Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zkušenosti s výrobky a službami » Nosítko pro dítě na zimu?Nosítko pro dítě na zimu?
Ivča a DomčaIvča a Domča
27.8.2010 v 16:28:26

Zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti, nebo vůbec názor na nosítko pro dítě. Navíc tedy na zimu – naše mimko bude prosincové, tudíž nevím, zda vůbec lze takto dítě přenášet, když nebude mít přes sebe deku a venku zima….
Napadlo mě, že bych něco takového pořídila, nějakou tu klokanku, nosítko či krosničku, myslím, že by to bylo praktické, např. při běhání po úřadech, do tramvaje, autobusu, zvlášť, když bude s sebou mít při ruce ještě Domču. Nemám ale s tímto žádné zkušenosti a nechce se mi kupovat něco zbytečného, tak bych vás poprosila o zkušenosti a názory na tento typ přenosu dítěte, se zaměřením na zimní období.
Moc děkuji předem.

Stránky: [1]
Ivča a DomčaIvča a Domča
30.8.2010 v 15:28:05

Moc dky všem za názory a zkušenosti.
Abych řekla pravdu, o šátku jsem neuvažovala,na mě moc složité zavazování (tuhle jsem se dívala na návod u jednoho z nich), to bych s nervama vybouchla a pořád bych asi měla divný pocit, že to může povolit:-( Ten radši vynechám, ale moc díky za vaše zkušenosti s ním.
Jak to tak vidím, zůstanu jen u kočárku a nějaký to nosítko koupím až bude mímě o něco víc, tak 3-4měsíce, nebo tak nějak. To by i venku mohlo být líp a ne jen mrazivo a náledí. Pravdou je, že tady jsou chodníky neprohrabené a děsně kloužou,nejsou moc posypané, navíc bydlíme na konci ulice z kopce, takže to znamená se sklouzat dolů:-( Peťko díky za názor s náledím, to mě nenapadlo v tom uvažování o nosítku.

Každopádně jsem ráda, že jste se přidali s vašimi názory a zkušenostmi, moc díky všem:-)

Kukačka
29.8.2010 v 10:10:22

Peťko, náledí jsem řešila zase kočárem. Samo, že nemůžeš prcka v šátku tahat pořád. Někdy je ten kočár k nezaplacení, třeba na nákup, že? :-)

makinea
28.8.2010 v 22:33:44

Tak já mám v plánu koupit si šátek. Ale spíš o tom uvažuju jako o pomocníkovi na doma.
Protože obě holky nebyly moc spací, tak tak nějak počítám, že ani ta třetí nebude a pořád jsem je nosila a chovala a nic neudělala.
Mám babyvak, ale osvědčil se nám až tak od 4. měsíce. Menší miminko v něm bylo moc ztracené a zapadlé a to se malé nelíbilo. Pak jsem ho ale asi do 7. měsíce využívala pořád. U vaření, uklízení… Pro malou to byla zábava a já jsem toho hodně udělala. Byla se mnou, měla co pozorovat… I když je blbý, že je na jedno rameno, tak takové větší mimčo už se pak pronese a na to jedno rameno to bylo nepohodlné.
Tak právě bych chtěla zkusit šátek, že je takový variabilní a doufám, že i to menší miminko by v něm mohlo být spokojené.
Taky jsem zkoušela Manducu, to je ergonomické nosítko, i pro novorozence – je tam taková zmenšovací vložka. Na nošení pohodlné, ale malé se v tom taky moc nelíbilo, tak jsem to prodala.
Pokud se osvědčí šátek, tak to možná začnu zkoušet i ven, ale spíš počítám s kočárkem, nevím, uvidím.

LussyLussy
28.8.2010 v 10:48:47

Tak já třeba při náledí asi s miminkem nikam nepůjdu.

Když byla dcera jedináček, dalo se jí ledacos podřídit, teď budou dva a u nás v “Kotěhůlkách“ kde nejsou chodníky a silnici prohrábnou když si vzpomenou, jsem si s kočárkem občas ani neškrtla.
Tak šátek opráším a občas ho určitě využiju, víc asi doma, ale myslím, že i venku.

ctiradkactiradka
27.8.2010 v 23:54:32

Krosnička je pro dítě, které už samo sedí, takže ne pro novorozence… Já měla šátek pro prcka….

Pavlinkav
27.8.2010 v 20:43:50

No, tak já to řeším velice jednoduše. Já jezdím s kočárkem ;o) a přináledí se ho držím :o)

Jasné, srandičky… Ale Jana se vůbec nosit nechtěla, odmítala klokanku a nejraděj ležela v košíku a čučela na mě, co dělám. Šátek jsem v té době neměla, moc jsem ho neznala. Teď mám dvě kámošky, které mi ho nabízely k půjčení, tak to možná zkusíme. Ale rozhodně na doma, ven bych s tím v zimě nešla, měla bych strach.

…objevovat doteď nepoznané…

PeťkaPeťka
27.8.2010 v 19:56:39

Holky a jak řešíte v zimě s dítětem v šátku náledí? Já bych teda měla docela strach, že se někde natáhnu.

Kukačka
27.8.2010 v 19:00:09

Já měla holčičku v lednu a nosila jsem ji v šátku a pod bundou. Hlavně aby měla teplo na nožičky, jinak by měla být zahřátá od tebe.

LussyLussy
27.8.2010 v 18:18:21

Ivčo,
řeším podobný problém.
Já měla pro malou šátek, ale absolutně ho odmítala (stejně jako kočárek), ale teď ho prostě vytáhnu a budu ho používat, snad si mimčo zvykne.
Na zimu mi přijde nejlepší, protože miminko schováš pod bundu a zima mu není.
Nevím, třeba krosnička myslím pro úplně malé mimi není vhodná a bála bych se, že mu bude zima.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist