Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » Letní prázdniny rozložené do čtyř měsícůLetní prázdniny rozložené do čtyř měsíců
nuninka
6.8.2010 v 8:40:00

http://www.novinky.cz/domaci/207971-letni-prazdniny-chce-brusel-rozlozit-do-ctyr-mesicu.html
Už jste to četly? A co si o tom myslíte?
Já myslím, že to není špatný nápad.

Stránky: [1] 2
Anonym
11.8.2010 v 14:28:18

Prázdniny v délce 14 dnů jsou naprostá hlupost, není to kvůli dětem, ale hlavně kvůli zisku letních letovisek, které by mohli mít delší sezónu a větší zisky. proč normálním lidem neprodlouží dovolenou alespoň o týden tak jako má celá státní správa? jE TO NAPROSTO ŠÍLENÝ VÝMYSL EU!!!!!

nuninka
7.8.2010 v 17:56:21

Já souhlasím s Radkou. Srpen už bývá škaredý.
Neříkám, že ten nápad rozložených prázdnin je dobrý, ale Radka to napsala tak jak si to myslím i já :-)
Jinak, prázdniny mají být takové jaké jsou teď- v celku.

radka2
7.8.2010 v 11:22:22

já bych je celorepublikově posunula dopředu. koncem června bývá hezčí počasí než v srpnu. a víte proč jsou prázdniny zrovna červenec srpen?:-)

VirenkaVirenka
6.8.2010 v 19:01:41

Taky se mi to nelíbí, z pohledu skutečného zájmu dětí opravdu nejsme tak velká země, aby děti na jednom konci trpěly vedrem a na jiném konci země léto teprve začínalo… Jak píše Petra, za úvahu by stála možnost posunout začátek prázdnin a adekvátně tomu konec, i když jako úplně nutné to taky nevidím, protože děti před prázdninami vždycky budou méně výkonné, těší se, tomu se nedá pomoci. Poslední roky nepamatuju celý horký červen, naopak dubny a květny byly opakovaně na letní šaty, takže děti stejně v krásném počasí do školy chodí…

Roztahování prázdnin má opravdu POUZE jít na ruku rekreačnímu byznysu, neříkám, že to spoustu lidí neživí, ale jako důvod k hýbání s prázdninami mi to připadá naprosto nesmyslné. A na dobu ČTYŘ měsíců?? Opravdu mi to přijde jako nesmysl a myslím, že řešení důležitějších témat (našimi zákonodárci) by neškodilo…

Anonym
6.8.2010 v 14:04:48

Vůbec se mi to nelíbí. Ani klouzavá doba (jak už někdo na Aktuálně napsal, např. nemohly by spolu jezdit na prázdniny děti z jiných krajů), ani rozdělení na 14 dní školy a čtrnáct dní prázdnin (jak už taky někdo psal, děti by byly , myslím, ještě více rozjívené než po těch 2 měsících). Navíc, spousta akcí (tábory atd.) je na víc než na 14 dnů. Přijde mi, že to má daleko víc záporů než kladů. Kukačka

PetraPetra
6.8.2010 v 14:01:13

Přidávám se k těm, co takový nápad považují za nesmysl. Nelíbí se mi myšlenka “klouzavých“ letních prázdnin vůbec, ani kdyby to byly celé dva měsíce v kuse, to rozdělení po 14 dnech mi přijde jako holý nesmysl.
Protože bydlíme v městečku, které je na samém okraji původního okresu a zároveň na pomezí tří krajů, tak se často stává, že jedno dítě je na škole v jednom okrese (kraji)¨a druhé v jiném. Rodina pak o jarních prázdninách nemůže nikam vyjet, protože každé dítě má prázdniny jinak. Když se takto budou posunovat i termíny letních prázdnin, budou se rodiče muset postarat o náplň tří měsíců prázdnin, ne “jen“ dvou jako je to teď.

Jediná změna, která by se mi ohledně letních prázdnin líbila, by bylo jejich posunutí o 14 dní dopředu, takže by trvaly od půlky června do půlky srpna. Ono v druhé půlce června většinou (když pominu ten letošní propršený rok) bývá počasí o hodně teplejší než v druhé půlce srpna, kdy velká vedra bývají už jen zřídka.

…neustrnout ;-)

MatildaMatilda
6.8.2010 v 13:00:07

No Ivi, přiznám se, že jsem nejvíc zareagovala na ten nesmysl rozdělit prázdniny např. po 14 dnech. A i když tak probírám tzv.klouzavé prázdniny, tak i tak si myslím, že na tak maličkou zemičku, jakou jsme my, je to holá zbytečnost, v Německu to chápu, ale když si uvědomíme, že jsme velcí jako Bavorsko, že během pár hodin člověk přejede z jednoho konce ČR na druhý, tak se mi zdá, že posunout prázdniny v krajích plus mínus 2 týdny je zbytečnost, která by vyžadovala mnoho legislativních úprav, což by asi zdaleka nebylo vyváženo plusy na druhé straně…
Ale já jsem v tomhle strašně konzervativní, přiznávám… Myslím si, že změn je třeba udělat hodně, ale nevím proč mám vždycky pocit, že se řeší zbytečnosti a nesmysly na úkor toho důležitého. Asi by bylo hodně děcek naštvaných, že v době, kdy ještě ostatní jsou na prázdninách, tak oni už musí do školy. Kdežto přiznejme si, že od toho 20.6. už se nikde ve školách neučí. Takže ti, kdo by měli začátek školního roku už v půlce srpna, by vlastně byly o dva týdny prázdnin ošizení.

Ivča a DomčaIvča a Domča
6.8.2010 v 11:01:56

Mě se ten nápad líbí, resp. líbil by se mi, kdyby to fungovalo tak, že by děti měli volno v jednom kraji třeba od poloviny června do poloviny srpna a v jiném kraji by to bylo zase třeba od poloviny července do poloviny září. Něco jako je v Německu, taky klouzavé prázdniny. Po 14ti dnech je to nesmysl, ale prodloužit tu dobu jak se v článku píše a rozdělení té doby prázdnin mezi jednotlivé kraje se mi nezdá jako špatný nápad.

MatildaMatilda
6.8.2010 v 9:55:55

No, vidím to úplně stejně jako Pavlinkav, už když jsem pročítala ten článek odstavec za odstavcem, tak jsem si v duchu ťukala na čelo a představila jsem si, jak by se to líbilo mě, když se školák netěší na nic jiného, než na dva měsíce klidu od školy.
Že tenhle způsob rozdělení prázdnin vyčísluje hlavně ekonomický prospěch, nikoliv to, jak jsme řešili teď u Kačenky v první třídě s paní učitelkou, že děti těch deset měsíců školy hrozně vyčerpává a potřebují delší prázdniny jak sůl, že týden na jaře nebo 14 dní o Vánocích vůbec nestačí. Že už v červnu jim ta hlavička nic nebere, udělá se hezké počasí a chtějí být jen venku.
A chodit do školy v červenci a srpnu, kdy jsou vedra a děti se vidí jen u bazénů a na koupalištích, podle mě je to fakt zase hloupost. Je jasné, že kdyby se to zavedlo, bude to trvat pár let, než se to zaběhne a stane se to jakýms takýms zvykem a pak už to nikomu nijak divné nepřijde, jen budeme s nostalgií vzpomínat na dva měsíce prázdnin. Ale já naprosto nesouhlasím, myslím, že se vůbec neberou v potaz potřeby dětí, jen se zase hledí na peníze… A občas fakt lituju, že jsem pro tu EU hlasovala…

Pavlinkav
6.8.2010 v 9:31:54

Podle mě je to ptákovina nejhrubšího zrna…

Za prvé – podle mě je to jen ekonomický tah, jak zvýšit a zdražit cestovní ruch – protože tím pádem můžou být ceny v červnu i v září srovnatelné jako na vrcholu sezóny… takže i když moje první myšlenka už loni, když to navrhovali, byla, že bych konečně mohla k moři třeba v září, tak mi pak dolezlo, že už by to nebyla levnější klidnější dovolená…

Za druhé – s dětma už se pořádně nedá učit v těch hicech, co obvykle bývají v červnu, takže už vidím, jak to funguje třeba letos v červenci… hahaha. Nebo že by každá škola dostala rozkazem klimu? (dobrý vtip, peníze nejsou a nebudou)

Za třetí – když budou mít děti 14 dní školu a 14 dní volna, tak těch 14 dní ve škole budou jen přemýšlet, co budou dělat v tom volnu. Stačí týden jarňáků nebo Vánoc a člověk s nima nic neudělá dva dny předem a pak je týden dává dohromady do prac. tempa.

Nás ta EU jednou zničí. Veškeré národní zvyklosti vyletí komínem a my neustále polezem někomu někam. Ale to je na jinou debatu.

Za čtvrté – pro rodiče nevidím výhodu v hlídání – většinou mají 14 dní celozávodky, případně týden, dva, podle firmy. Pořád osm týdnů nevykryjou, kdyby se rozkrájeli. Takže hlídání by sháněli stejně.

…objevovat doteď nepoznané…

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist