Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Čůrání venku u holčičekČůrání venku u holčiček
Anonym
8.6.2010 v 21:38:06

Dobrý den, mám takový dotázek, jak dáváte venku své holčičky čůrat? myslím tím cca 4 leté. Já pořád naší Klárku zvedám jako když jí byly 2 roky zvednu nožky a držím jí, když jsme to zkoušely v podřepu, tak vždy si něco počůrala. jak jste na tom vy? Katka

Stránky: [1] 2
Anonym
19.1.2013 v 13:57:44

Ivo určitě je to lepší předkožku při čurání stáhnout.Já to mám u mmalého v pohodě,má obřízku,předkožka je fuč a není co stahovat.

Anonym
31.12.2010 v 16:16:00

U holčiček to nebude problém naučit je správně čurat v podřepu.Mám 2 chlapečky ( 2 a 4 roky)a pokud jim při čurání při čurání pindíky aspoň nepřidržím odnesou to často kalkoty.Navíc je asi lepší předkožku stáhnout a je to zase
snažší.Jaké s tím máte zkušenosti?Iva

Anonym
26.12.2010 v 11:57:15

Mě to učila mamka také asi ve 3 letech .Pochopitelně jsem také pomočila trošku kalhoty , ale mamka mi to názorně předvedla sama takže už příště nebyl problém.Akorát při utírání jsem trošku balancovala

Marta

PeťkaPeťka
10.6.2010 v 17:38:31

Pěkná diskuze. :-)

Jak si tady tak čtu reakce, hned se mi vybavují autobusové zájezdy. Ženy vpravo, muži vlevo. To byl pro mě horor. Jak se na pět čtverečních metrů mělo naskládat 20 bab a pokud možno, co nejrychleji vykonat potřebu a zase zpět do busu.
Dneska se už zastavuje u benzínek, ale dřív to bylo vážně za trest.

PetraPetra
10.6.2010 v 12:59:05

Tak Majda vloni v létě chodila čůrat sama bez nehod (to měla 3). Přes zimu, kterou skoro celou trávila v kombinéze (tudíž čůrání pokud možno doma a když už nebylo zbytí, tak rozhdně ne sama), to zase zapomněla. Jak se oteplilo, tak jsme to zkusili párkrát s menší asistencí a teď už zase chodí čůrat sama a jde to bez problémů. Nejdůležitější bylo naučit ji, jak si má ty gatě držet – stáhnout jen ke kolenům (jak už psala mamča přede mnou) a pak rukama přidžet a trošku nadzvednout “sed“ kalhot a kalhotek :-)) no a pak jsme si taky vysvětlovaly, že se čůrá líp z kopečka než naopak :-)))

Kluci to mají fakt mnohem jednodušší, ale jak kdosi kdesi poznamenal, my máme zase výhodu v tom, že se můžeme kdykoli rozmyslet, jestli z toho čůrání nebude i “větší akce“:-))))))

…neustrnout ;-)

Anonym
10.6.2010 v 12:44:33

ahoj mamči,
naše Juli má 3,5 roku, zkoušeli jsme už minulé léto,ale to šlo často s menší nehodou. Letos hned od jara,jak slezl sníh,tak si chodí sama a úplně v pohodě. Jen někdy si maximálně “pocáká“ boty,když čůrá na asfaltu:-) Hlavní problém jsem objevila v tom,že některé maminky (i tatínci) holčičkám radili svléknout oblečení až dolů ke kotníkům- ale to si to pak jasně musí počůrat. Já vždy říkala jen ke kolenům, níž už ne, dřepnout a chytnout ručkama oblečeníčko. Dcerka to zvládá dobře a opravdu jsem ráda,že jí už nemusím zvedat (má už 17 kg) TAk hodně zdaru!

Anonym
9.6.2010 v 8:50:11

všem děkuji za názory a rady a i za ty podrobné,no super,nejsme v tom samy:)Děkuji
Katka

JarmuschkaJarmuschka
9.6.2010 v 8:34:25

Malilinko odbočím – než jsme měli děti, jezdili jsme s manžou dost často na “vandry“, v létě na týden i déle.
Bágl na záda, přes den jsme došli, kam jsme došli, kde se nám líbilo, rozbili jsme stan, přespali a zase dál.
A já vždycky tak manžovi “záviděla“, že když se mu chce, přitočí se ke stromu, a hotovo.
Já musela podstoupit úplně manévry – s batožinou, některými svršky (nemluvě o tom, že člověk, pardon – žena musí najít i vhodný koutek…)

…obavy i radosti až do smrti.

Horempádem
9.6.2010 v 8:26:45

Ahojky,
krásná debata:-)))

Tak moje dcerka (necelé 4 roky) se tohle učila už minulé léto. Jenže jak je ještě malá, tak třeba chodí povenku v sukýnce a tak, když potřebovala čůrat, tak jsem jí naučila, že si má sundat gaťky, pořádně dát nožičky od sebe a bylo :-) Pak se zase oblékla a nebo prostě chodila v sukýnce po zahradě na ostro :-))) a nebyl problém.
Umění vyčůrat se, když má na sobě oblečení, to nás teprve čeká, tož zatím tak :-) Tudíž v oblečení jí zatím stále držím , aby nebyla nehoda.

berulinka1
9.6.2010 v 8:10:21

Nuninko to mají..jak říkali vždycky moji klucí(když jim bylo 3-5 let) : kalhoty dolu,pindíka nahoru a čůráme“..:)

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist