Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Dlouhodobé diskuze » Jak na bolesti v těhotenstvíJak na bolesti v těhotenství
LussyLussy
15.8.2010 v 18:39:09

Holky, jdu na radu (rady).

Jsem v 18.tt a připadám si jako lazar.

Buď mě bolí v podbříšku nebo záda.
Snad všechno jídlo mě nadýmá, takže buď mě bolí břicho ze zaražených větrů nebo mám hrozně nepříjemné tlaky jako když mám dostat měsíčky, když mě to chytne, trvá to třeba 2 dny než to přejde. Nebo cítím vyložené škubání jakoby do strany ke kyčlím, to jsem vyčetla že by to mohla být stydká spona.

No a nebo dostanu takové křížové bolesti, že to považuju za přípravu na porod, protože tak mě záda bolela opravdu jen u porodu. A nebo pro změnu mě bolí v noci kyčle a to tak, jako bych ležela na jehlách, převalím se na druhý bok, a za pět minut se to nedá vydržet a tak pořád dokola.

No a někdy se povede, že mě chytnou záda i břicho najednou a já nejsem schopná fungovat.

Dneska jsem popré za těhu nevydržela a vzala jsem si Paralen, protože jsem celou noc nespala a ani do odpoledne bolesti nepřešly.

Dle gynekologa jsem OK, vše je v normě, prostě se všechno jen rozpíná. Se zády chodím pravidelně na neurologii, tam mě protekčně objednali na začátek října, když jsem skuhrala do telefonu a k fyzioterapeutce jdu za 3 týdny. Jednou za 14 dní chodím na masáž, to je příjemný, ale to bych musela chodit každý den :-). Takže mě manžel každý večer masíruje Alpou, je to trochu lepší, ale není to ono.

Jinak doma opatrně cvičím na záda, spoustu cviků mi ale neurolog v těhu zakázal, takže prostě přemýšlím, jak to udělat abych byla těch 5 měsíců co mi zbývá do porodu nějak funkční a pokud možno bez bolestí.

Budu vděčná za každou radu, cpát práškama se rozhodně nehodlám.

Stránky: [1]
macammacam
18.8.2010 v 12:02:00

Ahoj těhulky, já bych pro vás měla pomoc. Moje švagrová je nyní také těhulka cca 2,5měsíce, doporučila jsem jí přírodní bylinkové produkty, které jsou zcela bez chemie, mohou je užívat jak těhotné, kojící maminky, ale i miminka, a ona se již cítí velmi dobře. Tyto produkty nejenže dodávají potřebné vitamínky pro vás, ale i pro plod, který se tak bude dobře vyvíjet, mají velmi pozitivní vliv na mozkovou činnost. Pan doktor RNDr. Meravý, který je tvůrcem těchto produktů, říká, že díky těmto výrobkům se rodí tzv. “chytrá miminka“.
Bolesti, které vás trápí, jsou ve většině případů díky odvápňování kostí. Plod i váš organismus, když nemá dostatek vápníku, si totiž tento prvek bere právě z vašich kostí a tímpádem těhulky trpí bolestmi. Na problémy se zažíváním též pomáhají. Já jsem mívala v těhotenství neustále potíže s pálením žáhy, také jsem trpěla na zácpu. Bohužel jsem před lety tyto produkty ještě neznala.

Pro více informací mne prosím kontaktujte na maca.lvz@seznam.cz nebo Skype: maca.mi

LussyLussy
17.8.2010 v 13:15:17

Holky,děkuju moc za rady a podporu.

Různé gely se bojím používat, všude je, že od 6.měsíce v žádném případě, do té doby jen ve vážných případech,tak radši používám Alpu masážní gel.

Zuby mě taky zlobí, od 8. třídy (už 16 let) mi rostou 2 osmičky. Zubař má už ze mě srandu, že až se konečně celý vyklubou, budou zralý na vytržení. Ale je to bolest, co se dá vydržet. Teda aspoň já.

To je zajímavý s těmi játry a žlučníkem. Masáž na prsteníčku na noze určitě zkusím. Myslíte, že bych mohla pít nějkaé bylinky, takové ty jaterní směsi a tak? Vím, že některé bylinky se v těhu nesmí, a já třeba opakovaně krvácím z děložního čípku, tak bych ho nerada dráždila nějakou nevhodnou bylinou.

Jinak jídlu moc nedám, ještě jsem nic nenabrala, mám o jedno kilo míň než před těhu, protože jsem ještě minulý týden každodenně zvracela, teď už je to snad konečně pryč. Od všeho sním pár soust, uzeniny nejím vůbec, smažený tak jednou za 14 dní, občas oplatku. Jinak jsem živá z pečiva, sýra, jogurtů, ovoce, zeleniny a těstovin.

Příště až půjdu na masáž, zkusím masérovi nadhodit, ať použije nějaké jiné prvky než klasickou masáž, vím, že dělá reiki a ještě něco. Tím, že tam chodím dlouhu, a je zatížený na těhotné (nemůžou mít s manželkou děti), tak mi dělá těhotenskou masáž za symbolických 100,-,víc bych si dovolit nemohla. Nebo mohla, ale ne každých 14 dní.

Virenko, moc hezky jsi to napsala. Já se vnitřně cítím báječně, jsem šťastná, že se mi povedlo otěhotnět hned napoprvé a tím víc mě mate, že tělo tak šťastný není. A nejsem ten typ, co chce jen odškrtávat dny v kalendáři, kdy to těhu konečně skončí,ale užívat si to. Vždyť kolikrát ještě budu těhotná, jednou?:-)

VirenkaVirenka
16.8.2010 v 23:10:41

Lussy, to mě mrzí. Nemám žádnou radu, nevím kromě fyzioterapie, jak přetíženému pohybovému aparátu a “čističkám“ těla (játra, ledviny) ulevit. U nás byla moc šikovná paní, která uměla masáže shiatsu – chodidla, věděla přesně, co u těhotné může a co ne – ale to nejsou levné věci a hlavně, člověk, který to umí, není na každém rohu. Ráda bych ti poradila, ale látky tlumící bolest všechny mohou ovlivňovat mimi, bez látek tlumících bolest se bolest asi ovlivnit nedá, když není jednoznačně jasná příčina….

Neustále si připomínej, že se to každý den může změnit k lepšímu, protože to tak během normálního těhu bývá… Někdo se v tomhle smyslu těhotenstvím skutečně protrápí, na druhou stranu, kamarádce bych řekla ( ne z pozice doktora, ale kamarádky), že je to jenom tělo… Dušička může jásat dál, vaše štěstíčko se blíží :) Vydrž a neklesej na duchu, ono bude zase dobře, uvidíš…

makinea
16.8.2010 v 22:36:50

Lussy, to mě mrzí… Prvně zvracení, teď zas něco…
Radu bohužel nemám, tak snad přijdeš na něco, co pomůže a uleví se ti.
Mně je naštěstí celkem fajn, jen mě poslední dva týdny bolí zuby, jednou jsem taky nevydržela a vzala si Paralen, ale doufám, že to už přechází a bude zas chvíli klid. Už mi asi 3roky rostou osmičky, vždycky chvilku zlobí, pak zas dlouho dobrý.
TAk se drž a přeju ať je líp.

LienLien
16.8.2010 v 21:57:02

Přes kyčle vede jaterní/žlučníkový/ meridián, končí na prsteníku u nohy, dá se na něm bolest vymačkat, jen nevím, zda je možné v těhotenství, ať ti manžel zkusí propínat prsteníčky u nohou, až do bolesti a po obvodu v místě, kde přirůstají k noze, tedy ne na špičce prsu pořádně promačkat, určitě najde bolestivé místo a to je třeba masírovat. Snad je to pochopitelné.

Nebo zajít přímo na masáž plosek nohou, tam tě udělají komplet, ale osobně co popisuješ vidím na zatížený žlučník.

PadméPadmé
16.8.2010 v 17:22:33

Lussy, já bych Ti tak ráda poradila, ale fakt mě nic nenapadá. Já si obvykle pomáhám cvičením (záda) a když už nevím, kudy kam, používám Fastum gel.
Jediné, co mi pro Tebe přijde vhodné (tedy snad), jsou homeopatika nebo čajíky, jenže to by chtělo někoho, kdo se v tom vyzná.
Holka, vydrž, to se srovná a bude to dobré.
Držím palečky. A dej vědět.

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

LussyLussy
16.8.2010 v 16:42:19

Pavli, děkuju, tobě se to už krátí:-).

Mě při prvním těhu nic nebolelo, tedy ne tak hrozně, taková ta klasika – sem tam mě píchlo.

No, k fyzioterapeutce jsem se vnutila už tento týden tak uvidím snad mě poradí, jak se dát dokupy.

Pavlinkav
15.8.2010 v 20:02:13

Lussy, předesílám, že ti teda neporadím…

Jen snad že s tebou soucítím – ty kyčle mě trápily snad první dva trimestry a nedaly pokoj. V noci mě to budilo, jak píšeš, přes den jak jsem si chvilku dáchla v jedné poloze, tak jsem se nemohla rozejít ani na záchod. No lazar hadra. Budiž ti potěšením, že tohle mě přešlo.

Záda mě občas pobolívají, ale jsem už 35.tt., takže už si nosím slušné bříško a není divu.

Jinak to musím zaklepat, že je mi OK.

Držím palce, ať je líp!!!

…objevovat doteď nepoznané…

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist