Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » návrh otce na změnu opatrovnictvínávrh otce na změnu opatrovnictví
Anonym
3.7.2010 v 22:48:03

Dobrý den, prosil bych o radu v případě mého syna(D) 2,5let, který bydlí s matkou(S), která ho samozřejmě miluje a nechtěla by o něj přijít a ja s ní mám doufám dobré vztahy, nikdy nebyl problém si kluka vzít na prázdniny atd.o to bych nerad přišel. matka(S) nepracuje, v 10/2010 jí skončí mateřská. Do práce jí těžko někde vezmou. Nejsme vzití a na alimentech jsme se dohodli a syn (D)má příjmení po mě. Chtěl bych se zeptat, jestli mám nějakou šanci k jeho opatrovnictví, rád bych mu chtěl pomoci aby z něj vyrostl šikovnej kluk a nebyl z něj kluk ulice. Pozoruji u syna, že zaostává oproti stejně starým dětem. Když ho mám u sebe, tak ho něco naučím a jeho matka(S) to udělá naopak a zase ho to pak musím učit znovu. Tohle se mi nelíbí a chtěl bych ho mít u sebe. Bohužel rodinný příslušníci matky(S) jsou samý kriminálníci a její sestry by akorát vysedávaly po hospodách a pořádně se nestarali o děcka. Vlastní bydlení matka(S)nemá a věčně se stěhují. Peníze platím pravidelně, práci mám stálou, dluhy žádné. Bydlení pronájem v RD. Mám vůbec šanci? nebo smysl stím něco dělat? Protože zkušenosti se soudy mám špatné. Dva roky trvá soud s realitkou a pořád nic. Co proto musím udělat, abych dostal dítě do péče. Zapoměl jsem udat, že matka(S) si našla přítele, ktereho taky opustila žena a musí platit alimenty.

Děkuji Fojtík

Stránky: [1]
PadméPadmé
10.7.2010 v 13:18:42

Já samozřejmě neznám žádné podrobnosti a detaily výchovy matky vašeho dítěte a tudíž vůbec netuším, co se vám nelíbí, s čím nesouhlasíte, nebo co byste vy dělal lépe atd. atd.

Jak jsem zmínila v předchozí reakci – v mém okolí (byli to naši sousedé v bývalém bytě) se stalo následující (uvádím to jako příklad, kde bylo dítě svěřeno do péče otce)- matka nedodržovala základní věci – dítě nebylo řádně oblečené, tzn. v zimě bez čepice, bez rukavic, bez zimní bundy, dítě nechávala bez dohledu samotné doma – přes den i večer, nad míru pila alkohol a zcela nezřízeným způsobem střídala partnery. Takže v tomto případě došlo k tomu, že při soudním jednání dítě svěřili tatínkovi.

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

radka2
10.7.2010 v 10:13:29

po čem chcete pátrat? stará se o syna? neohrožuje jeho výchovu? zabezpečí jeho potřeby? v čem je “závadná“ výchova matky? nejde jen o materiální stránku, ale hlavně tu druhou. to musíte vědět vy, a vy to sdělit soudu.

fojtik.j
10.7.2010 v 0:27:08

Jo jenže jaké závady? Nikde se člověk přesného výkladu nedopátrá?

PadméPadmé
4.7.2010 v 14:33:45

Souhlasím s tím, co napsala Radka, zažádejte o svěření dítěte do péče. Pokud jste přesvědčen o tom, že se o své dítě dokážete postarat lépe a cítíte to tak, udělejte to.
A smysl to samozřejmě má, jedná se o budoucnost a celý život vašeho dítěte.
Znám ve svém okolí dva takové případy – kdy bylo dítě svěřeno tatínkovi.

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

Anonym
4.7.2010 v 10:23:47

Tvrdí že ho miluje, ale nejsem otom přesvědčený. Za těch 6 let ji znám dobře. Mě se prostě nelíbí, když se snažím malýho něco naučit a naučím a pak ho v meděli večer vrátím a matka nato sere. Takže jsem se stím babral zbytečne. Matka(S) se odstěhovala pryč s novým přítelem, kterej taky platí na svoje děcko.

radka2
4.7.2010 v 8:39:03

můžete zažádat o svěření do péče. záleží na tom, co je na péči matky závadného, co je pro dítě lepší, a podle věku dítěte se může přihlédnout i k jeho názoru a přání.

Pavca31Pavca31
4.7.2010 v 8:13:44

Ja to nejak nechapu na zacatku pises,ze dite matka velice miluje a ty s ni mas dobre vztahy.A pak tohle.
Ja ti tedy neporadim ja zkusenosti nemam.

Ale jeste me zarazilo,proc dodavas,ze matka zije s pritelem,ktery taky platí alimenty.Chlapi,kteří plati alimenty uz pak nemuzou mit normalni vztah?

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist