Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Zprávy » Ze života v PrazeZe života v Praze
PetraPetra
9.7.2010 v 19:35:26

Na začátku prázdnin mě Zuzu požádala o zveřejnění svého příspěvku v Tam-tamu. Tímto se tedy omlouvám za tu prodlevu a plním její přání:-)

„Ahoj přátelé a známí!!“

Takhle začínal můj e-mail našim přátelům a známým, které jsem chtěla informovat o našem konečném rozhodnutí odstěhovat se z Prahy PRYČ.

„Rádi bychom Vás informovali o našem stěhování z Prahy do (jméno záměrně neuvádím :-)), kde jsme si vybrali a předělali byteček k obrazu svému a příští měsíc se do něj nastěhujeme.

Už dlouhá léta jsme čekali na příznivý vývoj situace v městské části Praha 1, ohledně městského bytového fondu. Situace se již stala neúnosnou, nejen ke vztahu k dcerce, kdy příští rok jde naposledy do školky a my jsme chtěli mít jasně vyřešeno, kam bude chodit do školy. Další prodlužování na čekání, dnes vidíme, že na nic, nemělo cenu ani význam. Navíc v domě se zajišťují pouze opravy havarijního charakteru.

Ulice Ve Smečkách se pomalu stává ulicí červených lampiček, černých obyvatel a sportbarů. Cestou do školky nás 2x na přechodech div nepřejede auto, přístupová cesta ke školce je přes noc počůrávaná nejen od psů (nedokážete si to představit jak to tam ráno páchne). Cestou ze školky domů je dcera svědkem resuscitací narkomana či bezdomovců, zásahů policejních komand, útočných gest afričanů na tatínka, protože se prostě neměl kam na tom chodníku víc uhnout, aby dceru nesrazil k zemi, nebo přímo toho, ať se jde podívat do bordelu, že tam bude třeba i pracovat. To, že manželovi v klidu nabízejí drogy po cestě z a do práce je už rutina. Jestli chcete vidět aplikaci fetu i.v. v praxi, kteroukoliv denní dobu navštivte Štěpánskou pasáž (dříve Merkur). Výsměchem zbytku lidí trvale žijících, nebo spíš “přežívajících“, v naší ulici, byla žádost podnikatelů z ulice Ve Smečkách o zrušení nočního klidu v této ulici podaná zastupitelstvu k projednání!!!

I když budeme bydlet za Prahou, ten klid (hlavně v noci) stojí zato, čemuž rozumí hlavně ti, kteří mají stejné zkušenosti, nebo u nás byli na návštěvě a přespali. Byteček máme 3+1, takže je větší. Babička s dědou se těší jak na té rovince šlápnou do pedálů a užijou si krás Polabí. Nově založený rybářský spolek je hudbou pro uši manžela, každou neděli se hraje fotbal, ráda se nechám pozvat na pivo, a pro dceru tam je nové velké dětské hřiště přímo u domu, školka a škola do devítky. Chybí sice normální sámoška, pečivo se sežene v poho a v nedalekém městě, které je asi 5 km, jsou 2 obchoďáky, třetí se bude stavět.

Čekají nás nové věci. Dojíždění do Prahy, bytovka plná lidí, horkovzdušná trouba a sklokeramická deska :-), dokonce i autíčko má své garážové bydlení :-) :-)“

Připojila jsem pozvání na návštěvu do „nového“ a přání pěkného léta. Požádala jsem i o přání štěstí v novém bydlení.

Víte, kdo mi odepsal? Je ti, kteří u nás opravdu byli na návštěvě nebo kteří bydlí nebo bydleli v centru Prahy. Nestěžuji si na nezájem, ale ráda bych všem řekla, že ne vždy se v Praze bydlí blaze :-)

Ahoj, mějte i Vy krásné léto a přejte nám také štěstí v novém bydlení!

… ještě foto – Jak se parkuje Ve Smečkách:

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2
Zuzu
22.7.2010 v 9:30:33

Ajíku, nedivím se, hlídat 4 děti jestli se nepřipletli do nějaké “nevhodné“ party by bylo dost psychicky náročné :-)

Matušenko, taky budu dojíždět “jen“ do H. Počernic do práce.

Ha, ha, ha Jovanko :-) Srandistko, jedna!

Už se těším! Už máme vybaleno – zásluha manžela, protože furt prudil :-) Jezdíme tam na víkendy a užíváme si vesnický život. Mě to ani tak nepříjde, já se narodila na statku a tam byla stále nějaké práce, ale manžel je rodilý pražák, tak doufám, že nebude nijak smutný. Nadruhou stranu si je vědom, že tak dobře jako v novém bytě se vyspal jen u našich nebo na rybách. V Praze posledních pár let už dlouho ne.

JovankaJovanka
21.7.2010 v 21:54:28

Taková šance a Ty se stěhuješ? Nechápu :-))

Ne, vážně, to je tedy síla!! Jen mi není jasné, co vlastně ti, kteří tuto činnost nabízejí, z toho mají. V čem je ten háček?

Takže ještě jednou – ať se máte v novém o to lépe :-))

MatušenkaMatušenka
21.7.2010 v 20:41:42

\Vůbec se ti nedivím v Praze jsem bydlela chvíli a teď tam jezdím do práce.A to jezdím jen na kraj a úplně mi to stačí.Docela ty lidi odivuji co rádi bydlí v Praze.

Ájík
21.7.2010 v 19:12:40

ZUZU, téda, to je něco :(
Já Tě úplně chápu, naše sídliště se taky pomalu stávalo Bronxem, proto jsme s dětmi prchli do malého města, máme tu klid a jsme mooooc spokojení. Držím palce a přeji, ať se vám krásně bydlí! :)

Zuzu
21.7.2010 v 11:23:10

Petro děkuji a děkuji i Vám holky!!!

Heleďte, musím vám ještě taky napsat další neuvěřitelnost.
Mám druhý e-mail na seznam.cz a začátkem července mi přišel nevyžádaný e-mail od paradniprace zavináč dobryradce. Poslali mi nabídku na

“Skvěle placenou práci“. …je Vám více než 18 let a sháníte skvěle placenou práci (brigádu) v atraktivním prostředí v centru Prahy?

Nový, luxusní FKK SEXY SAUNA CLUB, 1. svého druhu ČR, hledá barmanky, servírky, manikérky, pedikérky, specializované masérky a masérky pro erotické(tantrické) masáže.

Nabízíme výborné platové podmínky – 100% výdělku pro Vás, možnost bydlení přímo v objektu (garsonka), bezplatné stravování, nealko nápoje zdarma, solárium, možnost soukromého využití sauny, whirlpoolu, pravidelné kosmetické poradny a mnoho dalších výhod…

Jestli Vás nabídka oslovila, telefonujte, pište nebo se přijďte rovnou podívat na adresu Ve Smečkách 19, Praha 1. Rádi Vás uvidíme !!

Nevěřila jsem vlastním očím!!!!

Tuto úžasnou nabídku jsem vzala a přeposlala ji celému zastupitelstvu Prahy 1, do novin a do televizí. Připsala jsem, že se stěhujeme kvůli prostředí ve kterém se nedá žít, především s dětmi, a tohle, že je názorná ukázka stavu věcí.

Odpověděli mi jen dva pánové. Jeden popisoval jak jemu se v Praze 1 bydlí dobře: “Je mně líto, že opouštíte P1, neboť jsem přesvědčen, že se tady bydlí velmi dobře s vysokým komfortem“.
Druhý pán nabídl pomoc a že si je vědom stavu kolem Václaváku: “Pokud budu moci nějak přispět k jeho nápravě, prosím dejte mi vědět. Rád v této věci udělám, co budu moci ze své pozice opozičního zastupitele a člena bezpečnostní komise“. Aspoň tento pán mi udělal radost a postavil se k tomu čelem :-)

babofka
10.7.2010 v 15:21:33

Ahojky, taky chápu, ač bydlíme taky v Pze (a to na jejím okraji, takže skoro na vsi, ale u jednoho z hlavních tahů z Prahy ven), tak se taky moc těším na ves totální (teď jsme na vsi tak napůl :-) ) Na ten klid, žádný prach od silnice, na svou garáž, kousek svého trávníku,… ;-)
Tak ať se vám s rodinkou bydlí dobře, jste spokojení, šťastní a máte se rádi! ;-)

JovankaJovanka
10.7.2010 v 11:03:35

Zuzu, naprosto chápu! Ať se Vám v novém bydlí mnohem lépe a na tom dětském hřišti ať přibude od Vás více dětiček :-)))

Anonym
10.7.2010 v 9:43:33

Naprosto chápu – taky žiju v Praze, i když “naštěstí“ ve trochu klidnější části města, přesto do samého centra zavítám, vím, o čem mluvíš:-( Naposledy mi stačila pouze jedna návštěva na zubní pohotovosti, auto jsem nechala u Perlovky a šla ten kousek pěšky, asi po jedenácté večer – fakt bezva chuťovka:-(

Zuzu, po pravdě ti závidím. Mým několikaletým snem je odstěhovat se z Prahy, někam na venkov, třeba do malého domečku, co já vím.
Mám naprosto stejný strach o své dítě – i tady u “nás“ potkávám “podivné lidi“, večer na dětském hřišti jsou slyšet široko daleko, například zrekonstruovali nám tu podchod, jenže tam stejně nikdo nechodí, páchne to tam po výkalech a nevím, na “koho“ tam narazím“:-( No a navíc tu máme kousek ten bezva tunel Blanka, tak teď už jen můžu čekat, kdy se propadne silnice nebo náš barák:-(

Zuzu, přeju ti krásný nový začátek nového života, šťastné bydlení a holčičce jen samé příjemné zážitky.
Ivča a Domča

marika81
9.7.2010 v 22:45:13

Tak takhle bych bydlet teda nechtěla, projížděla mnou zimnice, jak jsem to četla……jsem vděčná za předměstí našeho města:))))

Jinak přeji klidné bydlení v novém bytečku:))))

PadméPadmé
9.7.2010 v 22:12:19

Myslím, že rozumím a zároveň chápu… Bydlet uprostřed hlučícího města je dle mého názoru neštěstí (samozřejmě to je věc názoru a vkusu).
Nicméně – to, co je zde popisováno, je NAD únosnou míru. A stejně jako Zuzu bych v tomhle prostředí nechtěla vychovávat své dítě.

Tuším, že Vám (celé rodině) bude lépe mimo hlavní město.

Přeji krásné nové bydlení, spokojenost a hlavně – klid.:-)

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist