Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zkušenosti s výrobky a službami » Autosedačka pro dítě od 15 kgAutosedačka pro dítě od 15 kg
Horempádem
21.7.2010 v 13:48:46

Holky potřebovala bych váš typ. Jedeme na tu dovču a protože budeme absolvovat cestu, která bude v kuse skoro 2 tis km, tak potřebuji mít jistotu, že vyberu tu správnou autosedačku, která jednak bude bezpečná a hlavně pro dítě natolik pohodlná, aby v ní mohlo chrupnout a nebolel ho celý člověk :-)

Jde mi o to, že v současnosti mám autosedačku Cybex pro větší děti, ale to je ta, která už se zapíná jen tříbodovým pásem, má polohovatelnou zadní část, která se přizpůsobuje výšce dítěte a pak z ní jde udělat jen sedák. Nicméně holka když mi v ní usne, tak je celá rozlámaná a hlavně padá z jedné strany na druhou díky tomu tříbodovému pásu, který jí na místě neudrží. Když už usne opřená o záda, tak se různě zkroutí a pak je celá bolava.

Takže tato sedačka je sice ok, ale ne na takto dlouhé cestování. Takže bych od vás ocenila typ nebo zkušenost s nějakou dobrou autosedačkou pro takto velké děti. Nejlépe aby měla pětibodové pásy, aby byla polohovatelná do pololehu a hlavně pohodlná. Nějak prostě nevím, kterou vybrat.

HP

Stránky: [1] 2 3 4
Anonym
24.7.2010 v 11:37:29

tak jsem to prolistovala a nic,vsude jsou key 2 3 a s isofixem ale tu moji jsem nenasla

pavca

Pavlinkav
24.7.2010 v 11:07:21

Pavčo, nějaké odkazy na testy najdeš v této diskusi:
http://www.vasedeti.cz/diskuzni-forum/?wpforumaction=viewtopic&t=10668.0

…objevovat doteď nepoznané…

Anonym
24.7.2010 v 10:40:59

Holky tak ted jsem rozcarovana,my jsme cetli tenkrat test na chicco KEY 1 XP 2010,ze testy dopadli velmi dobre a ted to hledam a nemuzu na jit a vsude ctu ze chicco poradne nevyhovuji a ted jsem uplne mimo.

A ted mam strach ze jsme koupili nejaky krumpl.
Nevite nahodou kde hledat ten test??

Neprihlasenaa Pavca

Anonym
23.7.2010 v 22:35:36

My máme Römer king a taky je výborná a je do 25 kg.Paťka.

Pavlinkav
23.7.2010 v 14:16:28

HP, já si myslím, že ani v kombinaci s tříbodovým pásem rozhodně isofix není bezpředmětný – prostě sedačka drží jako přikovaná, hlavně teda co se týče bočního nárazu…

A o té Chicco Key 2-3 jsem to chtěla taky napsat, ne že nedopadla nejlépe, ale dopadla docela špatně ;o)

…objevovat doteď nepoznané…

ctiradkactiradka
23.7.2010 v 13:56:02

Hp, já nevidím Isofix jako bezpředmětný ani u těch sedaček, co se upínají tříbodovým oásem, protože isofixová sedačka “sedí“ na místě a právě se Ti nehýbe v zatáčkách. Je pevně spjata s autem a ty si dítko přichytíš “jenom“ tím pásem…. Prostě pásem nepásáš i autosedačku, aby držela, ta drží a pásáš “jen“ dítko…

Horempádem
23.7.2010 v 13:25:07

Anonym: Bohužel Key 2-3 nedopadla v testech nejlépe, já na ně i v obchodech koukala a nepozdávala se mi, takže jsem od ní upustila.

Isofixy jsou super věc, to ano, tedy co se týká bezpečnosti. Pak pokud se sedačka připíná už jen trojbodovým pásem a ne těmi vnitřními, tak je isofix bezpředmětný.

Jak jsem psala do Chicca se mi ale Elinka nevešla, takže jsem je musela vynechat.

Jo a podložku asi nějakou pořídíme :-)

Zuzu
23.7.2010 v 9:39:27

Ahoj HP,
gratuluju k výběru.

Ještě ti doporučuji tuto podložku, která je sice jakoby do kočárku, ale dáváme ji s holkama i do autosedaček. Je vzdušná a na dlouhou cestu se určitě hodí :-)
http://coolkids.cz/produkt-chladici-vlozka-air-flow-cool-mat-do-kocarku-cerna/

Anonym
23.7.2010 v 9:01:52

Naše dcerka jezdí zatím v Key 1 a jak to tak vidím tak ještě dlouho bude. Je drobunka. Je jí 22 měsíců a má 9 kg a 80 cm. :) Kdybych řešila takový problém také bych koupila tu sedačku od Chicca, nejsou drahé a hlavně v testech od DEKRA vyšly na jedničku. Naše další sedačka v řadě určitě bude KEY 2-3. Jo a jestli ještě můžu poradit tak bych na takovou dálku doporučovala sedačku s fixem. Jsou přece jenom bezpečnější. Ale musí ho podporovat tvoje auto. Přeji šťastnou ruku při výběru.

Horempádem
23.7.2010 v 7:55:31

Tak holky, včera jsme vybíraly o sto šest a naštěstí vybraly :-)

Jediná smůla byla, že ani jeden z obchodů nenabízel možnost objednání určité sedačky s tím, že bychom si ji potřebovali odzkoušet, než ji koupíme a samozřejmě možnost jí nekoupit, pokud se nám nebude zdát. Tudíž nákup sedačky Kiddy nebo Cybex (mimochodem, ta už taky dělá autosedačky s pultíkem) byl zavrhnut. Protože cena je opravdu vysoká a jen tak na blind to dělat nelze.

Sice mě to hodně mrzelo, ale narazila jsem na obchod , kde jich měli na výběr skutečně hodně, tak i bylo z čeho vybírat :-) Zkrátka kdo hledá najde.

Měli jsme možnost vybírat z mnoha zvučných značek, ale jak tu v diskuzi zaznělo, ne všechny jsou úplně OK. Tak samozřejmě do sedaček do 18 kg se mi nevešla. Ne že by byla tak tlustá, ale na výšku :-)))) A protože tento typ sedaček nemá vysouvací záda, tak jsem je musela vyškrtnout. Bylo mi to ale opravdu líto, protože vypadaly velmi dobře.

Nu měla jsem nakročeno na jednu velmi schopnou, dobře stavěnou byla i s isofixem od 9-36 kg, ale kdyby jste mě zabily, tak si nemůžu vzpomenout na značku :-)Jenže šla jen malounko polohovat.

No a nakonec jsme skončily u značky, která by mě vůbec nenapadla a přitom od ní mám super kočárek, který nemůžu vynachválit :-)

Jde o značku Zopa
http://www.malvik.cz/Autosedacky/autosedacky-9-36kg/Zopa-Carrera-2010

Elinka do ní zapadla jako partizán do krytu a bylo jasno. Jde super polohovat. Pětibodové pásy mají velkou vůli, takže je užije dlouho. Je v kategorii do 36 kg s výškově polohovatelnými zády, takže moc fajn věc. Polohovat jde až do pololehu, tudíž taky super :-)

Když se do ní usadí, tak má krásně hlavičku v opěrkách a dobře je usazeno vlastně celé tělíčko, tudíž mi nezbylo než dát za jedna.
Design je taky vcelku líbivý, takže jsem spokojená.

Jo a ještě jedna pěkná výhoda. Upnutí tříbodových pásů je tak fajn promyšleno, že se sedačka ani nehne. Pásy se dají vést jak spodem , tak vrchem (nahoře se uchytí do takových kovových spon, takže se sedačka ani v prudší zatáčce nenaklání. S tím jsem měla problém už u jedné autosedačky a tak jsem z toho měla strach.

Po cestě domů jsem jí samo do nové sedačky posadila a měla jsem tak možnost vidět jak se jí v tom bude spát. No jak jinak, že dobře, ani nechtěla vylízt.

Tož holky jsem ráda, že nákup dopadl dobře a hlavně vcelku levně.

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist