Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » konflikt s Exkonflikt s Ex
LenkaZ
4.7.2010 v 11:40:01

Ahoj! Už jsem tu psala o tom jak syn brečel když byl u otce.
Po soudu jsme naběhli na nějaký řád na náštěvy. Ex po soudu asi tak 10 min zrušil první schůzku. Další týden byl malej nemocnej. Měl zánět v oušku. Ex řekl,že za malím přijde a nakonec nic. další týden si pro něj přijel. Nebyl žádný důvod proč by nemel přijít. když si pro něj přijel bavili jsme se uplně normálně a zeptala jsem se proč jeho přítelkyně řekla,že by byla ráda kdyby se o syna nezajímal vůbec. Prý má prostě jiné názory na tuto situaci. A proč také vyčítá že klukovi koupil hračky za 400,- Na to už mi odpověd‘ nepřišla. Také prohlásil,že když má volno tak mu nevyhovuje že by měl mít syna. Pak ze synem odjel.
Přijeli jak bylo dohodnuto. Syn byl hodně přehřátý,ale jinak vpohodě. Pak měl njaké hračky v autě co měl u ex a chtěl si je vzít. Protože jich doma má hodně a u ex žádné tak jsem řekla že si je u něj nechá a až tam zas za ním pojede tak si snimi bude hrát. aby ho neomrzeli a zas tam nestáli. Každý by jsme to udělali jinak. Ale měla jsem a to tento názor. Syn začal brečet že mu to mam vrátit. A ex na mě začal před synem a přítelem řvát,že pak nemma říkat že zas brečel. Ale to je drobet jiná věc, že brečel. doma také když mu něco nedovolim tak brečí. a to je normální,ale to že brečí po jeho náštěvě to moc normální není. Když jsem mu řekla proč to říká a ani si to nenechal vysvětlit. pokračoval dál. Nejdřív mi vyčítají že mu musí kupovat hračky a pak mu tedy kupuje autíčka kterých má nejméně 100 kousků.
Posleze nasednul do auta a odjel,když projížděl parkovištěm málem nějakému panovi urval dveře u auta a pak přibrzdila a řekla že toho budu litovat. tak jsem mu jen řekla což jsem evidentně neměla,že mi podrívá autoritu u kluka a hraje si najednou na tátu. vyskočil s auta a chtěl mi jednu natáhnout,ale byl tam přítel tak že dřív než to udělal skočil mezi nás a začali se poštuchovat. Nakonec nasedl ex do auta a řekl že toho budu litovat. Ale já jsem nic neudělala. Jen jsem nechtěla aby mi podríval autoritu. Já ho vychovávám a nebude mít vše co si vyřve a vyvsteká.
Každý to vydíme z jiné stránky a já z role matky a on tak.
Nevím jak tohle dopadne,ale je to čím dál tim horší. žádná domluva. když mu řeknu jak by to měl udělat. udělá to po svém a pak Se Kluk doma vsteká víc,protože tam to má dovolené a je jim jedno co kluk děla nebo jestli je to dobré nebo ne.
Jak mam dál pokračovat??!!?!

Stránky: [1]
PadméPadmé
4.7.2010 v 22:37:46

No, není toho málo, čím jsi musela projít. Asi to bude chtít z tvé strany hodně trpělivosti a bude to vyžadovat hodně pevné nervy, abyste časem docílili alespoň nějakého příměří – už kvůli malému…
Je moc dobře, že máš oporu ve své rodině a v příteli, to je k nezaplacení.
Holka, drž se.

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

LenkaZ
4.7.2010 v 21:06:42

Ano už jsme to zkoušli si popovídat. jenže on vidí je tu svou pravdu a to jaký je chudák. To,že jeho přítelkyně má názor to má každý,ale názor a vyčítání je rozdíl.
už jen to že po tom co jsem mu řekla jak to je a že se mě snažil napadnout před mím synem a lidma. je mi to líto,protože když vám někdo řekl že se změnil a pořád vyjíždí a dochází to až k tomuhle. Tak mi to připadá že se to vše vrací do starých kolejí. Nejdřív byl agresivní pak začal slyšet hlasy a nakonec skončil na psychyatrii. I ja jsem udělala tolik hloupostí,ale držela jsem při něm.Tahala jsem ho s problémů.Platila jsem za něj dluhy. A ted mi jeho přítelkyně a jeho matka píše jaký jsem cvok.
Co bylo to bylo. Ale ted je tu kluk a on se nedokaže postarat o sebe natož o nej. Ale pořád měl tu šanci to změnit a normálně komunikovat. Nejde to a obávám se že to nikdy nepůjde. jeho matka ani nikdo z jeho rodiny nepřizná že je někdy napadl a byl agresivní. No co naděláme . Každý máme nějaký osud. Jsem ráda,že mam oporu v rodině a příteli a Jakoubka.

PadméPadmé
4.7.2010 v 20:03:59

Lenko, zkoušeli jste si promluvit spolu sami, v klidu a o samotě na nějakém neutrálním místě?
To jsou nejvhodnější podmínky pro vyjednávání – bez narušování další osobu (tvůj přítel, jeho přítelkyně, vaše dítě) a někde mimo domov mezi cizími lidmi (kvůli udržení dekóra).

Proč bys byla vždycky ta nejhorší Ty? To je hloupost. Každý může někdy udělat chybu, mám na mysli, že někdy se nepovede něco Tobě a někdy šlápne vedle tvůj bývalý.

Udělejte (oba dva) za tím, co bylo, čáru a začněte znova a lépe.

To, jestli má přítelkyni a ona bude vyjadřovat své názory, neovlivníš, tak se tím zbytečně netrap.

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

LenkaZ
4.7.2010 v 19:28:10

Patmé děkuji. O to aby jsme si nějakým způsobem promluvili v klidu už zkouším přes 2,5 roku. Dopadá to vždy tak,že jsem ta nejhorší já.
Ted když řekl,že mu nevyhovuje že když má volný víkend nebo má volno že by měl být s klukem. Což nechápu.protože tvrdil jak moc ho chce a najednou mu to vadí.
jak s toho ven aby se do toho nepletla jeho přítelkyně a zajímal se bud pořádně a nebo vůbec aby kluka neblbnul.
vím že jsou holky na tom stejně a někdy i hůře. nevim kdyby tam nebyl můj přítel tak by mi asi jedna už přiletěla. byl už agresivní dřív jak na mne tak na svoje rodiče. Necham to na čase a uvidím jak to bude. Díky

PadméPadmé
4.7.2010 v 14:24:38

Ahoj Lenko, tyto konflikty jsou bohužel všude, nejen u rozvedených nebo rozejitých párů, na výchovu dítěte bývá jiný názor matky a jiný názor otce. Pravdou je, že se to obvykle vyhrotí a narůstá tam, kde se pár rozejde… bohužel nejsi jediná, kdo tohle musí řešit… holky to tu řešily mockrát… je to smutné…

Jde o to se domluvit a respektovat jeden druhého a to si musíte vyřešit vy dva mezi sebou (bez přítomnosti dítěte).
A neposlední řadě v tom hraje roli čas, čím déle jsou ti dva od sebe, vzrůstá schopnost porozumění (ale to je taky individuální a nedá se to plošně říct, neplatí to u každého).

Při jednání s ex je zapotřebí se obrnit, mít pevné nervy, být trpělivá, zapudit negativní emoce a konstruktivně hledat řešení a tím dospět k dohodě.

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist