Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » podle čeho vybrat školupodle čeho vybrat školu
bamiskabamiska
15.6.2010 v 8:34:40

Tak zaprvé všimly jste si sluníčka moje , že je to růžová zprávička:-). No a tak nějak se jdu vypovídat nebo spíš zjistit jak to probíhalo u vás nebo k čemu by jste přihlédly. S naším stěhováním je spojeno i změna školy klukům, starší bude nastupovat do 8třídy a to jsem se dohodli, že si to dojezdí autobudem je to tak 20min…mladšímu školu měníme, ve městě jsou tři dvě tak 5-10min od baráku a třetí je 10 až 15min…no byli jsem rozhodnutí pro tu nejnovější,krásně zařízenou, ale včera mi shodou okolností dvě ženský říkaly že tam by ho dali až jako poslední šanci….první kdo mi to rozmluvil byla holička, že si tam zákaznice na školu nadávaj a druhá švagrová, protože je z města tak jsem se jí ptala co a kam kamarádky dávaj, tak říkala že nejlepší je ta co je nejdál, no ono to zas tak daleko není, že na tu novou si dítka daly ale že je po roce přehlašovali….no tak jsem se jukala na stránky škol, je tak těžké z toho posoudit která je lepší…všechny mají podobné projeky, akce, kroužky atd….no dnes jsem volala na tu nejdál školu co mi doporučili a v pátek se tam jdem zeptat ředitel byl milej, třída mají po 20 tak by to nevadilo, půjdem tam i s Míšou at si to okoukne…mluvili jsme i o tom jaký má průměr že s dvouma dvojkama by ten rozdíl neměl být tak velkej, ale že je možnost potom doučování na dotáhnutí…no docela se toho bojím, protože z angliny ač má jedničku nic neumí, vyjmenovaná slova vyjmenuje, ale používat je neumí…no asi budem muset víc zabrat…..tak na mě v pátek myslete, volala jsem do školy řediteli kam chodí že se budem stěhovat, a že Vašík si to dochodí a Míšu dojiždět nenecháme tak co potřebuju kvůli odhlášení, holky kdyby to šlo tak mi po telefonu líbal ruce, několikrát děkoval že tam Vaška necháme dochodit….bylo to tak hezké slyšet protože Vašík je dobrej na sporty, je ve spor.třídě a na závodech boduje kde to jde…tak jsem mu příjemná slova opatila tím že mu to nemůžeme udělat, že je na téhle škole spokojenej, že jsme bojovalai první tři roky na jiné škole a paní uč až to došlo do toho , že kluk do školy nechtěl chodit no a tady, že je moc spokojenej, a nikdy jsem neslyšela že by byl nějakej problém a to že je pro mě jako matku nejlepší vizitka školy :-))

jejda omlouvám se za dlouhé psaní tak jsem tak nějaká plná emocí a potřebovala jsem se vypsat….

Stránky: [1]
halinahalina
15.6.2010 v 22:56:44

Já bych se ještě tak trošku poptala mezilidmi přímo na učitele (učitelky), kteří by připadali přímo jako vyučující. Ono může být sebelepší škola, ale všude se vyskytne někdo, kdo není až tak super. A myslím, že u těch malých fakt záleží i na tom jednom kantorovi. Držím malíčky, ať vyberete dobře.

…starosti, ale hlavně fůru radostí.

JovankaJovanka
15.6.2010 v 13:16:03

Bami, taky bych dala na intuici – svou i děťátka :-)
Trochu bych se i poptala, ale to bych nebrala až tak moc vážně, protože lidé mohou mít i nějaké osobní problémy a chyby a ne každý je ochoten je přiznat – a pak raději pomluví ostatní, třeba i školu.
Objektivní info bývají zprávy ze školních inspekcí.
Tak ať Vám to všechno vyjde! :-)

zuzina
15.6.2010 v 10:08:30

Ahoj Bamisko:-)
rozhodování určitě není jednoduché,zvláště když máš z čeho vybírat.Asi bych si obešla všechny školy a dala na intuici.Je fakt,že na stránkách ,se školy prezentují co nejlépe a zas tak moc to nevypovídá o tom jak to chodí ve skutečnosti.Pak bych se přiklonila k tomu,jestli je tam kroužek, který baví Míšu a taky jestli tam nechodí nějaká spřízněná dušiška z rodiny,dávný kamarád ať si nepřipadá jak ztracená ovečka.Určitě je to i pro ty děti zkouška a bude se střídat směs pocitů od nejistoty,strachu až po těšení se na změnu.Tak držím palečky ať vyberete tu správnou a Míšovi se tam moc líbí.
A k tomu dojíždění..já taky do školy dojížděla MHD a i u nás když jedu po noční nastupují i celkem prťata,ale tím,že jich jezdí banda to zvládají.Takže v osmičce to nebude zas takový problém,obzvlášť jestli nemusí přestupovat a v dnešní mobilové době máš tu kontrolu o dost snažší.

…láska na celý život :-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist