Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Vztahy + ženské otázky ;-) » Alimenty 1500,- TO stačí??!!!!Alimenty 1500,- TO stačí??!!!!
LenkaZ
7.6.2010 v 12:01:55

Docela by mě zajímal váš názor.
Když vám někdo řekne,že alimenty neboli výživné je od slova vyživovat. A že dítě kterému je 29 měsíců. Nemá takové vyživovací nároky. Na co jako má dítě nárok. Chodit nahé,nemít žádné hračky a nemít žídné zájmy(plavaní a tak dále). Já i když nyní žiji s přítelem. Tak Povinost mého přítele je živit jak mě a mé dítě,ale jnak nemá nárok na nic jiného právo. Ani já vlasně nemůžu za ty peníze co máma si nic pořídit na sebe,protože všechny peníze co mám a co si vydělám dám jen do bydlení,jídla a potřeb dítěte. Léky pojištění,spoření,hračky …..
Asi jsem příliš náročná a chtěla bych toho moc. Nevím ,ale proč si chlapy říkají tatínkové. chtějí stejná prava,ale plati na půl to už se jim nechce. Hlavně aby měli stejná práva.

Stránky: [1] 2 3 4 5
berulinka1
9.6.2010 v 19:45:46

Lenko,narozdíl od tebe čtu všechno,ale ty ne..já se tě neptala na příjmy ex a přítele,mě to nesměruj.

LenkaZ
9.6.2010 v 18:37:50

bedulinko až budeš mít čas tak si přečti všechny příspěvky. Obvinovaní tam je.jak říkám každý máme jiný názor.A za vaše názory vám děkuji.jinak můj ex bydlí u rodičů nic neplatí jen své dluhy. bere 12000,- můj přítel bere stejné peníze dělají ve stejné firmě.

LussyLussy
9.6.2010 v 17:49:52

Pod poslední 2 odstavce Zavy se podepisuju.

Můj strejda má 3 kluky, když od sebes partnerkou odcházeli, tak jim bylo 10, 12 a 14 let. Celkové výživné bylo určeno na 2 700,-, protože měl malý příjem. Aby “potrestal“ bývalou partnerku, tak alimenty platí stylem jednou za rok stovka. Dneska už dluží přes 150 000,-, dostal za neplacení i podmínku, ale to je všechno. Prodal byt a bydlí v podnájmu, auto převedl na kamaráda, dělá na černo, takže exekuce fakt nehrozí. Ale o kluky má zájem, běda jak k němu na víkend nechtějí…

Takovéhle “otce“ bych s chutí poslala někam, ale jak píše Zava, s tím se těžko něco udělá, musí si člověk zařídít život tak, aby prostě vyšel.

Tahle přítelkyně zůstala s 3 klukama sama, nakonec si našla přítele, s kterým má dneska dvojčata. On je úspěšný podnikatel, ale prakticky všechny peníze jsou do provozu domácnosti 7 lidí… Dvojčata hrají hokej, starší kluci volejbal a basket, lyžují, jezdí na kole. A jeho obdivuju, že bez keců se stará (dobře) i o ty vyženěné.

ZavaZava
9.6.2010 v 13:22:07

Od chvíle, kdy moje dcera začala dospělácký život, trnu. Teď je to strach ze selhání ochrany proti početí. Má partnera, který na rovinu řekl, že děti nechce. Zatím. Pokud provozuju sex, musím počítat s tím, že se zadařit může, ne? Měli by si tedy partneři před sexem ujasnit, co by dělali kdyby… upřímně, pokud by partner trval na přerušení, vycouvala bych okamžitě. Partner mé dcery se nevyjádřil, dcera s ním zůstala. MUSÍ tedy počítat s tím, že on dítě nechce, na přerušení trvat možná bude a pokud se dcera rozhodne dítko povít, bude to jen a jen její starost. Skoro bych řekla, že tohle je podobné Lence. Dítě chtěla ona, a to i přes to, že partner nesouhlasil. Navíc pochybuju, že v době početí dítěte Lenka povahu otce dítěte neznala.

Jiná záležitost je, když oba dítě chtějí, mají vůli ho spolu vychovávat ve společné domácnosti. Někdy to nevyjde. A pak se dost často rodič, který dítě nedostane do péče, soudí o každou korunu. Vždyť je to pořád jeho dítě, mělo by i jemu jít hlavně o blaho dítěte. Tyhle tatínky (většinou, ale občas i matky) odsuzuju, stejně jako Lenka. Snaží se snížit alimenty na co nejmenší míru, pracují tak, aby příjmy nemuseli přiznávat. Nebo nepracují vůbec a tudíž nemají z čeho platit. Přece se sami rozhodli to dítě mít, věděli, že budou muset na jeho výživu shánět peníze, tudíž pracovat a omezit svoje zájmy.

Samozřejmě nepomůže jen naříkat a žádat, je třeba s tím něco udělat. Pokud mám takové nároky, na které moje příjmy nestačí, musím hlavně já přispět. Nebo ty nároky snížit. Týká se to i koníčků mých dětí. Určitě jim hraní na písku s ostatními dětmi neublíží.

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

Anonym
9.6.2010 v 12:55:21

Ja mam 3 deti s ex a plati mi na ne 5400 a ted zazadal o snizeni ze ceka dalsi dite.ja mam z toho 1 dite mentalne postizene a mam se svym pritelem jeste 1.muj pritel prisel o praci a mame dluhy ale vzdycky to nejak udelame aby deti mely.a mam vyhodu ze deti po sobe dedi obleceni.tak i na tom neco usetrim.ale pokud budu pocitat bez dojizdeni do skol a tak tak to dite pomalu ty 3000 stoji to mate tu 100 denne.ale budme radi za to co mame.jsou horsi veci jak maly prijem./treba nemocne deti a vim o cem mluvim/tak zatim packo

Anonym
9.6.2010 v 12:35:53

no mužu podotknout na tohle tema jen tohle , 1500kč na ditě je malo aby otec ditěte platil měsičně. muj exmanž, si neplni vyživovaci povinost, a zaplati jen jednou ročně a to synum je skoro 17 a 15let.,.až mu hrozi kriminal tak něco pošle,pokud neni zaměstnan nebo děla na černo nikdo to nevypatra.a to ma ustan. vyživne jen 950kč-750kč.na vyživu. exekutor take nic nevimužehold z z chlapama je křiž pokud nechce tak jak v mem připadě tak nejen nezaplati, ani nepřispěje ani se nedomluvi.požadala jsem o zvyš, vyživneho. a tak snad spravedlivost bude. —zuza—

lékárna
9.6.2010 v 12:16:50

Souhlasím s tím, že jiné alimenty bude platit někdo ,kdo má 10.000Kč ,-hrubého a jiné alimenty, ten ,kdo vydělá 100.000Kč,-.Ale jinak by měli chlapi platit co nejvíce,když mají jednou dítě nevím proč se má starat pouze matka.Jsou rodiče,kteří jsou schopni se domluvit na střídavé péči,ale někde to není možné.A jestli je žena sama a nebo má přítele či znovu provdaná ,tak ten “nový“ otec není povinnen “dotovat“ dítě cizího muže.Normální chlapi stejně nikdy nezaplatí polovinu měsíčních nákladů na dítě.Možná nějací zpěváci a nebo sportovci či manageři,ale tam se pohybujeme v jiných “platech“.

Anonym
9.6.2010 v 12:01:39

Alimenty 1500,- nestačí!!!Jestliže si někdo pořídí dítě musí počítat s tím ,že je to velká investice.
Když se rodiče rozvedou měl by otec dítěte přispívat co nejvíce dle svých možností.Moje dcera dostává na syna 1300,-Kč a to nyní ukončil stření školu.Což na dnešní dobu není nic moc.Doporučila jsem jí at žádají o zvýšení, protože vnuk jde na VŠ.Náklady na VŠ se dnes pohybují kolem 10.000,-Kč měsíčně.I když nějakou stovku otci dítěte soud přidá pořád to nepokryje polovinu nákladů mého vnuka.Otec mého vnuka nemá velký příjem ,ale nemá ani novou rodinu.Nesouhlasím s tím, že když někdo žije s přítelem ,že tím pádem přítel musí vyživovat i dítě ,které není jeho.Jen at tatínkové platí.Otec mého vnuka ,nikdy nejevil po rozvodu o něj zájem zájem,takže vnuk nedostal nikdy žádný dárek.Moje dcera je nyní na mateřské dovolené a jelikož má vyšší příjem než její současný partner,půjde do práce a on na rodičovskou dovolenou.Z mého pohledu je to trdlo co si vybírá nesprávné otce pro své děti a to je vysokoškolsky vzdělaná.

zuzina
9.6.2010 v 11:56:21

Lenko sice jsi nenapsala kolik by jsi považovala za adekvátní částku,ale taky chybí údaj jaký příjem přítel má.Tedy ex přítel-otec dítěte.Ono totiž taky něco jiného je,pokud bere minimální mzdu a něco jiného když si vydělá třeba 30000 měsíčně.A toto bere v potaz snad i soudce.Ne to jakou životní úroveň chce matka dítěti nastavit.To je prostě život…

…láska na celý život :-)

bamiskabamiska
9.6.2010 v 11:51:39

ach jo tahle diskuze tada nabrala obrátky a né v moc hezký směr..Lenko je škoda, že to je takovej boj v téhle diskuzi, to víš tnula jsi na tenkou strunu protože některé to tu měly opravdu těžké, my bráníme své názory tak jako bráníš ty ty své, zkousni to a zjistíš že tyhle stránky jsou super a ženské se tu podporují jak jen to jde…já to stále vidím tak že ti chceme ukázat že může být i hůř, některé píší od srdíčka a nezní to uším moc příjemně,také to byl ze začátku pro mě šok, ale když to zkousneš přečteš znovu tak musíš dát i za pravdu, ona je to dizkuze a to prostě nemůžeme všichni kejvnout….nikdo ti nevyčítá, že jsi si dítko nechala to je jen a jen dobře, s některými ex se domluvit dá, s některými né na tom nic nezměníš, to že každá by jsme chtěli víc peněz na dítka no kdo né, ale jsou tu i takové kdterým neplatí nic, ano je to složité a žádná jsem si nepředstaovaly jak moc když s dítětem zůstaneme samotné a nejhorší je to po té finanční stránce…ale máš jak píšeš krásného chlapečka, přítela co vás má rád a podle popisu se nemáš špatně…..bud ráda že posílá aspon takovou částku co posálá a až ti dítko nastoupí do školy atd pak bych možná uvažovala podle příjmů jeho atd o zvýšení alimentů soudně, je možné že do té doby se i situace mezi váma zklidní a bude s ním domluva….jsem 5let po rozvodu a domluvit se už zvládnem, ale na penězích jsem zatím nic neřeěšila protože dává pravidelně a myslím že i )měrně k platu, na druhou stranu je opravdu dát dítěti mín a bude skromné než mít všechno …to také zjistíš, nemyslím to zle…

Stránky: [1] 2 3 4 5Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist