Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Ctíte neděli?:-)Ctíte neděli?:-)
zuzina
26.9.2010 v 10:02:51

Dnes ráno jsem se vzbudila a ani nevěděla,který je den.Chtěla jsem nahnat děti na větší úklid pokojíčku,načež mi předpubertální dcera opáčila,,mami v neděli?“Tak jsem se zamyslela…Ze svého dětství mám zafixované tzv.“pracovní soboty“,kdy se pralo,žehlilo,uklízelo/teď nemyslím ty pracovní soboty kdy jsme povinně chodili do školy/ a v neděli jsme jezdili na výlety,po návštěvách nebo mám milou vzpomínku na nedělní pohádky a lenošení u televize,kdy nechyběla upečená buchta:-)Co jsem na rodičáku,tak mnohdy nevím,který je den natož kolikátého je a mnoho věcí dělám automaticky a tak nějak bez ohledu na to,který je den.Možná tak ještě rozlišuji prázdniny a školní rok:-)
Je pro vás víkend ve znamení radostí a lenošení nebo doháníte resty co nestihnete přes týden?
Vše hezkou neděli:-D

…láska na celý život :-)

Stránky: [1] 2
zuzina
28.9.2010 v 8:34:35

Cori taky si myslím,že jsme nějak zrychlili.Kdysi co se nekoupilo v pátek,maximálně v sobotu dopol. tak se to nezblíznilo a vydrřelo do pondělí.Ale ono toho všeho celkově bylo málo,že?
Mám ve svém okolí taky pár rodin,co jezdí na výlety do hyper a super marketů.Někdy mi to přijde trošku k smíchu,když dcera vykládá,že jsme byli na zámku a kamarádka a my jsme byli v novém Shopinu!Zase je pravda,že když tam jezdíme jen jednou za čas,tak se tam moc nevyznáme a radu od těch zkušenějších přivítáme:-D
Ájíku tvoje pracovná nasazení raději ani nebudu komentovat,protože bych musela zalést pod pořítačový stůl a tam se asi nevejdu..Nedělě nebo pondělí,ty funguješ prostě pořád:-D

…láska na celý život :-)

Ájík
26.9.2010 v 17:56:51

Jejda, teď jsi ťala do mého černého svědomí, zuzinko :)
Vždycky jsme neděli ctili, samo…. co chodím do práce, bohužel ji využívám k práci, kterou nestíhám přes týden – čili minimálně žehlení je vždy, často i zahrada (ale to je spíš koníček, takže to se nepočítá? :) ), ale často i jiné práce, které se udělat prostě musí. Zvláště ten letošní hektický rok byl v tomhle dost šílený, takže jsem brala neděli jako den vítaný pro práci.
Nicméně – doufám, že se to zas vrátí do starých kolejí a my zas budem neděli využívat jen k odpočinku, návštěvám apod.
Kostel je jiná věc – tam chodíme každý týden, pokud neomarodíme, nebo jeden z nás nehlídá nemocné dětičky :)

Corina
26.9.2010 v 17:35:21

Ahoj Zuzinko,

já neděli nectím. Asi od té doby, co naše společnost začala žít non – stop. Po vzoru zápaďáků. Abych to přiblížila: jako příklad uvedu supermarkety – jedou v sobotu, neděli, svátky…takže rodiny vyjíždějí místo na výlety nebo společné pobyty, do obchodů. Neděle už není neděle, doba, kdy byl klid, ulice vylidněné, jak psaly holky, doma voněla upečená bábovka, je pryč, což je škoda…já v neděli (a v sobotu) doháním přesně to, co píšeš, úklid, vaření, praní, atd :-)
Neděli nectím ne ze zásady, ale z toho, v jaké době prostě žijeme. Jinak, mmch. zajímavé téma ;-)

zuzina
26.9.2010 v 12:50:19

Vidím,že to tenkrát fungovalo skoro všude stejně:-D
Ale já mám právě k těm prac. sobotám zafixovaný ,,odpor“ dodnes přesně vím jak jsem se cítila:-((
Možná proto nemám žádný den daný jako uklízecí,ale tím,že i manžel i já pracujeme i o víkendech,tak si tu neděli děláme,když jsme všichni doma.
A pak to tak dopadá,že chci gruntovat pokojíček v neděli:-D
P.S už ho máme a jak to šlo pěkně rychle:-))

…láska na celý život :-)

PadméPadmé
26.9.2010 v 12:00:53

Ahoj Zuzko, u nás je to jak kdy, někdy se v neděli lenoší a někdy se jede naplno. Nemůžu tedy napsat, že bychom neděli nějak zvlášť ctili. Spíš se řídím tím, co je zapotřebí a jestli je to zapotřebí.;-) Když mám haldu prádla, peru a žehlím, i když je neděle.;-)
Jinak – když jsem byla doma na mateřské, také jsem leckdy nevěděla, co je za den a jaké je datum… a nijak zvlášť jsem to neřešila :-)))

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

JežečekJežeček
26.9.2010 v 11:09:39

Koukám, že zase rychleji přemýšlím, než píšu, ale věřím, že pochopíte, jak jsem to myslela. Tedy až příjde pravý čas a děti povyrostou, tak taky nastanou pracovní soboty:-) *

Anonym
26.9.2010 v 11:07:26

Zuzi, u nás to taky tak bývalo. V sobotu generální úklid, praní, žehlení, chodba, uklidit skříně s věcma….
Dnes to je trochu jiné. Uklízím tehdy, kdy je potřeba a kdy mi mám čas. Nicméně hodlám to zavést, až příjde čas opět:-)

Ale s tím, ženevíš, který je den, tak to u mě je naopak. Když jsem dělala, tak jsem nevěděla, co je za den, kolikátého, pořád se mi to pletlo a musela nad tím přemýšlet. Zřejmě to bylo tím, že jsem dělala na směny, pátky, svátky, noční, 24 hod.směny… Teď co jsem doma, tak je vše v pohodě, dny a hodiny jdou popořádku, jak mají:-) *

*Ježeček* ach to přihlášení:-)

suodal
26.9.2010 v 10:28:27

Ahojky Zuzino,
tak to máme stejné vzpomínky:o)…ještě bych jednu přidala, v neděli muselo být vždycky maso a odpo třená bábovka!!!
U nás se snažíme dodržovat, že v neděli obědváme všichni u jednoho stolu…pohádky, nepohádky. Je to snad jediný den, kdy jsme celá rodina pohromady. Přítel teď pracuje od pondělí do soboty:o(( Jinak buchty peču tehdy kdy máme chuť…takže skoro pořád:o) A neděli jako nepracovní den nedržíme. Před 6 lety jsme koupili starou zeměd. usedlost a renovujeme. Takže u nás se třeba v neděli o půl noci betonuje:o)))

MatušenkaMatušenka
26.9.2010 v 10:20:41

Zuzi u nás je to podle situace.Uklízí se kdy je čas tak je to jedno jestli je sobota nebo neděle.Když jsem byla malá tak jsme taky měli pracovní sobotu a já jí nesnášela.Je fakt že co chodím do práce tak se snažím mít v neděli klid,ale třeba po včerejší oslavě mě úklid čeká znovu.A je to moje blbost měla jsem se na to včera vykašlat.Kdyby jste viděli tu spoušť po třech dětech až mi to docela přišlo líto zbytečná práce.Takže neděle moc nectíme.

zuzina
26.9.2010 v 10:05:19

Jejda..VŠEM hezkou neděli:-))

…láska na celý život :-)

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist