Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » Ta BEZMOCNOST !!!!Ta BEZMOCNOST !!!!
Anonym
17.9.2010 v 21:35:34

Milé internetové kamarádky…..

když tohle píši je mi hodně smutno u srdíčka – zřejmě jsme dneska “přišla“ o svoji dobrou kamarádku.
Neumřela – naštěstí, ale jeden rodinný výlet nám způsobil to, že má zakázané se se mnou vídat. Kdo to může dospělé ženě s dvěma dětma zakázat ? Manžel….

Jak se to stalo? Jen v kostce.
Na začátku prázdnin si naše rodinky udělaly výlet. Děti pobýhají a radují se, mi ženy kecáme, naši chlapy též něco důležitého probírají….a jak jsou zakecaní, tak si nevšimnou, že jsou dost daleko a mají u sebe svačinky, pití a jiné důležité věci. Děti jsou s náma, ale začínají fňukat, že si potřebují odpočnout. Naše chlapy “doženeme“ pouze mobilem, aby se vrátí a dodají propriety. A zde je první problém, co by se vraceli, ať je dojdem. Že jsou děti unavené – nezájem.
Naše manželství neprocházelo zrovna líbánkama, tak jsem na manžela něco houkla o ohleduplnosti a přizpůsobení se tomu nejmenšímu členu výpravy. Plus nějaká menší výměna názorů. Nic vážného a šlo se dál. Bylo tak krásné odpoledne…..
Ovšem manžela kamarádky se moje výměna názoru s mým mužem dotkla. Jak se já bavím se svým mužem ?!!! Co si dovoluji s ním takhle bavit ??? Neptal se mně nebo mého manžela, ale své ženy (mé kamarádky).
A od té doby do ní “šije“. Hned ten den večer ji bylo důrazně řečeno, že se mnou se vídat nebude! Ať okamžitě přeruší se mnou jakékoli spojení….to si ještě obhájila.

Bohužel, asi to u nich doma vře a nátlak je nepřijemný, takže mi dneska opatrně chtěla říct, že se asi budeme vídat za přítomnosti dalších lidí,aby měla nějaké aliby, a aby neměla doma dusno…
Upřímně hned jsme to nepochopila co mi chce vlastně sdělit. Tak jsem se zeptala jak to chce udělat s dětma, které na 100% řeknou, že se s námi viděly ??? A kam až chce ustupovat svému životnímu partnerovi ??? Kterému nebude nikdy nikdo dost dobrý…..přiznávám se ujela jsem totálně.
Doma jsem plakala. Protože tato příhoda má hned několik rovin:
1) přicházím o báječnou osůbku, která je dneska ještě usměvavá, která je fajn máma dvou dětí, s kterou jsme hodně zažila….
2) Ta bezmocnost. Jakákoliv rada, pomoc dneska nemají žádnou hodnotu, pro tuto osůbku. A já se sama cítím dost špatně za to jak tahle situace vypadá. A nechci takové pocity mít! Nic špatného jsme neudělala, abych se tak to cítila. A přesto mě bolí u srdíčka …. a pláču.
3) Vnitřní pochybnosti. Mám tohle kamarádství ukončit ? Nechat to “plavat“? Otočit se k ní zády ????

NEVÍ! NEVÍM? ZOUFALE NEVÍM…..

Omluvte moji anonymitu, ráda bych v této situaci zůstala.
Děkuji

Stránky: [1]
Anonym
20.9.2010 v 22:45:23

Děkuji všem za komentáře – podporu.

Trochu jsem se už z toho vyspala. A probrali jsme to doma s manželem. Má na to dost stručný chlapský názor.

Sama u sebe jsem zjistila, že nechci takové pocity bezmocnosti zažívat. Neumím ji teď pomoc. A raději s kamarádkou budu v kontaktu pouze mailovém – pokud to bude možné.
Vídat se s ní známená zvyšovat její trápení a vlastně i moje, jak si to tak úžasná ženská může nechat líbit….

A budu věřit v čas, který vše “uhladí“.

JovankaJovanka
20.9.2010 v 14:43:59

To je tedy problém. Každý svého štěstí strůjcem – kam až nechá kamarádka zajít svého muže – svého partnera? Co všechno si od něj nechá líbit???
Asi bych jí řekla něco takového, že když dneska ustoupí s hloupostí, zítra už půjde o vážnější věc a pozítří se z toho všeho zblázní. S jídlem totiž roste chuť.
A řekla bych jí, že ať se stane cokoliv, budu na její straně.

Ale je to tedy síla….

Anonym
20.9.2010 v 12:23:32

Tady není žádná rada, bohužel. Já jen za sebe můžu říct, že když jdeme na výlet s jinou rodinou a oni na sebe “štěkají“, je mi to teda taky hodně nepříjemné a příště jdeme radši sami. Možná se zkus nad tímhle trochu zamyslet a vyvarovat se tomu do budoucna. Ale nebuď smutná, ono to dobře dopadne – jen teď zkus na kamarádku netlačit a nechat to být…časem se to srovná, uvidíš. Držím palce.

Marina

zuzina
18.9.2010 v 17:40:25

Četla jsem to už předtím a pořád nad tím přemýšlím:-( tady těžko něco říct,poradit.Ach jo,proč jsou někteří chlapi takový?To se jako bojí,aby se kamarádka od tebe ,,nenakazila“,že projeví svůj názor?nějak to moc nechápu….Ale připadá mi to buď jako žárlivost ze strany manžela nebo má pěkně malé sebevědomí,že si ho musí zvyšovat na své ženě a říkat jí s kým se smí nebo nesmí vídat…Držím palečky ať se to nějak utřepe,ale to musí kamarádka sama i když chápu,že to člověku přijde líto..:-((ach jo..

…láska na celý život :-)

Anonym
18.9.2010 v 17:15:53

Anonymní
taky nevím co ti poradit.To si musí tvá kamarádka zařídit s manželem sama.Ty stím asi stejně moc nezmůžeš.Snad se ten její vzpamatuje a bude se zase moc scházet v klidu.Paťka.

LienLien
18.9.2010 v 16:08:30

na to je těžko něco poradit, tohle si musí asi kamarádka řešit sama, ty s tím těžko něco uděláš, taky píšu spíše jen, abych tě podpořila, než dala nějakou konkrétní radu.
Nech tomu čas, třeba se probere a nebo se manžel srovná a bude zase líp.

Pavca31Pavca31
17.9.2010 v 22:48:07

Tak to mi je mila anonymni moc lito,ovsem jak pise Zava i takovy majetnicky uzurpatori jsou mezi nami a ja nikdy nepochopila,jak muze si zena ve zralem veku(chapu jeste dvacetilete divenky,)myslím,zensky okolo tricitky,nechaji tohle líbit.,
Moje kamaradka,to bylo to same.Mela manzela o dvacet let starsiho a misto toho aby si vazil ze ma doma mladou hodnou zenu,tak ji neustale sekyroval a nechoval se vubec k ni jako k manzelce,ale jak ke dceri.Neustale ji vychovaval,on mohl vse,ona nic.A kdyz prisla o neco dele a nebo sla treba s nami na vínko a jemu se to nelibilo,tak druhy den mela treba odmontovane sluchatko od pevne linky,aby nemohla telefonovat a nebo pryc televizi(no opravdu slysite dobre,on ji za trest odvezl televizi,no jak malymu diteti.))
Zakazoval ji kamaradit se s lidmi,nemohli k ni navstevy no hrozny.Ale on si delal a chodil si do hospody jak jemu se zlibilo.

Doufam,ze tva kamaradka,nekdy prijde k rozumu a rekne si treba a tohle byla posledni kapka a uz toho bylo dost,,

PadméPadmé
17.9.2010 v 22:13:44

Holka zlatá, moc ráda bych Ti něco poradila, jak z toho vybruslit, ale opravdu nevím. Chci Ti jen touto cestou projevit účast … Rozumím Ti … a mně samotné se vrací na mysl loňský rok (tedy už je to víc než rok), kdy já sama přišla o blízkou kamarádku a také kvůli “chlapovi“…
Vím, jak Ti teď je a vím, jak to bolí… Je mi líto, co prožíváš. Zkus tomu dát trochu času, aby si i ona porovnala v hlavě, co chce a jestli toho lze docílit smírnou cestou. Třeba se pro vás dvě nějaká cestička najde. Moc bych Ti to přála.

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

ZavaZava
17.9.2010 v 21:44:26

To je opravdu moc smutný. Nejvíc by mě asi trápilo, že ten tatínek bude asi patřit k těm majetnickým uzurpátorům, kteří ženu chtějí vlastnit a ne milovat. Moc vám oběma přeju, abych se pletla. Třeba nebude tak zle a časem to manžela přejde a kamarádství bude zase pokračovat tam, kde se přerušilo. Dej tomu čas.

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist