Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zkušenosti s výrobky a službami » Itálie po vlastní ose - vaše tipyItálie po vlastní ose - vaše tipy
ZavaZava
4.6.2010 v 9:31:57

Mám letos o prázdninách v plánu shlédnout s rodinkou krásy Itálie. Chceme jet autem, cestou k moři navštívit zajímavosti kulturní i přírodní. Prosím o vaše tipy na to, co si nenechat ujít a třeba v průvodcích není, na pěkné a levné kempy, jiné ubytování či spaní v přírodě pod širákem, tipy na hezké pláže bez davů lidí, vstupy do památek, muzeí, parkování, silnice, jak se nejlépe domluvit, kde nejlépe a co nakoupit, prostě vaše zkušenosti.

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

Stránky: [1]
ZavaZava
14.6.2010 v 11:03:42

Holky, děkuju za rady. Nemáte ještě třeba typy na parkování, nákupy, vstupné a tak?
Kolik času vyčlenit na Řím s Vatikánem, co je tam k vidění a co můžem vynechat? Já vím, na netu je toho spousta, ale není nad osobní doporučení. Zrovna Neapol jsem chtěla navštívit.

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

Anonym
8.6.2010 v 13:14:29

Ahojky, přispěju se svou troškou do mlýna, i když jsem nikdy necestovala po svých, ale s cestovkami, do privátů a APT. Takže s ubytováním neporadím.
Ale – co vidět:
Lago di Garda, jak říkaly holky, prý je nádherné. Nevím, nikdy jsem nebyla. Bývalý tam jel s partou na kola a moc se jim líbilo.
Řím a Vatikán jednoznačně. Ve Vatikánu pozor na oblečení – nepustí vás v kraťasech/sukních nad kolena, s výstřihy, v průhledných tunikách, tílečkách, apod. Jsou tam obrovské fronty na vstupné. Ale stojí za to vidět. (Nám se podařilo vmísit se do skupinky neslyšících ;-)
Florencie nádherné město, všude bílý, růžový a zelený mramor. Neskutečné, dodnes vzpomínám. Určitě ji nevynechejte.
Neapol – prý vidět Neapol a zemřít. Haha, klidně vynechejte. Všude špína, smrad, nevím proč je tak opěvovaný…
Benátky zatím jsem nebyla, ale chystám se vidět. Snad se mi to ještě podaří, než je voda zaplaví a všechny domy nezvládnou svůj boj s vlhkostí, apod…
San Marino další úžasný státeček ve státě :-) Pokud váš taťka je milovníkem Formule 1, může mít okruh na dosah a jinak je tam nádherná příroda, asi 4 zámky/tvrze (?) v řadě za sebou, vysoko na skaliscích,spojené cestičkou a schody, z jedné strany strmá stráň (skály) dolů (místy) a z druhé strany pozvolný do krajiny, nádherný výhled. Cesta je lemovaná i prodejci, ochutnávkou, likérů, suvenýrů, apod. Fakt doporučuju…

Jo, a lidí bude spousta všude, kam přijdeš… Takže podle toho bych moc nezvažovala…

nepřihlášená babofka

MatušenkaMatušenka
8.6.2010 v 12:56:14

Zavo my tam byli jen dva dny a ty jsme stávili procházkou v městečku které tam je.A koupáním.A jenom než ho objědeš tak je půl dne pryč.A Benátky jsou možná krásný,ale moře je špinavé.Fakt to chce až dolu.

ZavaZava
8.6.2010 v 10:08:49

Matušenko moc děkuju. K jezeru la garda se taky chystám, doufám, že dětičky nebudou brblat. Chci tam na výlet do hor. Nemáš typ? Nebo co jste tam dělali vy, co je tam zajímavého? Kousek od tam je Verona, chci moc vidět dům Julie.

Původně jsem taky myslela, že dojedem co nejblíž k moři, do zálivu kolem Benátek, ale pak jsem se dočetla, jak je to tam plné lidí a špinavé, takže popojedem asi až k Římu. Když už tam budem, musíme navštívit i Řím a Vatikán.

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

MatušenkaMatušenka
7.6.2010 v 21:29:16

A ještě tchán jezdil někam až dolu do kempu,ale od cestovky.Ale kam to bylo to nevím.Ale asi by to šlo i bez cestovky.Zkusím ti to zjistit.Manžel když jezdil kamionem tak tam několokrát byl a říká že kam by nejel je zase nevím jak se to píše Bibione.Je to na začátku moře a je tam dost lidí a moře docela špinavé ,ale je to věc názoru.

MatušenkaMatušenka
7.6.2010 v 21:23:52

Ahoj v Itálii jsem byla jen na okraji nevím jak se to přesně píše ,ale jedná se o jezero La Garde.Je to tam moc hezké.Ale prý je to tam hodně drahé.My tam byli jen dva dny a spali v autě.A těch jezer je tam víc u sebe.Jestli najdu fotky tak je sem dám.

berulinka1
7.6.2010 v 21:20:14

Zavo,já se hlásím do 3 možnosti-nebyla jsem tam,takže bohužel neporadím:(..ale jinak přeju,aby se někdo ozval a dal dobrý typy a vy si to tam užili:)

ZavaZava
7.6.2010 v 21:15:56

no toto? nikdo nic?
jsou tři možnosti:
- buďto se vám v tomhle deštivém předletním období na dovču myslet nechce
- nemáte čas
- anebo že by v itálii nikdo nebyl?

Já se tam bez vašich rad ztratím!

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist