Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Letadlem s dětmiLetadlem s dětmi
Leenca
22.8.2010 v 22:41:36

Ahoj holky, obracím se na vás cestovatelky, co už jste s dětmi letěly. Nás čeká premiéra, letím sama s dětmi (4,5 a 1.5) za bráchou do Bruselu. Už teď začínám být nervózní, i když mě všichni uklidňují, že mi tam pomůžou…
Jak je to cucáním bonbonů/pitím při vzletu a přistání, aby nezaléhaly uši, funguje to? Mladšího syna kojím, už jen večer a ráno. Mám ho kojit během cesty?
Co se vám osvědčilo na zabavení dětí? Nějaké další vychytávky?
Díky moc, Lenka

Stránky: [1]
radka2
24.8.2010 v 21:25:10

no já mám opačné zkušenosti. na řvoucí děti (a řve jich hodně) cestující reagují různě. já se jim nedivím, protože to není pro ty starší či bezdětné příjemné. já dítkám řekla, ať žvýkají jak nejvíc můžou, mají pootevřenou pusu, a vzlet zvládly. a těm, co jsou ještě malé, prostě dát cokoliv cucat – pití, kojit,….a bude to ok.:-) hodně štěstí.

halinahalina
24.8.2010 v 16:06:26

Ještě zkuste webové stránky http://www.porodnice.cz – jsou tam různé poradny a jednu z nich vede i letuška (a myslím, že je to zároveň i porodní asistentka). Možná, že byste tam mohla najít i rady pro sebe. Jinak šťastný let, určitě to zvládnete.

…starosti, ale hlavně fůru radostí.

Leenca
23.8.2010 v 22:03:16

Zbyšku, Babofko, moc díky za reakce, uklidnili jste mě!
Zbyšku, díky na nabídku, zvládnem to :-)

Anonym
23.8.2010 v 12:07:03

Leenco, já letěla před pár týdny s malým (3,5r) do Bulharska (2 hodinový let). Let do Bruselu bude kratší. Během letu se myslím nemusíš u staršího obávat, je to pro děti dobrodružství a “zábavy“ je na palubě dost (letušky, občerstvení, výhled z okýnka, časopisy v letadle, obrazovky na palubě…) a než se mu to okouká, budete zase přistávat. Bonbony a žvýkačky trochu od zaléhání uší pomáhají, sama mám vyzkoušeno, že je nejlepší se po přistání řádně vysmrkat, všechno to z uší vypraská a je to zase ok. Nebo zkus s malým “smrkat na prázdno“, jako to dělají potapěči při potápění do hloubek. Smrkat s ucpaným nosem. Tlakem zase v uších zapraská.
U nás na palubě byly asi 3 miminka do roka, všechny byly zlaté, spaly nebo se kojily.

Hlavně zkus být v pohodě ty, protože veškerou nervozitu přenášíš na děti… ;-)
Přeju pohodový let tam i zpět a odlety načas, abys netrávila s dětmi na letišti víc času, než bylo plánováno (tak jako my) :-)

nepřihlášená babofka

Zbyšek
23.8.2010 v 10:20:10

Sice nemám zkušenosti s lety s dětmi, ale zažil jsem cca 11 hodinoé lety, kde letěly i batolata a malé děti. Cestující mají pochopení, takže děcka se plazila v uličce mezi sedačkami, ostatní cestující s nimi komunikovali :). Myslím, že to pro mnohé bylo při té nudě zpestření.

Let do Bruselu je relativně krátká záležitost, neviděl bych v tom problém. Tam jde jen o to, že při vzletu a přistání se občas letadlo houpe, ale to může běžně dělat i při letu. Mám známou, která létá do Bruselu poměrně často a má mimčo, s kterým tam také létala. Budeš na ni chtít kontakt?

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist