Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Vztahy + ženské otázky ;-) » Tykáte si s tchýní a tchánem?Tykáte si s tchýní a tchánem?
Jessenka
29.9.2010 v 6:45:13

Ahoj, čistě ze zvědavosti by mě zajímalo jestli si tykáte se svojí tchýní a tchánem. Já jsem s manželem sedm let chodila, pak jsme se vzali a za další rok mi jeho rodiče nabídli tykání. Byla jsem moc ráda, protože bydlíme kousek od sebe a vídáme se prakticky každý den. Manžel si s mými rodiči také tyká. Ještě by mě zajímalo, jak tchýni s tchánem oslovujete. Říkáte mami, tati nebo babi, dědo nebo je oslovujete jménem? Díky za vaše příspěvky.

Stránky: [1] 2 3 4
JarmuschkaJarmuschka
14.5.2013 v 11:35:19

Já tchýni tykám a říkám jménem, jen co máme děti, tak ji častěji oslovuji “babičko“.
Tchána už nemám.
Tykání mi oba nabídli krátce po tom, co jsme s chotěm spolu začali.
Co se tykání mezi mým mužem a mými rodiči týká, nevím to přesně, ale myslím, že k tomu došlo někdy po svatbě

…obavy i radosti až do smrti.

jana231jana231
14.5.2013 v 8:52:50

ludlinko,to ti fakt nikdy nenabidli? Fakt divny.Zvlast pokud jste manzele a jste spolu uz dlouho.To same u tebe katko.
Ale zalezi na tom? Urcite lepsi dobry vztah a vykani nez
tykacka a noc moc vztah.
Nasi tykani manzelovi nabidli hned od zacatku a manzel od segry nabidl mamce tykani hned po jejich svatbe.Ja bych na to povahu nemela, mozna jedine v pripade terky, kdyby mezi nami bylo par let.

nuninka
13.5.2013 v 22:58:29

Vykam,a spíše oslovuji babi, děda.Oni mi tykaji, vycházíme spolu dobře a dokonce jsou většinou na mé straně, než na pritelove. :-)

zbynula
13.5.2013 v 22:43:20

Tchánovi jsem vykala, bohužel zemřel před 6ti lety. Nějaký čas po jeho smrti mi tchyně nabídla tykání. Sice jí tykám, ale nemáme žádný vztah. Ani ji nijak neoslovuju. Když byly děti miminka, chtěla je občas – párkrát do roka – vidět. Teď už vůbec, i když bydlí od nás 7 km, je zdravá, je jí 55 let a nedělá vůbec nic – je hezkých pár let nezaměstnaná. Vnoučata pro ni neexistují, syn (můj manžel) pro ni existuje občas, když od něj něco potřebuje. Po všech možných formách nenávisti (v mém nitru) k ní se více či méně úspěšně snažím propracovat k lhostejnosti. Po 12ti letech nedoufám v nějakou změnu. Tak dlouho jsem s manželem, ale děti mají jen 5 a 3 roky, takže někdy bych hlídání nutně potřebovala (chodím do práce, děti nebývají naštěstí moc nemocné, ale přece jen v zimě rýmy, kašle – normální babička by se hodila…). Holt, každý má právo na svůj život a není povinné se zajímat o vnoučata. Pochopila bych, kdyby dělala cokoli jiného, nedělá vůbec nic…

bamiskabamiska
13.5.2013 v 17:19:57

bývalým i současným tchánovcům vykám…oslovuji je mami, dědo ale připojuji vykání “mami dáte si kafe?“
nějak by mi asi tykání nešlo přes pusu.. mám je ráda, problémy mezi sebou nemáme,přijde mi to přirozené a slušné….přitom si v práci tykám i s důchodkyní co uklízí a nemám problém

TeruTeru
13.5.2013 v 17:11:23

Já si s tchýní i oběma tchány tykám. Ale to je tím, že tchýně je starší jen o 9 let, tchán o 11 a nový manžel tchýně dokonce jen o 3 roky. Všechny oslovuju jménem, nabídli mi tykání hned druhý den, co jsme se seznámili. Asi hned poznali potenciál pro syna. :D
Oni jsou takoví pohodáři, moc hodní a na nic si nehrajou. Tchýně mi říkala, že mi to nabídla hned, protože v práci má mladý kolektiv a tyká si i s mnohem mladšíma, tak že by jí přišlo divný vykání. Jejímu druhému manželovi jsem to nabídla sama, věděla jsem, že je jenom o 3 roky starší a nebyl to přítelův táta, tak mi to nepřišlo neslušný. No a tchána jsem poznala za hodně dlouho a viděli jsme se všehovšudy 3x. Ale hned mi to nabídl.
Jinak já tykání neřeším a vůbec mi nevadí. Ale když mi někdo začne tykat jen tak bez domluvy, tak tykám taky. Jednou jsem nastoupila do rodinné firmy a maminka majitele mi hned začala tykat s odůvodněním, že mi přece nebude vykat, když jsem mladší než obě její děti. To mě namíchlo a začala jsem jí tykat taky s tím, že je mladší než moje máma. Moc se jí to nelíbilo, kolegové se tlemili a hned jsem si u nich šplhla. Tak pak nabídla tykání všem a bylo vyřešeno. :)

jana231jana231
13.5.2013 v 14:44:15

ja zas naopak si s tchyni tykam, sama mi to nabidla a jsem za to rada, tchana uz bohuzel nemam. Ja jsme zas spis zastancem tykani,
ale prislo by mi divne tchyni nabidnout tykani, takze jsem rada, ze tak ucinila ona.Stejne tak mi prijde divne ji oslovovat jmenem,
protoze mam deti, vyresila jsem to jednoduse-rikam ji babicka, aby v tom nemely galimatyas.

LienLien
13.5.2013 v 14:03:37

Tchýni nemám, zemřela, než jsme se poznaly a tchánovi vykám (on mě tyká), je to hodně tím, že manžela měli už ve vyšším věku a opravdu je ve věku, kdy by mi tykat přišlo i takové divné, stejně jako kdyby mi on vykal, jsem pro něj v podstatě dítě. Ale vztah máme pěkný.

Magda K.
13.5.2013 v 13:57:28

já si s nimi vykám, celkově máme mezi sebou chladný vztah a i když byl někdy lepší, tak mi tykání nikdy nenabídli, asi už to ani jiné nebude. Manžel si s mými rodiči tyká a já si tykám s většinou manželovy rodiny, jen ne s jeho rodiči.

…mít největší štěstí v životě

PeprmintkaPeprmintka
13.5.2013 v 13:33:46

Já vykám. Jsem černá ovce rodiny, která se nevdává, nekřtí děti, ani je nevychovává podle jejich vzácných rad. Myslím, že si na to dokonce po dvaceti letech manželství začínají zvykat:)

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist