím ozvat na mail valkova.il@seznam.cz. Mám též syna s Perthesovou chorobou. Děkuji. Válková.

Anonym
1.11.2013 v 19:11:15

Dobrý den.
Mohla byste se mi prosím ozvat na mail valkova.il@seznam.cz. Mám též syna s Perthesovou chorobou. Děkuji. Válková.

Anonym
23.11.2012 v 19:05:10

Zdravím,

mě bylo 5let a byla jsem s touto nemocí 16 měsícu v Luže-Košumberku. Nesměla jsem chodit, vstávat, ani klečet. Lečba byla pouze rehabilitační. Každé 4 měsíce, když dopadl dobře rentgen léčba se posunula. Byly to fáze ležák, cvičák, tříkolák a následně choďák s berlemi a pomalu zátěží. Dnes je mi 22 let a nemám vůbec žádné následky. Jsem ráda, že jsem nemusela podstoupit žádnou operaci, tohle mi naprosto pomohlo, i když ta léčba byla strašně zdlouhavá. Když jsem přišla domů, tak po půl roce nastoupil s touto nemocí i můj brácha také na 16 měsíců a opět bez následků. Jen jsme jezdili každý rok na rentgenní kontroly.

ZavaZava
4.3.2011 v 23:23:54

Našemu synovi zjistili Perthese ve třech letech. Naštěstí byl celkem malý vzrůstem, obešlo se to bez operace. Jen ze dne na den měl zakázáno na nožku stoupat i sedat. Je to zvláštní, ale jako by ho někdo přepnul, od té chvíle opravdu nevstal ani se neposadil. A to byl do té doby v noci “náměsíčný“ a cestoval. To trvalo, než se kloub úplně rozpadl a začal růst nový. Nepamatuju se přesně, za jak dlouho mohl sednout, pak jezdit na kole, koloběžce a nakonec i chodit. Musela bych dohledat lékařské zprávy, je to už 11 let. Vím jen, že zhruba po roce už určitě chodil. Dnes nemá žádné následky. Docela si umím představit, jak by dopadl třeba ve středověku. Ještě před 40 lety známý se stejným problémem ležel rok zasádrovaný v nemocnici a sám.
Nechtěla jsem tenkrát malému věřit, že ho bolí nožičky. Jen se vždycky tak zmínil… Tatínek ho pro jistotu vzal k ortopedovi. Jinak vyšetření vždy probíhalo jen rentgenem a ultrazvukem. Jestli máte nějaké konkrétní otázky, ráda zodpovím, budu-li vědět.

Moc vám přeju co nejhladší návrat ke zdravým nožkám.

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

Anonym
4.3.2011 v 21:48:40

Ahoj,
já mám syna 5,5 letého, 3 měsíce jsme bojovali se zánětem kyčle a nedávno nám dr. vyslovila podezření na Perthesovu chorobu. Jsme sledováni v Motole, za 14 dní jdeme na magnetickou rezonanci. Pak se rozhodne jak dál. Taky sháním nějaké informace ap.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist