Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Bouchání hlavouBouchání hlavou
keenspeedkeenspeed
10.9.2010 v 8:45:49

Ahoj, potřebuju poradit, uklidnit, povzbudit :-)

Prckovi je teď 18měs. a už asi tak měsíc se bouchá do hlavy, když není po jeho, když slyší ne, když…

Po včerejšku mi přijde, že už to dělá automaticky při všem :-(

Dřív,když se vztekal, lehnul si a řval, ale jak k tomu přidal to bouchání hlavou… už jsem z toho na nervy,
Klekne si a OPATRNĚ – většinou opatrně- se bouchne čelem o podlahu, nebo o zeď.. o mě, o stůl … dřív mi nepřišlo tak časté, ale po včerejšku mám pocit, že ho vidím bouchat se každých 5min a fakt mě to s..e !!
Samo na mě kouká… nejdřív jsem to ignorovala, i jsem ho zkoušela při vztekání brát do náruče a uklidnit, teď už ztrácím trpělivost… protože z minuty na minutu po našem laškování je z něj bouchací maniak.

Je tedy znamení Beran, tak jestli si zkouší tvrdohlavost?

Možná už mi hrabe z toho, že byl od neděle nemocný a jsme doma, až na pár výjezdů autem k dr.
Ale celý den řádí, 2dny je bez teplot … ráno se vzbudí v pohodě, hned začne brblat a za 5min řev a buch buch..a takhle celý dny.

Chjo. Iv

Stránky: [1]
Paťka
15.9.2010 v 17:03:41

Ahoj Ken
mě to Patrik taky někdy dělá, ale jak se bouchne, tak řve.Nebo si ještě lehne na záda a kope kolem sebe.S manželem ho necháme a nevšímáme si ho.Je to vzstekloun po manželovi, ale už to skoro nedělá.Asi vidí, že to jeho vzstekání nikoho nezajímá.Jinak ho mazlim víc než kdysi malou a fakt to pomáhá.Malá, když se vzstekala, tak jsem jí buď foukla do obličeje a nebo jsme šli k akvárku počítat rybičky.Malému stačí, když od malé s kuchyńky vykramaří nějaké to nádobí a je v klidu.

spring
15.9.2010 v 14:34:29

Dobrý den,milé maminky nevěšte hlavu. Má dcera také asi tak v roce a třičtvrtě to na mne s boucháním zkusila. Venku na chodníku mezi lidmi si postavila hlavu, že chce jít s tatínkem, kterého jsme odprovázely na autobus. Začala jsem ji nejdříve v klidu vysvětlovat, že s ním nemůžeme, že se zase večer vrátí,ale má snaha byla marná. Čím více jsem na ni byla milejší, tím horší to bylo, začala se tak vztekat, že klekla na chodník a zuřivě začala bouchat hlavou do chodníku. V tom do mne vjel vztek, jelikož tyto zuřivé projevy opravdu nesnáším, zmalovala jsem ji na ulici přede všemi zadek, tak až se počůrala, na nějaké vztekání v tom šoku asi azapomněla a od té doby si na bouchání hlavou raději ani nevzpomněla. Dnes je dceři 19 let, je vzorná dcera, studentka a sestra dalších dvou sourozenců, kterým je 13 a 1 rok. Takže opravdu někdy platí přísloví: “ohýbaj ma mamko, dokud já jsem Janko, až já budem Jano, neohneš ma mamo“. Nehledě na to, že dnes opravdu výchova dětí je čím dál tím víc benevoletní. Mám 23. letou praxi
s výchocoou dětí. Jsem učitelka MŠ, v posledních 5 letech jsem byla na pozici ředitelky, takže jsem se s těmito problémy setkávala velmi často. Teď jsem na MD s roční hočičkou a neuvěřitelně si to užívám. Tak Vám přeji všem ať Vás zlatíčka co nejméně zlobí. Petra.

Je mi 40 let. Mám 3 dcery 18,13 a7.měsíčního prcka, který se nám narodil po 20-ti letém manželství. Celý život bojuji s nadváhou a i teď nutně potřebuji radu.

Anonym
10.9.2010 v 17:48:45

děkuju, kekunko napsala jsi to hezky.

nepřijde mi, že by ho něco bolelo, za nic se nechytá, nebrečí bolestí, normálně si hraje i spí a jí.

jak říkám, přijde mi, že teď mlácení hlavou dělá u všeho,
ano, taky se mnou “vaří“ u linky, já dělám jídlo, on míchá svoje kuličky, ale začnu chystat snídani pro nás oba, ještě ani nevyndám všechny věci, on třeba vidí sýr a i když bych mu třeba dala kousek předem, on sebou flákne tak rychle a začne bouchat hlavou, že pak už mu ho dát ani nechci, aby se neučil , že si to vynutil.

Když myju nádobí, taky u mě sedí na židličce a kouká a “komentuje“ :-)

začal se vztekat i při ukládání do postýlky, přitom usínal ukázkově :-).. ale dobře, beru, že má svoje dny, tak jsem s ním dneska počkala než usnul.

snažím ho upozorňovat, že bude změna, že si hraje, ale půjdeme ven, tak se musíme oblíknout… někdy začne vztekat, říkám – chceš jít ven, pojedeme busem ? Hm. Nejdřív tě musím oblíknout.
že se nají a půjde spát

Vůbec mi přijde, že trochu mění přístup, z mýho ex, svýho táty měl včera trochu šok,hned jde ke mně, pak už teda dobrý.. dneska se taky lekl.. minule začal brečet, když zůstával u nás doma s babi, a já šla do města.

Jinak je šikovnej, i když nemluví, hodně rozumí, co říkám, spoustu věcí okouká na poprvé, místo mluvení kecá hatmatilkou, napodobuje hodně zvuků a zvířátek.

Chce sám hadřík, když něco vyleje, nebo vidí vodu, nosí věci do koše, ponožky do koše s prádlem.

sakra zase nepřihlášená keen

MatušenkaMatušenka
10.9.2010 v 13:09:21

Kluk se mi taky asi kolem 18měsíce začal bouchat do hlavy při vztekání.Taky jsem ho ignorovala a sledovala jak hodně se bouchá.Hodně zabírá co píše Kekunka odvádět pozornost.Ale boužel se i stalo že to přehnal pak brečel bolestí a to jsem vyndala vařečku a pohrozila že dostane ještě víc.Vím není to zrovna výchovné,ale ono to taky zabralo .Dnes už to nedělá ,ale zase dělá jiný věci.Chce to doopravdy trpělivost.

kekunkakekunka
10.9.2010 v 12:41:22

keen, dcera to dělala taky. Nedělala to ale opatrně, ona se fakt do té hlavy pořádně mlátila, měla boule i modřiny. Od jejích cca 8 měsíců do roku a půl jsem poslouchala, že je to normální, že z toho vyroste, že blablabla. Pak jsem se vztekla a vyloženě jsem si vydupala neurologii. Doktor naprostý blbec, jednou řekl bílá, podruhé černá, hádal se se mnou, že to neřekl, ač to sám napsal do zprávy, … Ale! Ještě, než jsem k němu stihla ztratit důvěru, upozornil na jakýsi problém s krční páteří a navrhl, že by možná pomohla rehabilitace. Tam jsem se setkala s naprosto perfektním přístupem! Zjistili, že dcera má jaksi část čehosi zkrácenou, že je tam prostě nějaký problém a ona v důsledku toho trpí bolestmi hlavy. Což i malá už začala potvrzovat, když si ukazovala na hlavu a říkala “au au, bojí“. Začala jsem s ní cvičit doma dle rad fyzioterapeutky, chodila jsem s ní na kontroly, … Za čas se to zlepšilo, krk jsme rozcvičily, migrény přestaly a i to bouchání do hlavy zmizelo.

Nevím, zda tvoje dítko mlátí hlavou kvůli tomu, že ho bolí. Pokud ano, doporučila bych neurologa či rehabku.

Pokud to není z bolesti, tak asi mu něco nevyhovuje. Možná je to nastupující období vzdoru. Nám doma na vztekání hrozně moc pomohlo, když jsem dceru do všeho možného zapojovala a snažila jsem se ji zbytečně neomezovat. Hledala jsem alternativy, jak by mohla danou činnost (alespoň částečně) provozovat, aniž bych z toho šílela. (Např. když chceš kousat, tak tady máš kousátko a tady kroužky, vyber si; když chceš mlátit, tak třeba vařečkou do pohovky nebo do mojí postele, ale ne do topení, …) Hodně jsem jí dávala vybrat, hodně jsem za ní chodila s prosbou, zda mi pomůže. Asi se cítila důležitá či co, :) každopádně to zabíralo.

Nebo jsem odváděla pozornost. Nejčastější fígl byl: “Slyšelas to taky?“ a vykulené oči až navrch hlavy. Dcera se zarazila, přestala se vztekat a poslouchala. Většinou jsem si vymyslela nějakou kravinu (letělo letadlo, venku štěkal pes, jel vlak, …, v době příchodu táty “neodemyká někdo?“, …), ale zabralo to, odvedlo to její pozornost na něco jiného a na vztekání zapomněla.

Taky jsem u ní vypozorovala, že potřebuje hodně pozornosti a lásky. Stačí jí, když ji pozoruju při nějaké činnosti a sama u toho něco dělám (např. ona skládá puzzle, já prádlo). Jak má ale té pozornosti málo, bývá víc popudlivá a snadněji se začne vztekat.

Držím pěsti, abys to zvládala co nejlíp a malej s tím boucháním brzo přestal.

(Snad jsem aspoň trošku poradila…)

Anonym
10.9.2010 v 11:51:08

to jsou vyhlídky :-)

dneska už to vylepšil, bouchá i víckrát za sebou a fest.

kvůli všemu

keen

berulinka1
10.9.2010 v 9:07:45

Keen,tohle dělá holčička mojí sestřenky..lehne si na zem a bouchá se..oni jí nechaj,je jasný,že dítě s enebouchá tak,aby ho to bolelo..prostě jí ignorujou,nemluví na ní,přejdou jí jako by byla vzduch..ona po očku pokukuje co se bude dít,ale když vidí,že nikoho nezajímá,tak se potom oklepe a je v pohodě..začala jim to dělat z ničeho nic..řikali,že ještě nikdy nedostala na zadek,nezvyšujou na ní hlas,prostě vše v klidu..nechaj jí vyvztekat,prostě odejdou jinam než je ona..letos jí byly 3 roky a dělá to cca od 2 let..chce to obrnit nervy:D

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist