Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Dneska jsem to pochopilaDneska jsem to pochopila
JovankaJovanka
18.6.2010 v 16:25:11

Byla jsem s dcerkou nakupovat v jednom supermarketu. Mají tam dvě (ano, pouze dvě) místa pro rodiče s dětmi, spoustu míst pro invalidní a pak hooooodně normálních parkovacích míst.
Ta dvě rodičovská místa byla samozřejmě obsazená. Jedno z nich ovšem autem s invalidní značkou (!!!). Nepřeji nikomu nic zlého, ale to je trošku bezohledné. Zatímco jsem nevěřícně koukala na to auto a nakukovala, je-li tam autosedačka pro děti (byl tam už jen bobek), do vedlejšího vozu (taktéž invalidního) začali nakládat nákup tři naprosto zdraví lidé. Tak tohle vydýchat mi už dělalo velký problém. Když jsme se pak vracely s nákupem, bylo tam takových “invalidů“ více. I zavzpomínala jsem na jednoho kamaráda, který má na svého dědečka vyřízenou invalidní “značku“ do auta; dědu nikam nevozí, ale když sám potřebuje, kartičku vytáhne a čerpá výhody.
Takže proto je tolik míst vyhrazených pro postižené, aby ti, kteří takové místo skutečně potřebují, aspoň jedno na parkovišti našli. Když ho obsazují naprosto zdraví lidé….
Chápu, že ne na každém musí být jeho postižení znát, nechci se tímto nikoho dotknout, ale že by to nebylo poznat na nikom, kdo dnes nakupoval ve stejnou dobu jako my? To se mi věřit nechce….

Stránky: [1]
JovankaJovanka
21.6.2010 v 11:44:41

Přijde mi to podobné jako ve vlacích, kde bývají kupé pro rodiče s dětmi… taky tam sedí většinou staří nebo mlaďoši. S mladšími se ale člověk většinou lépe domluví.
Radi, to je právě to, že je to nevymahatelné. Můžeš s těmi lidmi akorát tak mluvit, a když neodpovídají (nebo utíkají), tak za nimi můžeš akorát tak hulákat, že na tom místě stojí asi proto, že neumí ani pořádně zaparkovat a proto si vybírají takové široké místo….

Anonym
20.6.2010 v 20:00:10

místo pro rodiče s dětmi je pouze informativní značka, není vymahatelná, autoritativní. ale i tak si občas vychutnám řidiče s debilním dotazem: ty děti, pro které je tu to vyhrazeno, máte v kufru? a většinou hodně rychle odjedou:-)
radka2, nevím proč zas nepřihlášená.

JarmuschkaJarmuschka
20.6.2010 v 18:23:42

No, já bych uvítala nějaké parkovací místo pro rodiče s dětmi, ale zatím jsem na takové nenarazila. U nás se nedivím – jsme pidi město (ale super hyper tu máme asi až moc), ale ani v Olomouci (ale tam jezdím jen na omezený počet nákupních míst).
Jinak parkovací místo pro invalidy využívám, když jedeme s tchyní – vezu ji občas na nákup, uvítá, když si může sama vybrat.
Kartička se buď vydává na konkrétní auto (tam nevím, jak se to kontroluje) nebo prostě na osobu a v takovém případě je přenosná. Ale pak určitě platí jen s průkazem invalidy a pokud by kontrolovaný průkaz neměl (nebo člen jeho osádky), obávám se, že by kartičku do auta příslušné orgány zabavily a bylo by pak obtížné ji obnovit.
Já sama bych si to teda nelajzla.

…obavy i radosti až do smrti.

LenkaZ
20.6.2010 v 18:04:58

Ahojky Jovanko! no to mě také dost často dostává. I když ono je to jedno jestli je hodně místa pro invalidy a takový důchodce který má značku ZTP a zaparkuje si tam kde by bylo místo pro rodiče s dětmi. Lidi jsou flegmouši když se to týká cizích. kdyby se to týkalo jich tak to budou chudinky,že jim ubližuješ. Je hodně lidí co mají ZTP kartu a jsou zdravější třeba než moje máma která chodí do práce a je ráda že se vůbec hejbe. I někteří v mím okolí mají prý nějaké postižení,ale když je vidim když dělají na zahradě jak se krásně ohýbají. nebo nosí nábytek. Tak jim docela závidim. Ani já to co dokážou oni nemůžu já.
A stěmi místy pro rodiče s dětmi. Před Tescem je vyhrazeno docela dost míst pro rodiče a děti a když obejdeš ty auta tak v z 20 aut je jen asi 5 s dětmi. Když jsem se jednou ozvala tak to bylo. A co je vám do toho. Tak jsem řekla ráda bych zaparkovala a byla bych ráda na místo kde můžou parkovat s dětmi. tak si zaparkujte jinam. Tak jsem se zeptala proč to neudělali oni ,když nemají dítě. Prý mají.,,a kde¨ no samorzdřejme že ne. doma bylo. Lidi jsou pohodlný a bezohledný a zlý. I to když zaparkuješ neomlácené auto a protože nějáká osobě který je jedno že ti způsobí na autě škodu.Ti to auto omlátí a ujede. No koment.

Danniella
18.6.2010 v 17:30:03

Jovanko, v našem okresním městě se to hodně hlídá, takže na místě pro invalidy si jen tak někdo auto nedá. Jsou skoro všechna pořád volná. Je jich tam opravdu hodně. Ale když chce člověk zaparkovat normálně, objíždí dokolečka bloky a číhá, až někdo vyjede, aby tam místo něj zajel. Taky to nechápu, proč je v okruhu pár metrů asi 12 míst pro invalidy, když jich snad nikdy nebyla obsazená ani polovina.

ctiradkactiradka
18.6.2010 v 17:02:47

Jovanko, já se přiznám, že ani nevím, kde je vůbec nějaké místo rpo rodiče s dětmi…
Ale s postiženými máš pravdu. Tedy s těmi, kteří jenom využívají kartičku, a přitom autem jezdí “zdraví“ lidé, rpotože kartičky mají vyřízené na své babičky a dědy, které běžně nevozí. Já bych byla pro, aby tuto kartičku bylo možné používat pouze tehdy, pokud onu osobu vezu, jenže, jak to pohlídat, že…..

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist