Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » Jsem hysterická matka - aspoň podle učitelkyJsem hysterická matka - aspoň podle učitelky
Cvrček
17.6.2010 v 19:19:40

Čusky maminy…už jsem tu hóóódně dlouho nepsala, ale cvrkot tak tak sleduju. Tohle ale musí ven:
Dneska při příchodu do školky jsem zažila šok… Naše Eliška byla na zahradě poslední a jak přicházím na zahradu, vidím ji na klouzačce s nějakou (asi 8-letou – nejspíš dcerou učitelky) holčičkou a učitelka nikde. V tom Eliška dvěma skoky byla z klouzačky dole – taktak, že si nerozbila nos. Otočím se po učitelce a vycházela zrovna ze školky. Tak jsem jí řekla, že si před chvilkou málem Elí natloukla, a jak je možné, že jí nechá na klouzačce a odejde ze zahrady. Ona se na mě obořila, že šla jenom uklidit po mojí dceři, protože byla před chvílí čůrat. Tak jsem jí na to řekla, že by měla být s ní na zahradě a ne jí tam nechat samotnou. Ona na to, že ta klouzačka je tam od toho, aby si děti procvičovaly pohybové schopnosti a že teda rozhodně nebude stát u klouzačky. Já na to, že si myslím, že podle mého názoru nebyla tam, kde být měla. Došly jí argumenty, tak na mě aspoň spustila, že si přijdu poslední a ještě mám řeči, upozornila jsem jí, že není půl (bylo čtvrt na pět a dvě minuty) a že jsem pozdě nepřišla. Ona na to, že neřekla pozdě, ale poslední (no prostě měla vztek, že tam kvůli mě tvrdne). Tak jsem řekla nashledanou a odkráčela jsem středem… Nemá cenu hádat se s blbkou… Jen mě teda utvrdila v tom, že k ní od začátku velkou důvěru nemám a oddechnu si, až bude Elí v jiném oddělení s jinou učitelkou.

UFFF – omlouvám se všem, ale muselo to ven. Jen ještě přemýšlím, jestli o tom nemám informovat paní ředitelku – praxe “samotných dětí na klouzačce“ se mi opravdu nelíbí.

Takhle vypadá ta klouzačka – ona skočila z těch jakoby schůdků dolů (do schůdků to má daleko a je tam jen provaz na přidržení):
http://msvojanova.webnode.cz/o-nas/

Stránky: [1] 2
Anonym
18.6.2010 v 17:51:04

Cvrčku, tak se mi zdá, že ta paní učitelka už má “hodně najeto“. Takže si to neber osobně, prostě už je vyhořelá. Jen je mi líto těch dětí, ty to budou muset snášet. Kukačka

Pavca31Pavca31
18.6.2010 v 17:43:18

S tim negativnim postojem te chapu,ale stojim si za tim,ze ucitelka by nemela nechat venku pobihat ani ne petilete dite bez dozoru,i kdyby potrebovala na wc.

Ono pak pozde bycha honit

Anonym
18.6.2010 v 17:20:26

Elišce bude v srpnu 5 let, ale je to diblík – nejmenší ze třídy. Brala bych, kdyby jí řekla, ať jde z klouzačky a až přijde, tak že tam zas může – ona by jí určitě poslechla, je docela rozumná a nebo jí do úklidu mohla zapojit – stejně tak to dělám já doma.
Já nevím, asi jsme si s tou učitelkou nesedly – já k ní mám výhrady od začátku – nikdy jsem neslyšela, že by Elišku pochválila, vždycky to pro ní bylo dítě s problémem. Nechce jíst maso – problém, nechce pomazánky – problém (nevím, proč to dětem nutit, když to nechtějí – já taky nejím koprovku a nudle s mákem a nikdo mi to nenutí).
Nedávno byl ve školce dětský den a ráno jsem učitelce (to byla jiná učitelka) řekla, že mám odpoledne v práci poradu, a že ve tři hodiny ve školce být nemůžu, abych se akce zúčastnila. Ona mi na to řekla, že je spíš ráda, že je ošklivo a akce bude nejspíš uvnitř a čím míň rodičů, tím líp. Akce byla nakonec venku, já dorazila těsně po jejím konci a od té naší “konfliktní“ učitelky jsem se dozvěděla štěkavým tóném “No, poděkujte paní Novotné, ta vám tady Elišku celou dobu nosila“. To jsem jen nevěřícně kroutila hlavou a nekomentovala to. V duchu jsem si říkala, že je to ona, která by se měla starat o děti, kterým rodiče na akci nepřišli. Podotýkám, že zábavu obstarával klaun, učitelky žádnou atrakci nezajišťovaly a jen se dívaly.
Prostě u téhle učitelky cítím negativní postoj ke mě a k Elišce od samého začátku a možná i proto jsem na ni tak vyjela. U jiné učitelky bych asi tak emotivně nereagovala…
Cvrček

Pavca31Pavca31
18.6.2010 v 15:09:49

Tak ja si myslim ze si v pravu byla.Ja tedy netusim,jak mas starou dceru,ale predpokladam,ze je malinka,kdyz sla po ni uklizet na zachod.
Nechat dite s osmi letou holkou nic neresi,ja to vidim u nas.Mam skoro 12nactiletou a je to jeste dite,ktere neumi predvidat co by se mohlo stat a ja tomu predejit kdyz je s Leonkou.

Ucitelka ma za malou zodpovednost,tudiz by se od tak maleho ditete nemela hnout ani na krok.Ona kdyby to neustalaa tu hlavu si rozbila,tak je problem jakto ze ji nechala bez dozoru.
Chapu,ze to maji ucitelky v materince tezke,ale mysslim ze tohle by se stat nemelo.

Asi tak pred peti sesti lety v Jablonci sli v zime v materince na prochazku a sly pres hraz pres jabloneckou prehradu a sli obe uciteklky vzadu a povidali si a ani si nevsimly ze jim jednoo dite prepadlo skrz zabradlí a spadlo do ledove vody a topilo se.Nastesti tam byl kolemdouci,ktery tam hned skocil a vytahl ji.
A myslim ze tohle by se nemelo stat.
Male dite proste musis mit neustale na ocich a i tak je to nekdy marne,clovek neuhlida vse.

Cvrcku myslim ze si byla v pravu.
Ale souhlasim z Marinou ze jak se zacne rvat tak ta druha strana reaguje stejne,ale v tom navalu emoci bych reagovala stejne a ja vubec ja jsem hysterie sama jak se leknu.

Ájík
18.6.2010 v 14:06:49

Ahoooj Cvrčku , tebe jsem dlouho neviděla :)
Já ti tak nějak rozumím, jelikož zas řeším s naší paní učitelkou jiný problém… no, ne že by byl jeden.
Jednak zásadně neutírá dětem zadečky po kakání, ani nekontroluje, takže Jenda už dvakrát přišel domů s opruzenou prdelkou… a taky mi vadí, že když přijdu ráno do třídy a je tam méně dětí než čtyři, učitelka je vedle v kanceláři a děti jsou ve třídě bez dozoru. Sice si hezky hrají, ale co kdyby…. jenomže tady jsem já ta blbka, která se neumí ozvat. Nebo lépe řečeno, umí, ale nechce – Jenda tam bude chodit ještě dva roky a mám trochu strach, aby si pak na něm nějak nevylévala zlost… no nadávám si, jak jsem blbá já.
Tím ti jen chci říct, že rozumím tvému rozhořčení.
Na druhou stranu trochu rozumím, že odskočit jen na moment možná musela, a tak nějak předpokládala, že ta osmiletá holčička tvou Elinku ohlídá. Průšvih je to, že my vůbec jako maminky netušíme, co se ve školce děje, zda jsou děti hlídané atd. … až se něco stane.
Hlavně že je Eliška vpořádku – a taky máš naději na lepší paní učitelku po prázdninách, to je super :) (My naději nemáme, je tu jednotřídka :( )
Tak se držte a přeji, ať už to do prázdnin zvládnete bez úhony :)

LienLien
18.6.2010 v 8:05:15

Cvrčku, mojí malé je dvacet měsíců, že bych se od ní nehla ani na krok, to rozhodně ne, myslím, že to není v silách ani učitelky, natož když s ní nechá osmileté dítě a odskočí uklidit záchod.

Anonym
18.6.2010 v 7:48:31

Cvrčku,

ono jde asi o to, jakým způsobem jsi začala s učitelkou komunikovat. Pokud na ní hned spustíš, ona odpoví ve stejné tonině a už to jede…

Jinak promiň, ale já si myslím, že kdyby učitelka stála na zahradě a Tvoje dítě si natlouklo, stejně by tomu nezabránila.

A když učitelka nesmí dítě opustit ani na minutu, co když si potřebuje odskočit na WC? To si musí brát dítě s sebou do kabinky? Nevím, občas mám pocit, že rodiče mají na učitelky mnohem větší nároky než sami na sebe. Nebo je tu někdo, kdo se od svého školkového dítěte nehne ani na krok?

Cvrčku, chápu Tě, že jsi byla rozčilená, ale já osobně si myslím, že jsi nebyla v právu.

Marina

MatušenkaMatušenka
17.6.2010 v 22:02:46

Cvrčku dobře si udělala.Vůbec ta učitelka neměla opustit zahradu.A to že si přišla poslední.Vždyť má taky nějakou pracovní dobu.A tu by měla dodržovat.A hlavně má za děti plnou zotpovědnost.
Kluk mi jde od zaří do školky a když vidím jak jdou děti na procházku a obě učitelky jdou ve předu a povídaji si.A v zádu nikdo.Kdyby ti dvě poslední děti zabočili jinám do ulice docela by mě zajímalo co by ty dvě nádhery dělali.
¨Boužel mám špatnou zkušenost s učitelkama ze školky.Když chodil starší syn do školky tak se mi tam málem uškrtil.Právě na skluzavce.Měl mikynu s kapucou a ta kapuca měla šňurky a ta se mu nějak dostala mezi tu skluzavku a to madlo.Musel na té zkuzavce blbnout .Měl krvavej spálenej šrám přes celej krk.A pani UČITELKY Když jsem se ptala co se to stalo tak vlastně nevěděli a jěště mi vynadali že nemá nosit věci se šňůrkama.Jo a když jsem se ptala tak jsem je musela vyrušit z živé diskuze ani nevěděli že jsem přišla.
A ty učitelky jsou tam boužel dodnes.!!!!!

HANINA25
17.6.2010 v 21:59:48

Moje děti byli taky mezi posledníma.Ztoho bych si hlavu nedělala.Dokonce u Hanky mi jednou učitelka řekla,že bych si pro ní mohla chodit dřív.Tak jsem jí s troškou ironie odpověděla,že bohužel autobus mi jede 5 minut po pracovní době a oni končí za hodinu.Byla sem fracek mladý a drzí.
Hodila po mě pohledem,ale byl klid.To že jsem zdrhala přes celý naše velkoměsto poklusem 15minut,aby tam jo nebyla poslední a funěla jak lokomotiva to neviděla:(
Já vím Bami,že máš pravdu,člověk si řekne je tam holčina a za chvilku se vrátím.Mě Martin spadl z kolotoče a stála sem u něho.Je to mžik.Ani nedomejšlet co se může stát…

Cvrček
17.6.2010 v 21:38:04

No, a já nemám tryskáč… Končím na druhý straně města v 15,30, v 15,43 jede autobus, ale díky Dětem země a jejich protestům proti dálnici jsou u nás věčný zácpy a mě trvá cesta někdy opravdu 3/4 hodiny (někdy i autem) a to, že ona pospíchá, přeci není důvod k tomu, aby zanedbala bezpečí jí svěřených dětí. Navíc z té zahrady mohla Elí klíďo odejít kam chtěla nebo ji mohl kdokoli odvézt.
Já, když bych hlídala cizí dítě, bych se zbláznila při představě, že by se mu díky mojí nepozornosti mohlo něco stát…

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist