Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » bolestivé kojeníbolestivé kojení
frantic
1.6.2010 v 22:34:27

Ahojte maminky,
mám problémy s kojením a sama už nevím,jak si poradit,aby krmení našeho prcka bylo i pro mě příjemné.Už v porodnici jsem měla bradavky tak bolavé,že se mi ani nespouštělo mlíčko a začala jsem kojit s kloboučkem.Mám i velmi malé bradavky,tak myslím,že malého málo stimulují,když je má v pusince,tak mám klobouček dodnes.Ale bradavky mám stále hrozně bolavé,kojení mě bolí a to jsou už tri měsíce od porodu.Na chvíli se to zlepšilo a najednou je to zase zpátky.Dodržuji hygienu prsou,nechávám je uschnout než je “zavřu“ do podprsenky,mažu bepanthenem nebo kalciovou mastí.A k tomu mám i jedno prso větší asi dvojnásobně ačkoli jsem k tomu slabšímu přikládala prcka i vícekrát.Malej mi teď ze slabšího odmítá pít,strašně se rozčiluje,mlíčko totiž teče dost pomalu.Odsávala jsem a objem byl poloviční oproti druhému prsu.Ještě spí skoro celou noc a dnes už jsem ráno neměla prso ani nalité,jako kdybych ani nekojila.Nevím,jak podpořit slabší prso,aby miminku stačilo.Mám spíš strach,že o mlíko v tom prsu přijdu.Můžete mi někdo poradit?Děkuju

Stránky: [1]
Anonym
2.6.2010 v 7:08:21

Ahoj, zkus se podívat na stránky http://www.kojeni.net. Je tam databáze otázek a odpovědí, kde je spousta skvělých rad. Určitě tam najdeš něco i k svému problému.

PeťkaPeťka
1.6.2010 v 23:18:09

Milá Frantic. Určitě nejsi sama, kdo má podobné problémy. Je skvělé, že máš sama zájem situaci změnit a hledat řešení. Je vidět, že ti na kojení záleží a to je vždy velmi důležité.

Doporučila bych ti nalézt v místě bydliště laktační poradkyni, která by se přímo podívala na techniku kojení. Tento problém je téměř vždy způsoben špatnou technikou kojení. Samozřejmě maminka tomu nemůže kolikrát vůbec nijak zabránit, už z porodnice odchází mnohdy s nevhodnou technikou. A přitom by třeba stačilo opravdu tu polohu malinko poupravit a mohlo by být vše jinak.

Dále bych doporučila miminko budit na kojení i v noci. Je třeba zachovat alespoň jedno, nejlépe ale dvě noční kojení. Bylo by fajn zapsat si počet a délku kojení za 24 hodin, to by laktační poradkyni velmi pomohlo. Po kojení je dobré na zvýšení tvorby mléka ještě odstříkat. Zde ale pozor, aby nevhodná odsávačka nepůsobila s poškozením bradavek ještě více neplechy. Odstříkávat tedy nejlépe ručně, nezáleží ani tak na množství, jako právě na té stimulaci.

Prs, který miminko odmítá nabízet v noci, kdy jsou děti ochotnější ke spolupráci. Snažit se nijak neomezovat kojení, kojit dle potřeby dítěte. Pokud se nejedná o zcela ploché, či vpáčené bradavky, většinou to nebývá problém. Opravdu velmi záleží na té technice, kterou nejlépe posoudí zkušená poradkyně.

Chce to hodně klidu, pohody a pomoci ze strany rodiny. Skvělé je, pokud může maminka s miminkem zalézt do postele a věnovat se “pouze“ miminku, kojení a neřešit nic dalšího. Nechat prsa volně větrat, být v pohodě a ničím se nestresovat. Takové dva dny takto aplikované dokáží zázraky.

Pokud jsou bradavky již hodně poškozené, jsou na nich viditelné trhlinky, pak velmi pomůže hydrogel – jedná se o náplasti s gelem – poradí v lékárně. Je to větší čtvereček, který se ustřihne dle potřeby. Již za pár hodin cítí maminka úlevu.

Přeji hodně trpělivost, určitě se to vyplatí.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist