Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Nekoukej se na měNekoukej se na mě
Kukačka
21.6.2010 v 12:53:06

Mám čtyřletou holčičku, asi tak půl roku (možná necelých) má období samotářství – hraje si sama v pokojíčku, povídá si s panenkami (hezky), ale když jdu za ní, ozve se: “Nekoukej se na mě, jdi pryč“, atd. Na druhou stranu má chvíle, kdy se přijde potulit nebo chce, abych si hrála s ní, ale takových chvil je míň než těch druhých. Má o rok staršího bráchu, s tím si hraje, někdy se perou, jako asi každé děti. Tohle samotářství má hlavně, když je brácha ve školce. Ona jde do školky v září, tak to bude asi změna. Někdy mám podezření na ADHD (ADD), ale zatím jsme nenašli ty správné dveře, kde by nám to diagnostikovali. Tak nevím, je to normální, mám s tím něco dělat, nebo počkat, až jak se vyvine ta školka, to bude asi jiné? Máte (měly jste) také něco podobného?

Stránky: [1]
PadméPadmé
21.6.2010 v 17:25:47

Kukačko, hlásím se ještě jednou a teď už jsem řádně přihlášená. Nelam si hlavinku zbytečně, to, co jsi popsala, mi fakt přijde úplně normální – prostě si hraje, je do toho ponořená (což je dobře a je to v pořádku) a nechce být rušena… Nehledej za tím nic jiného.
No a k tomu, že je někdy trochu “mimo“… to já jsem pořáááád, říkám tomu “zasněná“, zní to o něco líp než “mimo“, můj syn to má po mně a taky je občas “zasněný“. Na tom nic není. Neboj se.
Pokud je všechno ostatní v pořádku, tak je zbytečné si s tím lámat hlavu. Třeba bude trochu jiná (povahově), no a co? Nemůžou být všichni stejní, vždyť by to byla nuda. :-)

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

marika81
21.6.2010 v 14:48:44

Souhlasím s Padmé, ADHD je opačný problém, aktivita, nesoustředěnost……. aj.

Malá má toto období taky a je jí 5,5let, prostě si hraje sama někde v koutě, když nakouknu, tak se na mě osočí, jako mamííííííííí, nekoukej se na mě……….takže jdu pryč a nevšímám si jí………… třeba se necítí být ańi sama, nemá nějaké virtuální kamarádky??? Malá jich má plno, od zvířat po děti, vystačí si s něma, běhá sama a volá na druhé, hraje si a povídá druhému………zkus zjistit, jestli někoho takového nemá vymyšleného………jinak se mi to zdá jako normální jev u dětí v určitém věku:))))

suodal
21.6.2010 v 14:40:04

Ahojky Kukačko, zkus přijít mezi nás:o) maminky s dítkama ADHD, třeba podle našich dětí poznáš i kus své Pavlínky a třeba zjistíš, že slyšíš jen trávu růst:o) Tím nechci samo zlehčovat tvoje mateřské pocity ohledně tvé holčičky. Zkušenější holky od “nás“ ti třeba pomůžou na něco najít odpovědi ohledně ADHD:o))))))

Kukačka
21.6.2010 v 13:42:27

Díky všem za reakce, trochu jste mě uklidnily :-) Padmé, špatně jsem se vyjádřila, to podezdření na ADD (spíš než ADHD) mám tak obecně, ne zrovna díky tomuto příkladu. Ale sama nevím, Pavlínka si sama sice vyhraje, na druhou stranu je často jaksi “duchem mimo“, už mi to potvrzovaly i paní učitelky v dětském klubu, kam chodila. Navíc špatně snáší jakoukoliv změnu. Bylo by toho víc, ale samozřejmě, nejsem odborník. Možná to je jen prostě povahou a teď navíc i obdobím.

Anonym
21.6.2010 v 13:35:47

Kukačko, já ti nevím, nejsem si jistá, ale dítě s ADHD je právě naopak ne? Nesoustředí se, neumí si hrát samo a je velmi velmi aktivní (víc než ostatní děti)…
To, co popisuješ, mně osobně připadá úplně normální a v pohodě. Nepřijde mi na tom nic divného.

omlouvám se, nejsem přihlášená, Padmé

halinahalina
21.6.2010 v 13:35:07

Kukačko, naše Hanča měla tohle období asi tak tříletý – od cca čtyř let do asi sedmi, potřebovala být prostě sama. A dneska – je jí 14, by to do ní nikdo neřekl. Je to chechtačka uchechtaná, potřebuje mít kolem sebe plno lidí, aby byla spokojená.

…starosti, ale hlavně fůru radostí.

JovankaJovanka
21.6.2010 v 13:17:51

Kukačko, naše dcerka (nyní pět let) taky někdy nemá ráda, když se na ni koukáme. Např. v autě to úplně nesnáší, když se občas na ně podívám do zpětného zrcátka.
Pokud Tě neznepokojuje nic jiného, tak bych se asi nebála.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist