Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Těhotenství a porod » pupečníková krevpupečníková krev
marianna01
15.7.2010 v 9:14:38

Ahoj, chtěla bych vědět, jestli někdo taky uvažujete, že si necháte odebrat pupečníkovou krev? Dívala jsem se na stránky firem, které odběry provádějí, ale chtěla bych vědět, jestli má někdo osobní zkušenosti.. Jaký máte názor?

máme už tři děti a chtěli bychom čtvrté!Pomoc!

Stránky: [1]
marianna01
16.7.2010 v 10:33:15

Ahoj, to víš, že jsem se na bpk dívala. Taky jsem se dívala na http://www.cordbloodcenter.cz, co nabízí odběry pro vlastní uskladnění. Takže nějaké současné informace mám. Fakt je, že medicína jde rychle kupředu, a to, co bylo před čtyřmi nebo osmi lety už je jinak. Zjistila jsem, že za odběr pro vlastní použití se platí, jak píšete, ale je to daleko méně: 23 tisíc.(i na splátky) Potom se platí ještě za uskladnění a to kolem osmi stovek za rok. V případě, že se odběr nepovede, nebo je odebraných buněk málo, neplatí se buďto nic, nebo se cena snižuje. Fakt je, že ta zmražená krev musí mít označenou expiraci (jako léky) a ta je 15 let. Ale to neznamená, že se za 15 let vyleje! Expirace se zase prodlouží..zamražená krev je použitelná po celý život. A právě ve vyšším věku je největší pravděpodobnost, že ji budete potřebovat. Já bych rozhodně chtěla pupečníkovou krev využít- ať už pro sebe, nebo pro někoho jiného, myslím si, že je to velmi potřebné. Něco jako darovat kostní dřeň- možná ještě lepší, ty miminkovské buňky, jsou ještě úplně mladé a nejspíš i úplně zdravé.A hlavně to trvá chviličku a nikoho to ani trochu nebolí!!!

máme už tři děti a chtěli bychom čtvrté!Pomoc!

babofka
15.7.2010 v 16:38:49

Taky jsem se o to v době těhu zajímala, což už jsou 4 roky. Je rozdíl, jestli chceš odebrat a uschovat pupečníkovou krev pro svoje potřeby (potřebu svého dítěte do budoucna), ale bylo to dost drahé (tuším že asi 30-50 tis.) a navíc ji lze uchovat jen po určitou omezenou dobu (cca 10-15 let), nikoli po celý život.
Druhou možností je darování pupečníkové krve, pokud to porodnice umožňuje, vyžádej si formulář a je k odběru nutný tvůj souhlas, i nějaké náběry a dotazník o tvém zdr. stavu. Porodnice pak ve spolupráci se společností, která odběry zajišťuje, uchování a transport. Po odběru se pak musíš dostavit ještě tuším 6 měsíců po porodu na nějaké kontrolní zdr. testy. Tvoje pupečníková krev pak může pomoci jiným…

Jinak v mém případě nakonec odběr nebyl proveden pro dloutrvající porod, kdy po 12 hodinách od počátku porodu nasazují ATB a ty vylučují odběr. :-(

Mrkni třeba sem http://www.bpk.cz/2/17/odber-pupecnikove-krve.html
a dozvíš se víc…

MatildaMatilda
15.7.2010 v 10:44:46

Marianko, když jsem ještě bydlela ve městě a čekala druhé dítě, trošku jsem se zajímala, ale je to už 8 let. Vím, že se tehdy za uskladnění pupečníkové krve pro vlastní potřeby do budoucna platilo teda hodně moc peněz, takže jsem to zavrhla, i když jsem rodila v porodnici, která by tohle možná umožnila, ale v té době to bylo ještě na začátku, nevím, jak moc se to rozběhlo.
Teď bydlím na konci světa, tady u nás nic takového nehrozí, myslím, že je to možné jen ve velkých městech, nebo už i tohle se změnilo?
Každopádně nic proti tomu nemám, ale nemám nejnovější informace, možná by nebylo špatné napsat o tom pro ostatní maminky bližší info:-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist