Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Správná intimní hygiena při chození na nočníkSprávná intimní hygiena při chození na nočník
LussyLussy
20.8.2010 v 13:41:08

Snad jsem téma popsala správně. A snad dotaz není úplně divnej:-)

Dcera (26 měsíců) konečně začla chodit na nočník, do té doby jsem jí při přebalování otřeba vlhčeným ubrouskem a na noc občas namazala Rybilkou.
No a teď řeším, čím utírat pipinku, když plínu nemá. Když jsme venku a čůrá do trávy, tak jí buď utřu papírovým kapesníkem pokud ho mám sebou nebo prostě ničím (vyjímečně).

Doma jí otírám zadeček vlhčeným ubrouskem, když kaká, tak mi to přijde nejjednoduší, ale i když čůrá, protože čůrá většinou v pokojíčku. A chci aby se naučila, že po potřebě následuje očista.
Pak jsem si ale řekla, že by asi stačil obyč. toaleťák, když jde jen na malou. Ty vhlčené ubrousky se mi moc nechce už používat. Pak jsem ale v obchodě viděla dětský vlhčený toaletní papír, malý balíček stál 70,-,ale zkusila jsem ho vzít. Jaké bylo moje překvapení, když jsem ho doma rozbalila a ten papír je tak strašně moc navoněný, kam se hrabou ubrusky :-(.
Takže asi jeho jediná výhoda je, že na rozdíl od ubrusků se může splachovt do záchoda?

Podělte se, co se vám na utírání osvědčilo nejvíc?

Stránky: [1]
ovečka
25.8.2010 v 10:38:12

tak malá má 2,5 a zatím do nočníku jen čůrá, ale máme ho na záchodě, takže vždy toaleťák – ji to baví si ten toaleťák utrhnout a už se i utře sama, a kaká do plínky , tak to sprchujeme, protože má hoodně citlivou pokožku. Takže vlhké ubrousky používáme jen když nejsme doma a není ji kde umýt. Nicméně vlhké dětské ubrousky jsem vždycky spláchla normálně a nikdy se nic nepřihodilo, v septiku se to rozpustilo taky-teda nemůžete jich spláchnout 10 najednou,to je na ucpání trubek.

LussyLussy
24.8.2010 v 14:55:30

Díky moc všem za Vaše zkušenosti.

JovankaJovanka
22.8.2010 v 20:29:08

My nejčastějí po “malé“ toaletní papír (je-li to po večerním koupání, tak i umýt vodou), po “velké“ papír a pak dočistit zase vodou. Už jsme si na to zvykli my i děti.
Vhlké používáme (už po “odstavení“ z plínek) minimálně. Spíše mimo domov.

PadméPadmé
20.8.2010 v 14:21:17

Lussy, dotaz určitě není “divný“.:-)
U nás se používá všechno, co jsi vyjmenovala, záleží na momentální situaci – někdy i ten papírový kapesníček.;-) Máme doma běžně na WC vlhké ubrousky (pro miminka) a toaletní papír, kupuju i vlhčený toaletní papír (co se může spláchnout) – a není navoněný, je bez parfumace.
Po “malé“ stačí osušit toal. papírem, po “velké“ ubrouskem.

Tož tak u nás.
:-)

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

LienLien
20.8.2010 v 14:02:41

Tak po malé utírám papírovým kapesníkem nebo toaleťákem, když jsme u něj, a po velké používám pořád medvídka od eone a separační plínku, dá se spláchnout nebo vyprat.

Pavlinkav
20.8.2010 v 13:53:12

Lussy, tak my od začátku používáme po čurání buď obyč. toaleťák nebo kapesník z boxu (co je po ruce ;o), dřív taky čurala tam, kde se rychle přistavil nočník :oD ), ale brzo si zvykla na záchod.

No a po velké teda vlhčený toaleťák. Resp. nejdřív normální “na úvod“ a pak dočistím dupku vlhčeným. Asi záleží na tom, kde a jaký koupíš. Já jsem kdysi měla dětský vhlčený z DM, ale to už si opravdu nepamatuju, jaký byl. Teď běžně kupuju balíček normálního vlhčeného papíru v DM, buď s heřmánkem nebo s měsíčkem. Nepříjdou mi nijak extra parfémované. Lehce voní, ale protože tím utírám opravdu jen zadeček, ne pipku, tak mi to nevadí. Jo a stojí tuším 29,9 Kč.
Teď jsem naposled koupila v Rossmannovi, ale ještě jsem ho neotevřela, tak nevím, jak bude parfémovaný.
Používáme ho běžně celá rodina. Opravdu je jeho velká výhoda, že se splachuje a nemusí se vyhazovat do koše jako ubrousky.

…objevovat doteď nepoznané…

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist