Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zkušenosti s výrobky a službami » Presso domaPresso doma
bovinkabovinkabovinkabovinka
20.6.2010 v 19:48:32

Chtěla jsem se zeptat, já jsem velký kávomil. 3 roky jsem si vařila presso a teď mi odešel pressovač. No a já nevím, jestli je lepší na mletou kávu nebo na ty bomby jako Dolce Gusto. Mě jde i o zvládnutí přípravy – potřebuju jednoduché ovládání. Ale i o to, abych si nevařila kafe za 50 Kč:-)))

Stránky: [1]
ElizabethElizabeth
23.6.2010 v 12:23:49

Já si myslím, že čím lepší, tím dražší (zrnková káva do pressovače je ukrutně drahá, ale káva je pak výborná).
My máme doma normální (obyčejný), mletou kávu uchovávám v uzavíratelné plechovce, máme zn. Krups, už ho máme 4 roky a funguje bezchybně. Ten cenový rozptyl je od 3 do 9 tis. Kč. Takže záleží, jaké máš možnosti nebo kolik do toho chceš investovat.

Láďa
23.6.2010 v 10:27:29

Pokud hledáš dobrý kávovar, podívej se na Heureku – http://kavovary-cajovary-espressa.heureka.cz/. Dá se tam vybírat podle různých parametrů, je tam řazení dle oblíbenosti a u spousty strojů jsou i recenze. Já si tam vybral DeLonghi asi za 2.600 Kč a jsem spokojený.

http://www.prichystalovi.cz

ZavaZava
21.6.2010 v 9:46:16

Kapslový kávovar potřebuje kapsle na každou ingredienci. Pokud budeš chtít latté, dáš kávovou a mléčnou. Prodávali jsme je 1 za 11,- Kč. Tím,že je káva ve vakuu v kapsli je to skoro jako káva čerstvě pomletá. Jak se to čistí nevím. Každopádně nějaké prostředky budeš muset taky koupit.

Presovač – dala bych přednost kávovaru na zrnkovou kávu (prodávali jsme Juru a Saeco, Jura pravidelně vyhrává testy kávovarů, je ze Švýcarska). Pokud chceš latté, je třeba, aby byl kávovar vybavený tryskou na mléko. Nejlepší je s přímým přisáváním mléka. Dáš hadičku do hrnku s mlékem a on vyrobí horké mléko a pěnu, pak se to přesune pod trysku s kávou a přivaří káva. Jsou i kávovary, které to dělají pod jednou tryskou, ale to už je cenově výš. U zrnkové kávy moc záleží na druhu (arabica, robusta a jejich poměry) a výrobci. Ano, do stroje se kupují tablety na odvápnění a tablety na čištění mastných usazenin. Při výběru je důležitý tlak vody (nejméně 15 barů)

Presovač na mletou kávu – mě to přijde pracné a navíc káva předem pomletá vyčuchne. Leda by sis čerstvě pomlela před přípravou.

Když švagrová chtěla kupovat presovač, spočítali jsme cenový rozdíl mezi tehdy v TV reklamách uváděným tuším Nespresso (kávovar, kapsle) a právě nejlevnějším Jurou, (a nejlepší v dobré cenové relaci káva-Jacobs Carte Noire cca 600/kg) a cena se na kávě vrátila už za rok. Nevím,jaké jsou ceny teď. Dva roky už v oboru nepracuju.

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

LenkaZ
20.6.2010 v 20:44:52

Ahoj! tak já jsem měla ten kavovar na ty kapsle Dolce Gusto. Je to skvělá věc,ale jen tehdy když chceš někoho ohromit nebo máš dost penízku na ty kapsle. mi máme ted normální presovač a dokážu si na něm udělat také dobré laté nebo klasicky překapávané kafe.Ale to je jen můj názor.Třeba někdo už jinou kávičku než je s těc kapslí nechce :o)).

Danniella
20.6.2010 v 20:44:05

Ahoj Bovinko, zdravím tě, dlouho jsem tě tu neviděla.
Asi záleží i na tom, kolik chceš za presovač dát. Sestra mají dražší, mají na zrnkovou kávu. Dá se tam hrnek, uvnitř je voda a zrnka, zvolí se jen tlačítkem druh kávy, jakou chceš. A samo to namele a vyrobí. Musí se to akorát čistit, ty kapsle budou asi jednodušší na odstranění. Nicméně je to vše v jedné nádobce, která se vysype a vymyje, takže taky nic složitého.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist