Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » opakování ročníkuopakování ročníku
berulinka1
1.6.2010 v 11:24:39

ahoj moje holčiny,jdu se vám vybulet..dnes mi syn oznámil,že ho nepustili ke zkouškám a musí opakovat ročník..vždycky měl nějaké problémy v učení,ale pokaždý postoupil do dalšího ročníku a já tajně doufala,že zkoušky udělá..neudělal:((..v týhle situaci jsem se ještě nikdy neocitla,nevím co nás čeká..potřebovala bych vědět,jak to bude dál s výživným,zda se platí i když opakuje ročník nebo ne??..kamarádka mi řikala,že prý nebudu na něj pobírat ani přídavky,prostě nic,budu ho živit jak se říká“zadarmo“,od státu nedostane ani korunu..ptám se z důvodu,že tenhle měsíc na něj výživný končí,tak abych věděla,co říct býv.manželovi..všem moc děkuju za rdy.

Stránky: [1] 2 3
HANINA25
3.6.2010 v 9:55:46

To víš,že napíšeš:))))
Já si pamatuju do dneška jaká já byla studentka:)
Divím se,že mi oči nezůstaly v sloup a v obličeji nezůstal škleb,který sem házela při “přednáškách“ drahé matky,že se učím pro život a razila heslo:na co se učit,život Tě naučí:)
Kopřivka naskakovala,už jak se zaslechlo:děláš to pro sebe né pro nás…
No a historie se u nás opakovala.Martin učňák udělal a těch přednášek,aby si dodělal nástavbu a on,že chce na vojnu a kašle na školu, bylo taky dost.Jedinýmu čeho jsem se vyvarovala bylo:já Ti to říkala.
Snad je to daný,že si musíme my i naše děti “natlouct“čumák,aby jsme pochopili,že Ti před náma měli pravdu.
A možná k tý růžovce přibude,že pokračuje ve škole dál.Teď mu to půjde,ví o co jde a bude starší-rozumější a chytne “slinu“do učení.I takový věci se stávájí.

berulinka1
3.6.2010 v 8:50:02

Padmé,máš naprostou pravdu..to jejich myšlení je úplně jinde než naše,oni mají pravdu,všechno vědí a my jsme ti “blbci“,co pořád otravujou..pevně věřím,že to byl pro něho kopanec za vyučenou,že se nemá nic podceňovat a od září mákne..holčinky,všem moc děkuju za povzbuzení,podporu a taky doufám,že za rok vám tu napíšu,že je škola zádrně hotová:)

PadméPadmé
2.6.2010 v 17:41:08

Berulinko, tak se Radka ozvala, to je dobře, jsem ráda, že na výživné má syn dál nárok – aspoň o jednu starost méně.
Věřím, že i pro něho je to nepříjemné, oni si ti mladí nepřipouštějí, že jim něco neprojde. Prostě počítají s tím, že to nějak dopadne. A pak jsou vykulení…
Hlavně aby v září nastoupil do školy a pořádně máknul.
Ať můžeme za rok číst růžovou zprávičku, že je škola hotová.

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

berulinka1
2.6.2010 v 14:17:50

Radko,tebe jsem taky vyhlížela:)..opět díky za odpověď:)

Anonym
2.6.2010 v 14:07:33

pokud neukončil studium a opakuje, je stále studentem, není schopen se živit, výživné by soud neměl ukončit, vyživované dítě je pořád. není dokonce ani horní věková hranice na výživné, klidně i ve třiceti, pokud je dítko neschopné se živit:-)
radka2

berulinka1
2.6.2010 v 13:11:47

holčiny zlatý,všem moc děkuju,Hanině,TH,povzbuzení opravdu pomáhá:))..teď mi volali ze sociálky a přesně jak píšete,výživný+dávky budu pobírat dál,protože je studentem a dokud nebude sám vydělávat,tedy nejpozději do 26 let..aspoň v tomhle se mi ulevilo,bála jsem se,že je to jak mi říkala kamarádka..a co se týká mladýho,je z toho dost přepadlej a zklamanej,i když se snaží nedávat to najevo..včera i zadržoval slzy,bylo vidět,že ho to mrzí..a já opravdu doufám,že tohle byl pořádnej kopanec a on se rychle vzpamatuje a začne makat,aby to někam dotáhl..je super,že se tu může člověk vypovídat,zanadávat,prostě vypustit emoce,protože opravdu dokážete podpořit,pohladit a mě je s váma prostě fajn a díky vám za to:)

TaHadTaHad
2.6.2010 v 11:53:53

Berulinko, chápu co prožíváš, můj kluk s tím vyhrožoval taky, už zjišťoval, jestli bude muset opakovat rok, když neodmaturuje ze dvou předmětů a to ještě na podzim hulákal, že se měl na školu vykašlat, že už se nechce učit, že už si mohl dávno vydělávat. Naštěstí maturitu zvládl…. teď s ním mám starosti, protože už se mu zas až tak pracovat nechce. Je to těžký, oni se cítí dospěláky a mají pocit, že jim do všeho moc kecáme, ale když od nich chceme, aby se chovali zodpovědně jako dospělí, tak skutek utek.
Držím palce, ať to zvládne, ať to opravdu bere jako ponaučení, jako druhou šanci. Máme v práci učnici (dcera kamarádky), která se flákala v prváku, proto opakuje ročník. Pořád otravovala, že chce chodit na praxi k nám…. její mistrová mi to rozmlouvala, ale její mamka mě neustále uháněla. Dala jsem jí šanci, promluvila jsem s ní, že to s ní zkusíme a je dobrá. Vzpamatovala se a teď lituje, že to všechno bylo zbytečné.
Vyplač se a neboj, myslím, že výživné i sociální dávky by se měly vyplácet dál, protože studium nijak nepřerušil a nadále zůstává studentem.
Já vím, jak je těžké takovým polodospělákům cokoliv vysvětlovat, že? Držím palce a nesmutni, jsou to sice starosti a zklamání, ale on se poučil a věřím, že ho to nakopne a že to dokáže.

bamiskabamiska
2.6.2010 v 11:03:41

beru klidně breč ono nikdo z nás nevíme jak to bude s našima dětma a možná nás budeš za pár let uklidnovat ty :-) ani jsem se nezeptala nebo nepostřehla jak se k tomu staví kluk?

HANINA25
2.6.2010 v 10:57:17

To se zvládne,naštve to,ale jsou horší věci.
Martina nechali opakovat třetí třídu,protože jsem se zasekla a po určení,že je disletik odmítla ho dát do zvláštní školy.
V učňáku měl taky problémy,takže opakoval první ročník a byl k tomu přeřazen do dvouletýho.
Zkus v tom hledat pozitiva,ikdyž teď je to těžký.Dostal za uši,poznal že život není peříčko a nezbývá mu než zabrat.Možná se blbě vyjadřuju,ale myslím si,že pro jeho další život je to pořádná rána,která ho vzpamatuje a bude se stavět k dalšímu životu líp než ti,kteým vše vychází.
Výživné a rodinný přídavky by podle mě měl brát dál.Vždyť do 26let se studuje a on nepřeruší studia.Něco jinýho by bylo,kdyby šel na pracák nebo do práce a za rok se vrátil.
Co jste psaly sem nečetla.
Tak zhluboka dejchej a říkej si : jsou horší věci v životě druhých a není první ani poslední koho to potkalo…

berulinka1
2.6.2010 v 10:56:22

bami,kéžby to tak bylo:)..měl by to zvládnout levou zadní,když si to zopakuje..záleží na něm,jak moc si tohle ponaučení vezme k srdci..trošku se mi ulevilo,můžu se vám tu vykecat a vybrečet,bejt na to sama,tak by bylo hůř:(

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist