Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Domácnost a bydlení » praní na vyvářkupraní na vyvářku
Anonym
30.8.2010 v 9:35:31

dobrý den vám všem,chci se zeptat jestli spodní prádlo pertete na vyvářku? Dřív se to tak pralo ,bylo většinou jen bílé,ale teď mají kalhotky různé barvy a takové černé a tak to se nedá. To samé ručníky,dnes už se také používají hodně výrazné barvy,takže to peru buď na 40 nebo na 60stupňů. Jak to děláte vy?
Mirka

Stránky: [1]
MatildaMatilda
2.9.2010 v 9:19:15

Holky, tak já peru na vyvářku jen plíny, do kterých smrkáme, když máme rýmu, jinak na špinavé ručníky a ponožky mi stačí 60stupňů, a všecho ostatní maximálně na 40, jinak jemné spodní prádlo, co není z bavlny, třeba negližátka apod. – tak jen na ruční praní – program v pračce:-) a to je na 30stupňů.
Já si nedovedu představit, že to ty tepláky a trika přežijou, tak vysokou teplotu, v tom mě Mari docela šokuje:-) Když mám něco fakt moc špinavé, tak mám vaniš nebo ariel na skvrny ve spreji, nastříkám a hodím na šedesátku do pračky a je to ok. A když mi třeba Aňa z tábora přivezla docela “jedlé“ ponožky, tak jsem je nechala přes noc odmočit v horké vodě s práškem, pak dala vyprat na šedesátku, a naštěstí i pokud toto nestačilo a nebyly zrovna nejbělejší, tak při dalším praní pustil i zbytek fleků, takže ono ani něco zaprat není zas až tak pravidlem, co nepustí jednou, pustí podruhé – toť má zkušenost:-)

ZavaZava
1.9.2010 v 20:46:21

Já peru na 40, jak doporučují na visačkách.. Elastan vyšší teplotu nemůže přežít.

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

Paťka
31.8.2010 v 17:28:08

Mirko
já taky peru na 60 stupňů v automatce a stačí mi to a prádlo mám pěkně bílé. No a i ručníkům to stačí.Pokud používáš kvalitní prací prostředek, tak by mělo těch 60 stupňů stačit.

Ivča a DomčaIvča a Domča
30.8.2010 v 15:33:51

Mirko, neperu spodní prádlo ani ručníky na vyvářku. Jak píšeš, nejsou jen bílé, a i kdyby, tak kvůli pár kouskům nezapínám vyvářku a na 90°C. Peru na 40°C v automatce a nemůžu si stěžovat, fleky mi tam nezůstávají žádné. Do pračky k prášku přihodím vždycky trochu odstraňovače skvrn a víc neřeším:-)

marika81
30.8.2010 v 10:14:25

Mirko, asi jsem někde za opicemi,a le já vyvařuji v obyčejné romce, je to sice pracnější, máchat, ždímat, ale stojí mi to za to, prádlo mám bílé, tepláky od trávy a ostatní skvrny taky mizí jedná báseň:()))

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist