Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Domácnost a bydlení » jakou máte zkušenost s formilem Activjakou máte zkušenost s formilem Activ
Anonym
15.9.2010 v 17:13:09

Dobrý den vám všem.
Peru docela dlouho v Bonuxu, ale poslední dobou se mi nelíbí, jak pere.Nedávno jsem našla na netu test pracích prášků a překvapil mě Formil Activ z Lídlu.Máte s tímto práškem některá zkušenost?

Stránky: [1] 2 3 4 5
Katana27
24.1.2011 v 19:49:08

Holky
tak jsem od obou variant vyprala celou krabici a pere mi teda nádherně, tak vřele doporučuji.

Mám 5 letého syna a 2 letou dceru a milůjícího manžela.Je mi 30.

Paťka
19.11.2010 v 10:41:54

Tak jsem už vyprala pár praček barevného prádla v tom Formilu a je tedy fakt dobrej.Zatím mi vypral fleky od šťávy a kakaa z dětských triček.Bláto taky.

Paťka
20.10.2010 v 14:35:46

Lussy
je to AVA.Je to monohydrát kyseliny citrónové.

Mi to manžel dneska koupil v Teťe drogérii,tak jsem to hned dala do pračky.Taky nám občas teče rezavá voda(máme městskou).I na konvici se mi dělá jakoby cihlový povlak.

LussyLussy
18.10.2010 v 16:05:27

paťko,
ne, tohle bylo myslím od A a asi na 4 písmena, ježiš ta paměť.

Paťka
18.10.2010 v 15:53:13

Lussy
nemáš na mysli Dekalko?

LussyLussy
18.10.2010 v 14:22:56

Virenko,
mě se na kompletní vyčištění pračky, ne jen od kamene osvědčil český výrobek, samozřejmě nevím jak se jmenuje, já jsem na tohle příšerná.
Mají ho v klasický drogerii, je to v pytlíku prášek, je to určený na vyčištění praček, myček a rychlovarných konví. Odstraní to vodní kámen, ale i usazeniny a mastnotu a podobně. Ten pytlík stojí asi 40,- a má se používat 1x za 2-3 měsíce. Od té doby co to používám, mi přijde že myčka i pračka fungují líp a jsou i tišší. Do konvice jsem to ještě nezkusila, tam mi stačí obyčejný ocet.
Jo, je to prakticky granulovaná kyselina citronová, ale jmenuje se to nějak jinak:-)

VirenkaVirenka
18.10.2010 v 12:31:13

Mmch, i když to sem nepatří, nevíte někdo, jak bych mohla vyčistit vnitřek pračky od předpokládaných nánosů železa? Myslíte, že by na to mohl stačit ten běžně používaný ocet na vodní kámen? Protože to, co mám v pračce, je určitě zdrojem nevypraného prádla… díky.

VirenkaVirenka
18.10.2010 v 12:23:50

Tak se ještě jednou k tomuto tématu vracím.
Neuběhlo ještě tolik času, zatím jsem prala v tekutém Formilu jen 2x a v tom na bílé jednou, takže se nedá říct ještě nic k zapírání, ale co se špíny týče, to jsem spokojená, prádlo je vyprané.

Asi jsem přišla na to, co mi praní ztěžovalo. Vyčistila jsem znovu násypku na prášek, a zjistila jsem, že je úúúplně zanešená železitými usazeninami (máme hodně železitou vodu). Už nám v novém baráku vyměňovali trubky, ale ani před výměnou jsem toto nezažila. Tak jsem jukla do nádržky u záchoda – hrůza. Konečně se mi osvětlilo, proč nemůžu vyčistit záchod do zářivě bílé a i umyvadlo se mi zdá pořád mdlé – voda je teď zkrátka pořád dooranžova. Tak jsme to už předali dál a město zkoumá, kde udělali soudruzi z NDR chybu. Je sice hezké, že se mi ujasnilo, od čeho získal můj samostatně praný bílý svetr ten naoranžovělý přídech, ale už se toho sotva zbavím :(( Asi to zlobí jen občas, protože na jiném bílém prádle zatím moc problém nevidím (taky ho ale peru na vyšší stupeň a méně často, protože většina dětských věcí je barevná), ale u toho barevného si myslím, že dojem zapranosti dělá právě ten nádech hnědooranžové…

Na ponožky jsem začala stříkat odskvrňovač z DM a jsou pokaždé jako nové, ať peru v prášku nebo ve slizu, takže zatím Formil nechám a uvidí se.

Paťka
5.10.2010 v 19:30:55

Virenko
jestli jsi už vyzkoušela ten tekutý Formil, tak mi prosím napiš, jak ti to pere.Děkuju.

Anonym
3.10.2010 v 23:12:36

Souhlas, voda v tom hraje určitě největší roli a tvrdost je jen dominující, nikoliv jediný parametr, který je u vody důležitý. Ale taky můžeme těžko kvalitu naší vody ovlivnit, tedy aspoň my co ji bereme z vodáren.
Tak ať každý najde to, co mu bude opravdu spolehlivě prát.

nepřihlášená Virenka

Stránky: [1] 2 3 4 5Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist